Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van tele ez az oldal...

Miért van tele ez az oldal kárhoztató bűntudatkeltőkkel?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha Szent Erzsébet éledne újjá és megkérdezné, hogy "Bűn, hogy azt mondtam a kötényemben lévő kenyerekre, hogy rózsák?", akkor ezen a nyomorult oldalon biztosan lennének olyanok, akik el kezdenék írni, hogy nagyon súlyos a bűne, jóvátételül ordibálja mindenkinek, hogy hazudott, kérje a családját, hogy tagadják ki, majd költözzön a sivatagba vagy a hegyekbe, ahol minimum 40 évig böjtöljön szigorúan aszketikus módon, majd gyónjon 1000-szer és minimum 50.000 imát mondjon el. Nem utolsó sorban szégyellje magát, szorongjon és sírjon megállás nélkül. Akkor talán Isten megbocsájt neki.


Nemrég volt egy kérdés, ahol a kérdező egy aprócska vétséget követett el és őt is betalálták a hasonló kommentelők. De megnéztem a többi hasonló kérdést és szinte mindenhol megjelentek a hasonló kommentelők. Van olyan, aki kárhoztatja már azt is, aki nem leplezte le a meglepetés szülinapi tortát a barátja előtt.


Milyen jogon?


Azért kíváncsi lennék az ő életükre is. Vajon ők milyen bűnöket követnek/követtek el... A farizeusok nem csináltak ilyet...

Jézus azt mondta a parázna asszonyt megkövezőkre, hogy "Az vesse rá az első követ, aki bűntelen". Pedig ő parázna és házasságtörő volt. Mindkettő TÉNYLEG nagyon súlyos bűn.



2023. okt. 5. 18:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Én azt javaslom, hogy ne vedd Őket komolyan.

Meglátásom szerint nincs jobb dolguk...max. mozgásban tartják a topikot. Hát ennyi örömöt nem sajnálok Tőlük.

Ki szeretni meg nem igazán tudjuk Őket, arra kevés ez a felület.

Jézus Krisztus kereszthalált halt Értük is. Csak a szívükbe jusson el ezaz üzenet.

2023. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudnál küldeni pár linket, hogy melyik kérdésekre gondolsz?

Én lehet át siklottam felettük, de nekem nem rémlenek ilyen válaszok és kíváncsi lennék rá.

2023. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2.

Nyilván túloztam. Nem szó szerint ezt írták. Azt hittem, egyértelmű, hogy nem szó szerinti válaszokat idézek, de úgy látszik mégsem.


Arra szerettem volna utalni, hogy egyesek kimondottan kárhoztatnak másokat és bűntudatot keltenek bennük, úgy, hogy amúgy nem is igazán bűn a tettük, inkább csak vétek, hátráltató dolog.

2023. okt. 5. 18:35
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

Az ember akkor működik jól, ha keretek között zajlik az élete. Ha nincsen szabályrendszer amit be kell tartani, akkor már egy kisgyermeken is megfigyelhető, hogy sérül a biztonságérzete, mert megállás nélkül alkalmazkodnia kell a külvilághoz úgy, hogy nem tudja mi alapján tegye.

A kérdésben leírt jelenség is ezzel lehet összefüggésben. Ha valakiben nincs szilárd belső fegyelem, mert nem alakult ki benne a nevelkedése során - ami tartaná a személyiségét mint egy szellemi gerincoszlop -, akkor a külső fegyelmező eszközök felé fordul és természetesen másoknak is ezt javasolja.

Jelenleg egy gyorsan változó társadalomban élünk. Évszázados, évezredes keretrendszerek lettek eldobva úgy nyolcvan-száz év alatt, hogy még nem alakult ki helyette új, ami igazán használható. Van olyan, hogy idejétmúlt szokásokat illik megreformálni, jelen esetben a probléma az időtényező, túl pörgősen zajlanak a változások.

2023. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

#4

Milyen embereknek nem zajlik korlátok között az élete.


Mindenkinek.

Viszont egy gazdag családba született gyereknek más korlátai vannak, mint egy parasztmunkás családból származó gyereknek.


Valóban nem értem, hogy mint a "haros panda" uram itt csinál nem jó.

Viszont te ugyan ezt a szimpátiakeresést csinálod, ha túlzol, csak a másik oldalon.

Aki biztos a hitében, az nem tesz fel ilyen kérdéseket.


Talán az emberi kapcsolatokba kellene feltenni a kérdést vagy pszichológia témakörben.

2023. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha valamire gondolni bűn, az már szekta szerű, szóval jó lenne ha tisztában lennél a hiteddel.
2023. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:35


Szóval a kérdező szándékosan túloz, hogy szemére vethesse másoknak, hogy túloznak, pedig nem is túloztak? :)


De amúgy persze, minden bűn bűn, de illene türelmesebbeknek lennünk egymáshoz. De hát mit válaszoljunk, ha valaki azt kérdezi, hogy "bűn-e xy-t csinálni?"

2023. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Lucifer-666 ***** válasza:
52%
Tudom kikre gondolsz, de feltűnhetett volna, hogy ezek szektás droidok...
2023. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Lucifer-666 ***** válasza:
2023. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Mert még csak most tanulják, hogy hogyan kell viselkedni. 200-400 év és már tök normálisok lesznek.


Helyes, hogy érdekel, és tanulnád kisebb testvéreidet. Figyeld hát a kapcsolatot, ezzel teremtve magadban azt jobbá.

2023. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!