Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legjobb zsidó imakönyv?

Melyik a legjobb zsidó imakönyv?

Figyelt kérdés

Reform zsidóként.


A Sámuel imáját és a Mishkan T'filah-t ismerem:


[link]

[link]


Egyéb javaslat?

Transzliteráció jó lenne, mert nem tudok egyelőre folyékonyan olvasni héberül.



2023. okt. 25. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2023. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. okt. 25. 22:06
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Ezek ortodox szidurok, nem reform. Ettől persze még jók (én mondjuk pont ezeket nem szeretem), de ezt érdemes figyelembe venni.

Ez az új izraeli reform szidur: [link]

Én még nem használtam, de a szerzőjét ismerem személyesen, egy nagyon felkészült hölgy, aki liturgiát is tanít az egyetemen.

Ez ugyan nem reform, hanem maszorti, de alapmű: [link]

Személy szerint én a maszorti imakönyveket jobban szeretem, a reform túl sok mindent kihagy, és ha nem vagy nagyon felkészült a liturgiában, tök logikátlanná válik az egész. A maszorti gyakorlatilag minden lényeges részletét megtartotta az imának, csak minimálisan változtatott a megszövegezésen.

2023. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A reform szidúr amit linkeltél nem tartalmaz se fordítást, se transzliterációt ha jól látom.


A maszorti szidúrnál látom, hogy van angol fordítás, de a transzlitárcióval mi a helyzet?


U.i.: Igen, én is észrevettem, hogy ortodox szidúrok amik az első kommentben vannak.

2023. okt. 25. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Elnézést, azt totál figyelmen kívül hagytam, hogy kell a transzliteráció.

Ebben az esetben itt egy másik maszorti, ebben van fordítás és transzliteráció is: [link]

Ez egy nagyon jó imakönyv, sok magyarázattal.

Ha nem zavar, hogy a fordítás német, itt egy elég jó reform szidur transzliterációval: [link]

Egy jó tanács. Tudom, hogy nehéz, de próbáld ne használni a transzliterációt, többet árt mint használ. Látom a rabbihallgatókon, évek után és rendszeres előimádkozás mellett is akadoznak az olvasással, akik eleinte a transzliterációt használták. Eleinte nehéz lesz, de nagyon hamar rá fog állni az agyad a héber szövegre, és sokkal folyékonyabban fogsz olvasni mint mások. Ezt a legegyszerűbb úgy elérni, ha első pillanattól kezdve olyan imakönyvet használsz, ami nem tartalmaz transzliterációt, hogy akaratlanul se tudjon odatévedni a szemed. ;)

Persze neked kell tudnod, mindenkinek más jön be.

2023. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan.
2023. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. :)


Héberül tanultam már picit korábban, de nem folytattam. Tudsz esetleg olyan lehetőséget ahol lehetne folytatni? Pl telefonos applikáció?


Duolingo-n gondolom van héber, de hátha tudsz esetleg jobbat.

2023. okt. 26. 09:00
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
A somér jiszráélben (Balla Zsolt) és a Mózes imájában (emih) fonetikus szövegek kísérik a héber-magyar fordítást, teljes egészében.
2023. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

De a Somér Jiszráél nemcsak szombati?


[link]


Vagy hétköznapi imák is vannak benne?

2023. okt. 29. 10:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Na látod ez egy nagyon jó kérdés, mert én csak gyorsan átlapoztam amikor a mellettem ülőtől elkértem h megnézhessem amikor először láttam...Egyébként ha egyszer megakarod venni akkor majd inkább innen vedd meg, mert emlékeim szerint a booklineon drága volt.


[link]

2023. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!