Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e olyan "komoly" tudos/rég...

Van-e olyan "komoly" tudos/régész/történész/filozofus aki meghazudtolja Jézus Krisztus létezését?

Figyelt kérdés

A "komoly" alatt azt értem, hogy olyan valaki aki már tobb éve jártas ezen a pályán és nem olyan aki elvéágezte az egyetemet és azt hiszi magárol, hogy tudos/régész stb...

Kérem csak az irjon (ha nem gond), aki ugyszint jártas ebben a témában, és ne olyan aki pl ateista (bár semmi bajom nicns az ateistákkal) és szerinte nem létezett sem Jézus, sem Isten... Koszonom a megértést és a válaszokat!



2016. márc. 17. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Jézus Krisztus nevű ember bizonyosan nem élt abban az időben, Jézus nevű meg sok.
2016. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

# 1


Hiszünk neked. Biztosan ott voltál, és mindenkit személyesen ismertél. :D

2016. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, az idióta vihorászást eléggé indokolja, ha nem tudjuk, mit jelent a "Krisztus", milyen nyelven jelenti azt amit jelent, és mikor kezdték a názáreti Jézust így nevezni. Pusszantalak!😘
2016. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ugy értem a názáreti Jézus, Isten Fia, Yeshu Ha-norci (héberul ha jol tudom), másképpen nem tudom korbeirni.. :D tudjuk kiro lvan szo... erre célzok, hogy komoly torténész/régész/tudos/folizofus kétségbe vonja a názáreti Jézus létezését?
2016. márc. 17. 17:15
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem a létezését szokták kétségbe vonni, hanem az isteni származását. Olyan ember pedig rengeteg van, aki kétségbe vonja Isten létezését.
2016. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Sem a létezése ellen, sem mellette nincsenek régészeti bizonyítékok. Nem olyan mint Mohamed, hogy ezer nyomot hagyott. Viszont személy szerint én hiszek abban, hogy élt.
2016. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
[link] minden amit tudni lehet róla. Nem cáfolat, hanem helyesbítések. Pl, hogy alakult a neve, hány éves volt amikor meghalt stb.
2016. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mohamed ogy hagyott 1000 nyomot? Szerintem torténelmileg is meg a szent iratokbol is (azaz általánossában) tobbet tudunk Jézusrol mint Mohamedrol..
2016. márc. 17. 19:35
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

nem, nincs komoly történész aki kétségbe vonná ,hogy az a bizonyos Jézus akit ma a kereszténység vallásosan tisztel létezett volna, akkor és ott létezett, valóban keresztre feszítéssel fégezték ki stb, többségük azt sem vonja kétségbe, hogy pl valóban csinált valamit ami miatt sok ember (talán ő maga is) azt hitte hogy puszta akaratával gyógyít, sőt több történész pl Paul Johnson azt is biztosra veszi hogy valóban történt valami ami miatt sok ember nagyon mély meggyőződése volt ,hogy tényleg fel is támadt az ürge...


és ezek a téma szakértői, csak ugye az ateizmusnak is vannak "szélsőségesei" akik rögtön árulónak béjegeznek valakit, ha mondjuk csak annyit állít, hogy "noss a biblia szerint leültek egy székre, azt gondolom ez lehetséges, hiszen székek már akkor is voltak"

2016. márc. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%

Bocs, de úgy tudom, az Evangéliumokon kívül csak Flaviusnál van egy részlet, annak eredetiségét azonban máig vitatják. Ugyanis csak másolatban maradt fenn és lehet, hogy a másolások során került bele.


Szóval úgy tudom, komly történész még ma sem állítja határozottan sem azt, hogy létezett, sem azt, hogy nem.


Az mindenképp tény, mert számos fennmaradt korabeli dokumentum ( pl rézlemez iratok ) mutatja, hogy abban az idõben igen siok önjelölt próféta mûködött és persze mindegyik megmondta, hogy hogyan menthetik meg az emberek a lelküket.

2016. márc. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!