Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor ki is az a János,...

Most akkor ki is az a János, akire Jézus gondolt, hogy vele véget ért a próféták sora?

Figyelt kérdés

Egyszer csak belémötlött:

Hogy is van ez? Jézus azt mondta:

"A törvény és próféták Jánosig tartottak. Azóta az Isten országának örömhíre terjed, és senki se juthat el oda erőfeszítés nélkül." (Lukács 16)


Na már most én azt gondoltam, hogy ez a bizonyos János nem más, mint keresztelő szent János.

De az is világosnak tűnik vagy lehet én értettem félre, hogy a Jelenések könyvére is egyfajta próféciaként tekintünk, amelyet egy bizonyos János írt, aki Pathmos vagy Patmosz szigetén élt száműzetésben jóval Jézus után. A hagyomány szerint ő János apostol volt, akiről Jézus azt mondta Péternek a feltámadása után, hogy:

"Jézus így válaszolt: „Ha azt akarom, hogy maradjon, míg el nem jövök, mi gondod vele? Te kövess engem!”" (János 21:22)

Wikipédia szerint 190 környékén keletkezett a jelenések könyve.

Ez akkor azt Jelentené, hogy Az utolsó próféta akiről Krisztus beszél János apostol es nem a keresztelő szent János?

Valaki el tudná ezt nekem magyarázni?



2023. okt. 5. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Keresett a Feri.
2023. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Itt Keresztelő Jánosról van szó mivel az ö szolgálata fokozatosan (zárta) zárja le az Ó szövetséget és Jezus szolgálatával kezdődik az Új szövetség.


Máté 3:1 Azokban a napokban tűnt fel Keresztelő János,

Máté 3:2 aki ezt hirdette a Júdeai-sivatagban: - Térjetek meg, mert közel van már a mennyek királysága!

Máté 3:3 Mert megmondatott Ézsaiás próféta által: „ Kiáltónak hangja a sivatagban: Készítsétek el az Úr útját, egyengessétek ösvényeit!”



Máté 3:10 A fejsze pedig már a fák gyökerére van téve: így hát minden fát, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágnak és tűzre vetnek!

Máté 3:11 Én ugyan alámerítelek titeket vízben a megtérésre, de aki utánam jön, erősebb nálam; a saruját sem vagyok méltó hordozni: ő Szent Szellemben és tűzben merít majd alá titeket!

Máté 3:12 Kezében szórólapát, szérűjét teljesen meg fogja tisztítani, gabonáját begyűjti majd a csűrbe, a pelyvát pedig olthatatlan tűzben égeti el!


Valószínűleg amikor ezeket mondta Keresztelő János akkor János a leendő apostol is ott volt a hallgatóság között és ő is bemeritkezett a többiekkel együtt később így ír Keresztelő Jánosról:


Ján 1:6 Vala egy Istentől küldött ember, kinek neve János.

Ján 1:7 Ez jött tanúbizonyságul, hogy bizonyságot tegyen a világosságról, hogy mindenki higgyen ő általa.

Ján 1:8 Nem ő vala a világosság, hanem [jött], hogy bizonyságot tegyen a világosságról.

2023. okt. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
67%
Keresztelő Szent János.
2023. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Vicces is egyébként, mert bár a zsidók elhatárolják magukat a kereszténységtől, de a zsidó vallásban sincsen új próféta Krisztus után.
2023. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

És?

Ők még várják.

2023. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor Keresztelő szent János írta a jelenések könyvét?
2023. okt. 6. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem Keresztelő (Alámerítő) János hanem János apostol, Zebedeus fia, Jakab apostol testvére írta a Jelenések könyvét.
2023. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondta Jézus, hogy a próféták Jánosig tartottak, ha még utána is maradt próféta?

Vagy a jelenések könyve nem prófécia?

2023. okt. 7. 01:02
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Jézus itt arra utalt hogy az Ószövetségi próféták utolsó képviselője keresztelő János, viszont az Újszövetségben is van prófétai szolgálat ezért itt is vannak próféták.



Apcs 11:27 Ez időtájban pedig menének Jeruzsálemből Antiókhiába próféták.

Apcs 11:28 Felkelvén pedig egy azok közül, névszerint Agabus, megjelenté a Lélek által, hogy az egész föld kerekségén nagy éhség lesz; amely meg is lőn Klaudius császár idejében.


Ef 4:11 És Ő rendelte az apostolokat csakúgy, mint a prófétákat, az evangélistákat, a pásztorokat és a tanítókat,

Ef 4:12 hogy fölkészítse a szenteket a szolgálat végzésére, a Krisztus testének építésére,

Ef 4:13 míg mindnyájan el nem jutunk a hitnek, valamint Isten Fia felismerésének egységére, a felnőttkorra, a Krisztus teljességéhez hasonló nagykorúság szintjére,

2023. okt. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Így már világos. Köszönöm.
2023. okt. 7. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!