Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt az a filozófus aki...

Ki volt az a filozófus aki valami olyasmit mondott, hogy ha hiszel pl Drakulában, akkor Drakula is létezik, mert "része a te valóságodnak" ?

Figyelt kérdés

Még több éve volt téma itt ezen az oldalon ez a filozófiai nézet. Ott volt szó róla, hogy Isten tulajdonképpen létezik, és lényegtelen, hogy objektív módon-e vagy sem, mert ha valaki komolyan hisz benne és eszerint él, akkor az ő szubjektív érzékelésének ugyanúgy a része, mint más objektív módon észlelhető fogalom.

És itt volt megemlítve, hogy ennyi erővel Drakula is létezik, ha valaki komolyan hisz benne.


Viszont volt egy filozófus (vagy filozófia) aki ezzel komolyabban is foglalkozott.


Valaki esetleg tud segíteni, hogy ki volt az?



2023. okt. 14. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Ezt a legendát a névtelen Próféta legendájaként tarttottam meg emlékeimben.

Emlékszem erre az eszmecserére, sőt még a repülő spagettiszörny is szóba kerűlt, aztán megjelent ez a névtelen próféta.

Elkezdte tanítani az embereket arra itt a gyakorin, hogy tulajdonképpen minden létezhet, amibe az ember belefekteti a hitét. Végül is Jézus is csak azoknak tudott segíteni, akik hittek benne.

Ha jól értettem a dolog állását, akkor az emberek hitének teremtő ereje van. Például sokan hisznek az ufókban és ezért azok meg is jelennek. Azonosíthatatlan repülő tárgyak. Vagy sokan hisznek például a nagy láb legendájában és erre meg is jelenik. [link]

Itt példáúl az eddigi legrészletesebb videó róla. Hát Drakula gróf legendájára azt mondták, hogy Bram Stoker agyszüleménye. A tinik zabálják főleg a vámpíros történeteket. Nem tudom.


Szóval ez az illető nekem úgy rémlik, mintha Névtelen Prófétaként azonosította volna magát. Arról beszélt emlékszem, hogy az ember hitének teremtő ereje van és hogy Jézus is ugyanezt tanította. Valami hasonlat is rémlik a Bibliából eperfáról vagy mustármagról és valami hegyről, ami arébb megy. Mindjárt ki is guglizom:


"Ő így válaszolt: Kishitűségetek miatt. Bizony mondom nektek: ha akkora hitetek volna, mint egy mustármag, és azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen oda – akkor odamenne, és semmi sem volna nektek lehetetlen."

(Máté 17:20)


"Az apostolok így szóltak az Úrhoz: Növeld a hitünket! Az Úr ezt válaszolta: Ha akkora hitetek volna, mint egy mustármag, és így szólnátok ehhez a vadfügefához: Szakadj ki gyökerestől, és gyökerezz meg a tengerben – az engedelmeskedne nektek." (Lukács 17: 5-6)


Meg valami köze volt ennek az egésznek a vonzás törvényéhez is és a boszorkányságok működéséhez. hogy minden működik, amiben az emberek hisznek, hogy működik. Azt is mondta, erre jól emlékszem, hogy már 2000 éve nem kell, hogy az emberek áldozatokat mutassanak be, hogy imáikagt meghalgassák, mert Jézus önmaga vált az áldozattá és az ő nevében, aki kéri kitartóan az Isten, annak megadja, amit akar.


Arra is emlékszem, hogy nem akart bemutatkozni a világnak, mert ugyanazt tanítja, mint a krisztus, ám nem kockáztatta volna meg, hogy Keresztre feszítsék. Sőt mondott még olyanokat is, hogy csakhamar jelek lesznek az égben. Mintha az jelezné, hogy hova fog megérkezni a felhőkben az Emberfia.

És nézd már, tényleg:

[link]


Szóval nekem ennyi maradt meg. De végülis logikus. mit keresnénk itt a vallás kategóriában, ha nem az ismeretlen Prófétát, aki egy pásztorként fogja össze a hívőket és hitetleneket.

A kérdés pedig elveszett, de talán a "hit" témakör, kulcsszó célravezető lehet.

Néha, mintha felismerném egy-egy válaszban az illetőt. Igaz csúnyán le szokták pontozni a kishitűek. Nézik, de nem látják.

2023. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de veszett nagy baromságnak hangzik.
2023. okt. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez Platón idea-tanjának a kissé kiforgatott és leegyszerűsített verziója.
2023. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!