Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett Jézusnak kereszt...

Miért kellett Jézusnak kereszthalált elszenvednie ? Keresztrefeszítés nélkül nem működne most a világ igy ahogy van ?

Figyelt kérdés

2023. okt. 7. 11:25
 1/10 Lucifer-666 ***** válasza:
59%
Ez egy nagyon jó kérdés. Ennyi erővel azt is kitaláhlatták volna, hogy az apostolok Jézus halála után tényleg megették őt az emlékezetére, vagy a bizonyíték eltűntetésére. (esetleg egymást is és csak Júdás maradt a végére).
2023. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert akkor nem tudnának a bűntudattal zsarolni.
2023. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Isten csak így tudott megbocsátani magának.
2023. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugye hogy értelmetlen?
2023. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

És Lucifer új erőre kapott! Dícsértessék!

Első válaszolót annyival egészíteném ki, hogy igen, voltak félreérthető mondatai Jézusnak:


"Jézus ezt mondta rá: „Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. 54De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. 55A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. Így az is élni fog általam, aki engem eszik. " (János 6: 53-57)


János evangéliuma szerint ezt mondta Jézus a zsidóknak. Teste eltűnt a sírból. Senki sem látta sírba tétele után benne a holttestét. János evangéliuma legvégén az evangélista leírja, hogy a feltámadott Jézus azt mondta Péternek, hogy mind ugyanúgy végzik, mint Jézus. Kivéve Jánost, aki legtovább marad majd életben.

Wikipédia annyit ír Jánosról, hogy 100 kőrül halt meg az apostolok közül egyedüliként természetes módon. Wikipédia is megjegyzi, hogy alkotásai közt szerepel a jelenések könyve, de ezt 90 környékére datálják.


Lucifer is eljátszadozott a Morbid gondolattal, hogy a tanítványok megették Jézus testét és megitták a vérét. Különleges hatalmat kaptak ilyen módon.


János írta az apostolok cselekedeteit is. Júdás püspökségét más vette el, hivatalát máskapta meg. A 109. zsoltár megjövendöli Júdás sorsát. Elméletben Júdás egésze uzsorásoké lett. Ő lenne Mátyás, aki felfalta Júdást? Végül-is wikipédia szerint 80-ig ő is eléldegélt.


Szerintem egymással poénkodtak Krisztus és a tanítványok. ugratták egymást hajmeresztő módokon. Míg az egész odáig fajult, hogy az ugratásoknak a nép bedőlt. Akik pedig ráéreztek erre beszáltam ebbe a korabeli performanszba. Szerintem poén volt a keresztrefeszítés is, csak eljátszották, mint valami korabeli dráma-társulat. A nép pedig elmesélte egymás közt a színdarabot és hogy milyen valóságosnak tűnt minden és idővel egy legenda lett a színdarab.

Megetették egymást. Ugratták egymást. poénkodtak egymással. SzívtákJézus vérét. Miis amelóban rendre szívjuk a Zsolti kollégám vérét. Főleg azért, mert nem dolgozik.

Szerintem nagyon sok kutató megfeledkezik arról, hogy a régi időkben is volt szleng. Csak akkoriban nem szlengnek hívták. Hanem nyelvek adományának.


Persze a Biblia ettől függetlenűl Isten szava. Melyet az emberiségnek szánt és egy valós sztoryt beszél el. Egy valós igazságot egy létezőtörténést. Csak Istennek is van humorérzéke. és szívja a mi vérünket. Ugrat minket az ördöggel.


S íme itt van Lucifer. Vele ugrat minket a jó Isten, kinek műve a Biblia.


(Tudom, van baj az emeleten. De ezt a témát hanyagoljuk felőlem. Okés?)

2023. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Ha van egy kutyád, aki átszökik a szomszéd kertjébe, kikaparja a virágokat és szétrágja a küszöbön hagyott bakancsot, akkor a kárt neked kell megfizetned, mert a kutyád egyrészt nem tudja, mit cselekszik, másrészt ha akarná sem tudná megfizetni, hiszen csak egy kiskutya.

A te kutyádért te vagy a felelõs, Isten pedig felelõs a saját teremtményeiért.


Jézus kereszthalálàra azért volt szükség, mert Isten szereti az embereket és könyörületes, emellett igazságos is.


Ha elkövetsz egy bûnt és Isten megbüntet érte, akkor hol a szeretet és a könyörület? Ha nem büntet meg, hol az igazságosság?


