Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mi a véleményete...

Keresztények, mi a véleményetek a Fidesz hazugsággyáráról? Egy magát kereszténynek vallók így kampányolnak. Hiteles keresztények vagy báránybőrbe bújt farkasok Orbánék?

Figyelt kérdés

A Fidesz lakájmédiája, amely ontja magából a hazugságot, helyes dolog? Isten azt akarja, hogy hazudjon a magát kereszténynek valló Fidesz, vagy azt akarja, hogy más becsületében kárt ne tegyenek.



[link]



2023. okt. 20. 16:33
A kérdező szavazást indított:
Ez Jézus akarata: Jézus szerint a cél szentesíti az eszközt.
Ez Sátán akarata: ő akar gyűlöletet, és hazugságot, hogy minél zavarosabb, mocskosabb legyen a világ főleg kereszténységre hivatkozva.
17 szavazat
1 2 3 4
 1/33 Lucifer-666 ***** válasza:
84%
Isten a kegyelem.
2023. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
71%

Farkasok lennének? Nem igazán. A bárány bőrbe bújt farkas, okos, kijátsza a bárányt, aki csak akkor veszi észre a bajt, ha már késő, és csak addig teszi ezt, amíg minden vágya ki nem elégül. A fidesz ennél sokkal rosszabb. Nincs vége, és sosem veszed észre, hiába vagy már 70 éves, akinek a fél élete azzal ment el, hogy tönkre tette őt az ország amiben lakik.

Én véleményem, mint mélyen keresztényé, csak szomorúság és megvetés. Borzalmasan sajnálom azokat, akik ezt teszik, mert ahhoz, hogy ennyire rossz ember legyél, hatalmas ürességnek kell lennie a szívedben és az elmédben. Sajnálom a sok milliót is, akik mosolyogva fogadják, ahogy pár ember évtizedek óta nagyipari szinten kizsákmányolja őket, úgy, hogy még csak észre se vegyék, de ők legalább csak szemellenzősek, míg azok akik ezt cselekszik, konkrétan olyan emberek, amiket az ember gonosznak tart, és abban is nagyon extrémek. A hazugság és minden egyéb csak eszköz. Megértem, mert sokat foglalkoztam pszichológia több területével is. Ha engem sem érdekelne egy egész nép sorsa, hogy ki mennyire szenved, a bolygó amin élek mennyire lesz kevesebb, mert én milliókat teszek tönkre, és az ő gyermekeiknek is elrontom, sőt elveszem a jövőjét, akkor én is ezt tenném.

Felettébb szomorú, hogy van olyan önmagát kereszténynek valló, aki bármi esélyt is lát arra, hogy azok valóban kereszténynek tartanák magukat. Még csak ateistának se nevezném őket, csak valami hit, hogy van valami, de talán annyi sincs nekik. Nem gondolkoznak, nem ismerik önmagukat. Ha azt hinnék van isten, nem mernének így cselekedni. Nem hogy még keresztények lennének, de még csak hazudni magukról azt sem sikerül.

2023. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

ma 18:13

Nagyon sok dologban egyetértek veled. Megjegyzem, beszéltem már presbiterrel, aki ha magánbeszélgetésben is, de szemkilövető Gyurcsányozott. kicsit lefagytam de utólag megkérdezném, hogy elhiszi, amit mond? Hogy Gyurcsány tudatosan, szánt szándékkal konkrét parancsot adott írásban vagy szóban bárkinek is, hogy emberek szemeit lőjék ki?! És szégyellem magam, mert bár valahol voltak ellenérveim, meghagytam a hazugságában, igaz van értelme, csak nem használta.

2023. okt. 20. 19:58
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
El sem kell olvasnom a cikket ahhoz, hogy tudjam, hogy a Fidesz minden csak nem keresztény. Hazudni és lopni nem keresztényi dolog, nem a szerint a Biblia szerint amit én elvasok, de lehet a fideszeseknek van saját Biblia verziójuk amiről nem tudok...
2023. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Érdekes, úgy látszik, a vallás kategóriában egyetlen fideszes sincs, vagy valamiért nem akar válaszolni
2023. okt. 20. 20:41
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem hiteles keresztények, ezt kb. csak az nem látja, aki nem akarja látni. Egy újfajta keresztényüldözéssel állunk szemben: régebben nyíltan tudtuk, hogy ki az üldöző. Most ez egy új sátáni taktika, ami propagandán keresztül kereszténynek tűnő üzeneteket sugároz, de nem úgy cselekszik a gyakorlatban.

