Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény hit, a Biblia...

A keresztény hit, a Biblia szerint a nagy prófétával miért kellett annak megtörténnie aminek más vallásban nem,hogy kínhalált haljon?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 4. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert ő nem pusztán csak egy nagy próféta hanem tökéletes engesztelő áldozat a bűnök bocsánatára. Így volt el rendelve. Meg írták az ószövetségi próféták.


Pl 22. Zsoltár Ézsaiás 52, 53ban, sőt Dániel nem csak azt prófétálta meg hogy "kiírtatik a Messiás" de még az időpontot is megmondta. "Akinek van értelme" ki tudja számolni.

2023. ápr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De pontosan miért kell egy ilyen a bűnnbocsánathoz?
2023. ápr. 4. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

A kereszténysé, ha jól tudom azt tanítja, hogy "kereszthalálával megvátotta az emberiséget". Ha nincs kereszthalál, mi lett volna a megvátással?

Ha Jézusról beszélsz, õ az "Ószövetség" szerint nem próféta volt, hanem HAMIS próféta.

2023. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az is benne van, hogy akiket eddig Isten leküldött a Földre prófétákat, mind megölték. Erről ír az Ószövetség.

Pl. Isten lejött hozzánk testben, ártatlanul és a földi nép nem bírja ezt nézni, el kellett tenni láb alól. Arról is van szó, hogy a világban működik a Sátán. Benne van minden emberben. Ha valaki jó, arra irigyek lesznek és talán meg is ölik.

2023. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az az Édenkert példa, hogy Ádám és Éva Isten parancsát áthágta abban a reményben, hogy életben marad, ezt a bűnt Krisztus helyrehozta, hogy átadta Istennek : " Legyen akaratod szerint, vedd el ezt a kellyhet /testet/ tőlem, de ne úgy legyen ahogy én akarom" evvel Istenre bízta magát. Felajánlotta magát Istennek.


A többi vallásban nincs olyan szereplő aki az összes embert meg szerette volna menteni saját életével. Mindenki félti saját ego életét.

2023. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#2# Kérdező: "De pontosan miért kell egy ilyen a bűnnbocsánathoz?"


Jézus eljött, mint a világ világossága, hogy bizonyságot tegyen az Élő Istenről az Atyáról, az örökéletről, a másvilágról stb. de a világ sötétsége be nem fogadhatta Őt. Kivetette magából és keresztre küldte Őt és megölte. A bűn nem bírta elviselni az igazságot, a tisztaságot, az önzetlen szeretet stb.


Jn.5,43. Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be engem; ha más jőne a maga nevében, azt befogadnátok.

Mt.23,37. Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk egybegyűjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad.

Mat.21;

33. Más példázatot halljatok: Vala egy házigazda, a ki szőlőt plántála, és azt gyepűvel körülvevé, sajtót ása le benne, és tornyot építe, és kiadá azt munkásoknak, és elutazék.

34. Mikor pedig a gyümölcs ideje elérkezett vala, elküldé szolgáit a munkásokhoz, hogy vegyék át az ő gyümölcsét.

35. És a munkások megfogván az ő szolgáit, az egyiket megverék, a másikat megölék, a harmadikat pedig megkövezék.

36. Ismét külde más szolgákat, többet mint előbb; és azokkal is úgy cselekedének.

37. Utoljára pedig elküldé azokhoz a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni.

38. De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét.

39. És megfogván őt, kiveték a szőlőn kívül és megölék.


Tehát elkerülhetetlen volt Jézus halála. A világ be nem fogadhatta Őt. Így lett Ő az áldozati Bárány!


Mk.15,28. És beteljesedék az írás, a mely azt mondja: És a bűnösök közé számláltaték.

2Kor.5,21. Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

2023. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégszív ***** válasza:

Nem veszitek észre, hogy ezek a "jövendölések" kiragadva a szövegkörnyezetéből az asztrológia és a béljóslás színvonalát sem érik el!? De hát nesztek, itt van egy hitelesebb bibliai citátum:


"mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a zsidóknak ugyan megütközés, a pogányoknak pedig bolondság,

de maguknak az elhívottaknak, zsidóknak és görögöknek egyaránt, az Isten ereje és az Isten bölcsessége.

Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az emberek bölcsességénél, és az Isten „erőtlensége” erősebb az emberek erejénél."

/I.Kor. 1. 22. 23-25./

2023. ápr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!