Képzeld el, hogy elköveted azt a hibát, hogy az utcán mérgedben lerúgsz egy szemetest és az eltörik. Bíróság elé állítanak garázdaságért és a bíró azt mondja neked, hogy 10000 forint kárt okoztál, amit meg kell fizeted, de szimpatikus gyerek vagy, ezért meg van bocsájtva, elmehetsz büntetlenül. Igen ám, de a szemetest valakinek ki kell fizetni! Ekkor a bíró leveszi a köntösét, lejön a pódiumról, elmegy és befizeti helyetted a 10000 forintot.


Ezt tette Isten is, amikor Jézus formájában lejött az emberek közé és átvállalta a büntetésünket a kereszten.

2023. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kereszthalál nélkül nincs megváltás. Valakinek fizetnie kellett a bűnösökért. Krisztus megfizetett érte, noha ő bűntelen volt.

A kereszthalál volt a tanítványok próbavizsgája is egyben. Bukta volt ez a próbavizsga. Még Péter is csúfosan elbukott rajta, amikor megtagadta Krisztust. De ez előre el is lett mondva neki, de csak akkor vált nyilvánvalóvá Péter számára, amikor bekövetkezett.

Így Krisztus feltámadt testben tovább tanította őket. Mit csináltak a tanítványok azután, hogy Krisztus feltámadását a saját szemükkel, egyesek az újuk hegyével is megtapasztalták?

Visszamentek halászni. Visszamentek a régi életükhöz. Mígnem újra megjelent az úr és rámutatott nekik arra, hogy hol van a halfogás, amire halásztak. Péter kapcsolt legelőszőr. Ott is hagyta a halász hálót és társait és beugrott a vízbe, hogy kiússzon a partra a Mesterhez. A parton pedig már Jézus várta halat sütögetve.


Hiába a csodajelek, hiába a kereszthalál, hiába a feltámadás. Addig a tanítványok nem értették meg igazi feladatukat, amíg ez meg nem történt. Mert ez nem csak egy 3 éves kaland volt számukra, hanem egy képzés, hogy mindazt amit láttak, hallottak, tapasztaltak adják tovább és terjesszék, mint örömhírt.

Ahogy Jézus Péternek mondta: "Legeltesd a juhaimat"


Már az ő dolguk volt, hogy tovább végezzék azt, amit Jézus elkezdett.


Mindez János apostol 23. fejezetéből kiolvasható. A bárányok ott a parton a sülő hal mellett a feltámadott Jézus társaságában váltak Juhokká. Felnőttek a feladatra, hogy Hirdessék Isten országát és annak örömhírét.


A kereszthalálra azért volt szükség, hogy még a hitetlen Tamás is higgyen a csodákban, mert addig a napig trükközésnek vélhette mindazt, amit Jézus végbevitt. A kereszthalálra továbbá még azért is volt szükség, hogy beteljesedjenek az írások próféciái. Ugyanis több helyen megírták, hogy felszögezik majd a fára az Istentől jövő ajándékot.

Többen, még a százados is elfogadta, hogy Isten fia volt Jézus, amikor a kereszthalál után megremegett a föld.


Be kellett következnie mindezeknek, hogy a zsidók közűl is mindenkinek lehetősége legyen arra, hogy felismerje Krisztusban a megváltót. Kereszthalál nélkül ez elképzelhetetlen lett volna. De nem mindenki fogadta el hogy ilyen módon valóra váltak a próféciák. Nem tehették a büszkeségük miatt. Inkább üldözni kezdték azokat a megtérőket, akik hittek abban, hogy Jézus a messiás. Így és ezek után pedig elkezdtek valóra válni Jézus próféciái is.


Röviden: Így teljesedett be az ószövetségi írás.

2023. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Paczalos István ***** válasza:
50%

Ez egy vallási dogma része.

A keresztény vallás többek között ez köré építkezik.

Az iszlám vallás szerint egy próféta mártírsága

A zsidók szerint egy bajkeverő az akkori törvény szerinti kivégzése.


Mindenkinek igaza van, csak épp az a kérdés, hogy melyik szemszögből nézi. Az más tészta, hogy a rabszolgák között villámgyorsan terjedő tanokból egy nagy vallás született, melyet a hatalom először üldözött, majd később a hatalmi pozícióit megerősítette, a papjaival közösen könnyebben manipulálva az alattvalókat.

2023. okt. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy véráldozat kellett Jezus altal mint a satanizmusban
2023. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Maga a Biblia egy mesekönyv! Most komolyan... Állítólagos isten azért nemzi a fiát, hogy később szenvedés közepette haljon meg? Evvel mit oldott meg "isten"? Tán az emberek többé nem ölték, lopták meg egymást? Feleslegesen halt meg ("istenfia" helyett isten álldozata).
jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!