Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik ökumenikus imakönyv?

Létezik ökumenikus imakönyv?

Figyelt kérdés
Vannak ökumenikus Bibliák is.

2018. júl. 19. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az az ökumenikus Biblia?

Kajak nem értem. Vannak protestáns és katolikus bibliafordítások, a katolikus Bibliákban 73 könyv van, a protestánsban meg 66. Hogy lehet ezt ökumenikusan? 🤔

2018. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak ökumenikus Bibliák is."

Lehet, hogy tudatlanság a részemről, de ilyennel még nem találkoztam. És nem is tudok elképzelni, mert a katolikus fordításban több ószövetségi könyv van, mint a protestánsban. Viszont Újszövetséget azt hiszem adtak ki a Biblia évében "ökumenikus" céllal.

Szokott lenni minden évben ökumenikus imahét január végén, amikor ökumenikus imaórák vannak. Végül is ezek szövegét tekinthetjük ökumenikus imakönyvnek.

2018. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pedig van ökumenikus Biblia. Mo.-n talán nincs, de láttam már pl. cseh és német nyelvű ökumenikus Bibliákat.
2018. júl. 19. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal a Magyar Bibliatanács által kiadott Bibliák is ökumenikusak, mert több protestáns egyház tagjai is dolgoztak rajta
2018. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ökumenikus énekeskönyv létezik, Bibliáról még nem halottam. [link]
2018. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Minek?
2018. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Bibliatársulat bibliái protestánsok igen, és a protestánsok a Károli fordításon alapulnak általában, amit többször revidiáltak és ezt a protestánsok általában elfogadják. Kifejezetten mondjuk evangélikus vagy református bibliafordítás nincs, mivel a protestáns szakemberek együtt fordítanak, de tervbe lenne véve egy ökumenikus katolikus-protestáns fordítás is, de eddig nem jött létre, mert nyilván ez több fordítási nehézséget is támasztana, mert belekeveredik a teológia is. Egy példa, amikor Szűz Máriát üdvözli Gábriel angyal protestáns fordítás szerint: Üdvöz légy kegyelembe fogadott! katolikus kegyelemmel teljes, nagyon nem mindegy.
2023. szept. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A protestánsoknak van a Bibliatársulatok Világszövetsége is, a protestánsok úgy tudom mindenhol együtt fordítják többé-kevésbé a Bibliát, ezt nem nevezném ökumenikusnak, mivel a protestánsok láthatatlannak vallják az egyházat és nem cél szervezetek uniformizálása.
2023. szept. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!