Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan bibliai idézete...

Tudnátok olyan bibliai idézeteket írni nekem, amelyekkel alá lehet támasztani, hogy a Fidesz kormány káros a kereszténységre, és a keresztény egyházakra?

Figyelt kérdés
Amik megmutatják, hogy az, hogy a Fidesz kilóra megveszi az egyházakat, és az bigott keresztény nagymamámat is, az káros. Én is keresztény vagyok, és irritál, hogy ezt a jelzőt ilyen módon ajkára meri a Fidesz emelni. Vagy legyenek igaz keresztények, vagy ne szőjék bele a retorikájukba, hogy ők keresztények.

2023. szept. 16. 23:02
 1/8 A kérdező kommentje:

Pl. ki van írva a templomokra ló betűkkel, hogy melyik állami alapból lettek felújítva. Ez szembe megy szerintem ezzel:


Mt 6,1-4

„Vigyázzatok: a kegyességeteket ne az emberek előtt gyakoroljátok, hogy lássanak titeket, mert így nem kaptok jutalmat mennyei Atyátoktól. Amikor tehát adományt adsz, ne kürtöltess magad előtt, ahogyan a képmutatók teszik a zsinagógákban és az utcákon, hogy dicsérjék őket az emberek. Bizony, mondom néktek: megkapták jutalmukat. Te pedig amikor adományt adsz, ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb, hogy adakozásod titokban történjék; a te Atyád pedig, aki látja, ami titokban történik, megfizet neked.”

2023. szept. 16. 23:06
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Eszerint az idézet szerint az adományozónak rossz a hivalkodó adományozás, nem az egyházra vagy a kereszténységre nézve. Nyilván az adományozó is a kereszténység része.
2023. szept. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit off lesz, nálunk röhejes volt.

Adott az állam 1 millió forintot a templom ablakainak kicserélésére, azt a maradék 4 milliót, hogy a valódi árát fedezni lehessen adományokból, az egyházmegye támogatásából meg a plébánia saját pénzéből fizette. A helyi fideszes képviselő hozta a táblát, hogy ki kell tenni, hogy a kormány támogatta. Közben aprópénzt adott, nagyrészt nem is ők állták, de azt a látszatot akarták kelteni. Megjegyzem ugyanez van nagyban, országos szinten is.

A tábla nálunk pár nap után lekerült.

2023. szept. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Heródes is és az elődjei is bünösként támogatta a zsidók templom rekonstrukcióját és amikor Jézus ott járt addigra a legnagyobb pompája volt Izraelnek annyira, hogy a tanitványok Jézusnak áradoztak róla.

Sem Jézus sem a tanitványok nem vallásoskodtak, hogy egy róka finanszirozta. Úgy tudom már abban az időben szokássá vált az ilyen táblázás a római birodalomban.

Amúgy meg szerintem annyiból jogosak ezek a táblák, hogy ebben az országban mindenki csak trombitálni tud, hogy igy lopnak, úgy lopnak. Mondjuk én sok büntető eljárásról nem hallottam. Lopni meg a vágyott nyugaton is ugyanúgy lopnak csak nagyobb tételekben. Ellenben keresztény ellenesek. Most melyik a jobb?

A kormány propaganda meg ezzel is védekezik.

2023. szept. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"rettegő szívet, epedő szemeket és sóvárgó lelket ád ott néked az Úr."

Mózes V. könyve 28. rész 65.


" És a te életed kétséges lesz majd előtted: és rettegni fogsz éjjel és nappal, és nem bízol életedben.


Mózes V. könyve 28. rész 66.

2023. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

,, ne lopj"

,, ne paráználkodj"

2023. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kereszténységhez meg az idézethez annak, hogy kiírják hogy milyen alapból finanszírozzák. Ez nem csak a templomokra vonatkozik hanem minden beruházásra. Ez EU-s előírás, az EU-s projekteknél is ki kell írni.
jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a problémád akkor felejtsd el, de gyanítom ha kiírtad ezt a kérdést van más problémád is hogy miért nem igaz keresztények. Az is nagy kérdés, hogy ki mit ért igaz keresztény alatt mert szerintem olyan nincs. Jézus volt egyedül.
jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!