Persze én is ismerek olyanokat, akik rájuk szavaznak, általában "jobb híján", ahogy mondják. Nem vallási alapon, csak a másik oldalból nem nézik ki a kormányképes erőt. Én ezt nem tartom jó útnak, de vannak ilyenek, annyira nem is kevesen.

2023. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki a Kaleta Gábor ügy után még mindig védi a fideszt, az nem lehet hithű keresztény. PONT.
2023. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Persze én is ismerek olyanokat, akik rájuk szavaznak, általában "jobb híján", ahogy mondják. Nem vallási alapon, csak a másik oldalból nem nézik ki a kormányképes erőt."

Még ez sem indok: nem csak kormánypártot, hanem ellenzéket is választunk. A Fidesz által kialakított választási rendszer miatt sajnos a leváltásuk kb. lehetetlen, arról viszont lehet dönteni, hogy kétharmaduk, vagyis teljhatalmuk legyen, vagy csak erős többségük. Hogy kicsivel több kontroll legyen felettük, ami szerintem nagyon is fontos, ha ennyire gátlástalan párt van kormányon.

2023. okt. 20. 22:26
 9/33 A kérdező kommentje:
Aki úgy szavazott, hogy Jézus szerint a cél szentesíti az eszközt, tudna esetleg valami igehelyet, idézetet is közölni, amivel ezt alátámasztja?
2023. okt. 20. 22:29
 10/33 anonim ***** válasza:
45%

Hát a másik opció a kereszténység kiirtása lenne, szóval nincs igazán jobb opció a Fidesznél.


A másik meg az, hogy minden almás rekeszben van egy-két rohadt alma. Ezeket ki kell vallogatni, mert a többit is megrohassza. De hiába lesz egy almásrekeszed teli egészséges almával, előbb vagy utóbb megint lesz egy, amelyik elkezd rohadni.


Én azt látom, hogy a keresztény emberek talán inkább fideszpártibbak. Ők még úgy tűnik, mintha tudnák, mi az a haza, család, Isten.

de a másik oldalon, nem látszódik ez, csak a globalizációs törekvések. Multi kultúra. De hiába raksz mindenféle gyümölcsöt egy rekeszbe, előbb utóbb az egyik elkezd rohadni és megrohassza a többit is.


Ilyen a politika. Előbb-utóbb elrohadó gyümölcsökkel teli rekeszek. Jelenleg a magyarságnak arra van szüksége, hogy olyan kormány legyen, mely mögé a lehető legtöbben hajlandók felsorakozni. Ez lenne most a Fidesz.

Lehetett volna a Gyurcsány is ez a fickó, de ő nem ismeri a keresztet, a hazája fellázadt ellene, idegen nép asszonyát vette nőűl. Hatalomért pedig bárkivel szövetségre lép. Nem kell a magyarok többségének ilyen ember az ország élére , sem olyan, aki egy ilyen emberrel akár időlegesen is összeállt.


Ez itt a probléma. A keresztények többsége sem ért egyet minden Fidesz lépéssel. De ezek legalább hagynak minket és a maguk világi módján , de hírdetik az Istent. Isten pedig valóban mindenek felett áll.

Én erről ezt gondolom.


Ja és mit gondol erről Jézus? Le van írva a Bibliában:

"Ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha a világból valók volnátok, mint övéit szeretne benneteket a világ. De mert nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak benneteket a világból, gyűlöl benneteket a világ. Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják. S ezt mind az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. " (János 15: 18-21)


"Erre azt mondta nekik: „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és az Istennek, ami az Istené!”" (Máté 22:21)


A másik pedig az, hogy Isten előtt senki becsületében sem lehet kárt tenni, mert Isten mindenről tud.

2023. okt. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!