Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastam egy katolikus könyvet...

Olvastam egy katolikus könyvet a maszturbáció/házasság előtti szex és hasonló dolgokról, és nemnagyon értek valamit *a többi lent* Aki tudja az segitene?

Figyelt kérdés

Ez állt benne:

-Nem ragadok le a kéjsóvár gonddolatoknál

-Képes vagyok irányitani a viselkedésemet és nem vagyok nemi vágyaim rabszolgája

-Nem hagyom, hogy bármi negativan befolyásolja a szexről alkotott velfogásomnak

Ha ezeket a kijelentéseket őszintén el tudod mondani Istenek, akkor az alkalnu, esetenkénti önkielégités segithet abban, hogy képes legyél kezelni a felgyülemlett szexuális feszültséget (vagyis nem követsz el bűnt Isten ellen)

A kérdésem az, hogy ez a 3 kijelentés mit jelent hétköznapi nyelvre leforditva?(13 éves vagyok, és nemnagyon értem, hogy ezek a kijelentések mit akarnak jelenteni - főleg az elsőt)

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy becsapod magad, hogy ezekre képes vagy és akkor ha naponta maszturbálsz nem követsz el semmit, erről szó sincs...ha jobban elolvasod, ottvan, hogy ha ezeket el tudod mondani Istennek ŐSZINTÉN!!!

és az is ottvan, hogy alkalman kénti...ezt mindenki döntse el maga, hogy mit jelent neki...

A válaszokat előre is köszönöm.


2010. okt. 18. 21:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
szia.bár régi a kiírásod, azért gondoltam válaszolok: a katolikusoknál nem okés a maszturbáció. A könyvben nem mondják meg az igazat.
2016. dec. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Yngve válasza:
El se tudom képzelni, hogy milyen nyomorult életet él az, aki azt hiszi, maszturbálni egy bűnös dolog... Nagyon csúnyán be lettetek csapva.
2018. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%
A vallás, az a bűn.
2019. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Rohadjon meg az az átkozott lény aki ezért meg akar büntetni.
2019. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!