Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Milyen hasonló...

Keresztények! Milyen hasonló mozgásformát ajánlanátok jóga helyett?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyújtásos jellegű gyakorlatokat végezni, és ilyen szempontból tetszene a jóga, de a spirituális töltete miatt inkább kerülném. Valami hasonlót keresek, amiben nem jelenik meg a meditáció meg ilyesmi.

Milyen hasonló sport tevékenységek vannak még, amiből tudnék ötleteket meríteni?


Ti mit sportoltok? Azt is írjátok oda légyszíves, hogy melyik felekezethez tartoztok.



2023. okt. 22. 01:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Igen, úgy hívják, nyújtás, bemelegítés stb. A jóga fogalmát és a spiritualitás az ember társítja mellé amit egész nyugodtan el lehet hagyni.

Különben is a "meditáció" szemlélő ima nagyon is keresztény gyakorlat, középkori katolikus szerzetesektől a neoprotestáns gyülekezetig szerte a kereszténységben mindenhol

2023. okt. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lucifer-666 ***** válasza:
63%
Pilates
2023. okt. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%

#1

A szemlélődő ima és a meditáció között óriási különbségek vannak. Pl.: az utóbbi autohipnózis (jaj, most lepontoznak a buddhisták, meg a többi keleti vallás hívei…)



Én személy szerint vívok, szeretem.


Katolikus vagyok.

2023. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én futok és úszom. Nekem nem annyira jönnek be ezek a bent, szobában végzett statikus sportok.

Gerinctornát csináltam amúgy, az hasonlít szerintem részben a jógához is.

2023. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 langercs válasza:
41%

Maradhat a jóga is, ha elhagyod belőle a képzeld el, hogy ... ráhangolódási módszert. Elég nehéz nekem egyszerre több mindent csinálni, lehet mások másképp vannak ezzel. Amikor ez elmémet kapcsolom ki akkor, mint az egyik legértékesebb valós hitvilág kapcsolatnak tartva, a zen buddhizmust gyakorlom. Azt élem meg ami a valóság! Földi, lelki, szellemi, morfogenetikus, ... . Amikor a testemmel foglalkozom akkor odafigyelek a táplálkozásomra, a napi munkaprogramomra, az életkörülményeim javításának, vagy legalább fenntartásának az elvárásaira (majd később megtalálod leírva). A testmozgásként ajánlom a következő időszerű módszereket. teljesítménytúrázás a természetben, gereblyélés, kerttakarítás, torma ásás, zsákolás, favágás, (elrakás, behordás), zöldségpucolás, elrakás, utána nagytakarítás.

Úsztam, amíg nem kezdte zavarni a kötőhártyámat a klóros víz, bicikliztem amíg nem éreztem veszélyben magamat az öntelt, magabiztos, sőt Országutak Királya címmel önfelruházott, forgalomban partnerként résztvevők nem sodorták veszélybe a testi épségemet.

A test karbantartása időbe, odafigyelésbe, energiába és néha pénzbe is kerül. Ki ahogyan bírja úgy csinálja. Ha lenne egy ideális módszer ami 100% eredményt és maximális kényelmet is biztosít, csakis azt maradt volna fenn!

2023. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Panelban lakom, így a kerti tevékenységek szóba se jöhetnek.


Gerinc problémák miatt elég korlátozott, hogy milyen mozgásformákat végezhetek. Orvosi javaslatra semmi olyat, ami ugrálással jár. Pl.futás, tenisz, aerobic stb. mind kilőve.


Jelenleg úszás, vízi torna van heti 2-szer, de jó lenne mellé valamilyen itthon végezhető gyakorlatsor.

2023. okt. 22. 14:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kondizok és úszok, a kondiban van nyújtás is, sok gyakorlathoz gépek se kellenek, hanem saját testsúlyosak, esetleg egy súlyzót veszel.
2023. okt. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyógytornáztam, mert enyhe gerincferdülésem, ill. lúdtalpam is van. Nekem tetszett, sokat javult tőle a tartásom, emellett utána mindig megkönnyebbültnek éreztem a gerincem. Orvosi beutalóval lehet kórházban tornázni (nem tudom a te lakhelyeden van-e ilyen lehetőség) vagy a neten fennt vannak a gyakorlatok képpel, videóval. Gyógytornásszal biztosabb volna a dolog, mert ő tud korrigálni a gyakorlatok végzése során.


Reformátusként vagyok megkeresztelve, de szabadkeresztények felé húzok.

2023. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%
A jóga mint relaxációs torna, nem zarja ii a kereszténységet.
2023. okt. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
12%

A kérdés provokatív, mert különböző vallásokat akar szándékosan szembeállítani egymással (az utolsó hashtag is ezt támasztja alá), holott az otthon végezhető mozgásnak semmi köze a valláshoz.

Sportolás közben az emberek sportolnak, a testüket edzik, és nem a vallásukat gyakorolják.

2023. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!