Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tetováltatni az mennyire...

Tetováltatni az mennyire számít bűnnek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és mit jutottam el odáig, hogy itt az ideje tetováltatni.


A Bal mellkasomra, a szívem fölé tervezek varratni egy ábrát, amin Mihály arkangyal legyőzi a sátánt.

A jobb csuklómra azt az idézetet, hogy Isten hatalmasabb a magasságoknál és mélységeknél.


Jobb alkalomra pedig Rákóczi Ferenctől a “Cum deo Pro Patria et Libertate” idézetet.


Mindegyik komoly jelentéssel bír nálam. A Mihály arkangyalos azt szimbolizálná, hogy rengeteg rosszon mentem keresztül, sok dolog volt ami fájt, de végül erőt vettem magamon, legyőztem az összes gonosz/rossz dolgot, helyreállt az életem.


A jobb csuklómon pedig az, hogy a mai világban igérhetnek bármit, történhet bármi, de egyik sem hatalmasabb mint Isten.


Az idézet Rákoczitól pedig szimplán, hogy katona vagyok és erőt ad.



Elsőre lehet katyvasz amit leírtam, de próbáltam érthetően elmagyarázni.



Nem az a fajta hívő vagyok, aki minden vasárnap templomba jár és mélységesen imadkozik minden nap.

Inkább az a fajta, aki hisz, a tudatomban ott él a kereszténység.

Hiszen nem az teszi az embert jó kereszténnyé, hogy minden vasarnap templomba jár, hanem az ember tettei, gondolatai.



2023. szept. 11. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Én is sokat gondolkodtam ezen, olvastam róla, mert én is gondolkodom tetováláson keresztényként.

Nagyon sok helyen láttam, hogy ellenzik, mivel Pál apostol azt írja, hogy a test az Isten temploma, így nem szabad azt "graffitivel" elcsúfítani. De akkor az a kérdés, hogy hol álljon meg az ember: ha befesti a haját, az már bűnnek számít? Ha fülbevalója van, akkor az minek számít?

Én arra jutottam, hogy Isten nem az alapján fog szerintem megítélni, hogy az életemben volt-e tetoválásom, főleg akkor nem, ha ezzel valahogy evangelizálok, vagy magamat emlékeztetem, hogy milyen hatalmas Ő.

Egy szónak is száz a vége, szerintem nem bűn az, ha az embernek van tetoválása. Persze, nem szabad túlzásba vinni, meg utána kell olvasni, de nem hiszem, hogy ez alapján leszünk megítéltetve.

2023. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérj bölcsességet Jézustól, mint mindenben, amin dilemmázol.


Amúgy Jézus tenne ilyent ?

2023. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Én pont most láttam egy katolikus templombúcsún egy nő hátán egy hatalmas nagy Jézus portré tetoválást, szóval nem hinném, hogy bűn lenne.
2023. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

#3

Én tudok egy keresztényt, aki házasságtörést követett el. Akkor az sem bűn ilyen alapon?


Egyébként a Bibliát vedd alapul. Isten megtiltotta a tetkót, persze az akkori változatát, de az a maira is érvényes.

2023. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy benne van a bibliában. Ha nagyon szeretnél legyen , a te tested, de eléggé veszélyes. Nem tudhatod biztosan milyen szimbolumokat használnak és minek mi a jelentése
2023. szept. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Prókátor ***** válasza:
78%

A Mózesi törvényekben ott van, hogy ne viseljen az ember tetoválást és vágásokat. Viszont ennek egy kicsit más a kulturális alapja! Ez a tilalom része volt a környező népektől való elkülönülésnek. Viszont a zsidóknak környező népek számára más jelentéssel és funkcióval bírt a tetoválás! Azok a népek nagy tiszteletben tartották a harcosokat, és a harci sebeket. És az gyakori volt náluk, hogy mesterséges sebeket tettek magukra. A Mózesi törvény valószínűleg ezt a fajta tetoválást tiltotta, nem pedig a ma ismert figurális tetoválásokat!

Viszont azt nagyon jól gondold meg, hogy mit tetettsz magadra! Azt egy életen át viseled majd!

2023. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezek kozul egyiket sem banom meg. Szamomra nagy jelentessel birnak.
2023. szept. 11. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A tetoválást kimondottan nem tiltja a Biblia, mint már írták is, a csajod nevét ne tedd magadra, mert nehéz lesz egy év múlva Évát Bözsire változtatni.
2023. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Hallottam olyat hogy a tetoválok azért hogy jobban menjen az üzlet a sátánnakbajánlották foo a tintát
2023. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 Azért a házasságtörést nem sorolnám egy kategóriába a tetoválással, de igen, ilyen alapon lehet bűn, mint ahogy nem járni templomba, nem gyónni, nem áldozni és nem böjtölni.
2023. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!