Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs evangélikus...

Miért nincs evangélikus imakönyv? Azt mondják a saját szavainkkal kell imádkozni, de sokszor nem tudok imát megfogalmazni, és irigylem a katolikusokat, hogy ők előveszik a kis könyvet, és olvassák is fel.

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a katolikus imakönyv nincs összhangban a Bibliával.

Miért nem adnak ki olyan könyvet, amiben szépen megírt keresztény imák vannak segítségnek, amiket fel lehet olvasni?


2019. máj. 31. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt már nem forgalmazzák, elérhetetlen, és használata nem is gyakorlat az evangélikus egyházban :(


Inkább arra irányul a kérdésem, az imakönyv használata úgy általánosságban miért nem gyakorlat a protestáns egyházakban, miért csak a katolikusoknál?

2019. máj. 31. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem általánosítanék ennyire, például sok evangélikus rendszeresen imádkozza a Luther által írt reggeli imát.

Elárulnád, hogy miért nincs összhangban a katolikus imakönyv a Bibliával? Miért gondolod olyan hatalmas bűnnek, amikor pl. én a katolikus imakönyvből imádkozom Istenhez?

2019. máj. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább arra irányul a kérdésem, az imakönyv használata úgy általánosságban miért nem gyakorlat a protestáns egyházakban, miért csak a katolikusoknál?"


Én sokáig adventista gyülekezetbe jártam, ott sem volt imakönyv, csak énekeskönyv. Ami azért hasonló az imakönyvhöz.


Nem ismerem a teljes protestantizmus válaszát erre a kérdésre. Az adventista teológiából kiindulva viszont talán azért, mert a Miatyánk egy minta imádság volt, nem pedig egy olyan, amit ismételgetni kell. A katolikusok viszont Jézusnak azt a kijelentését, hogy "így imádkozzatok" szó szerint veszik. Erre van is némi alap, hiszen a Didakhé őskeresztény dokumentum alapján az ősegyház is szó szerint vette, és elimádkozta naponta 3-szor. Erre a mintára tehát a katolikusok is megalapozva gondolhatják az előre megírt imákat.

2019. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Ha droid vagy, térj át a katolikus vallásra.
2019. jún. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Én sosem értettem a katolikusoknál miért az az ima, hogy felmondanak egy verset. Szerintem egy lélekből jövő ima sokkal szebb, akármilyen rosszul van fogalmazva mint eldarálni a rózsafűzért.
2019. jún. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szüleidhez is előre megírt szavakkal mész? Könyörgöm, Isten az atyád, te a gyermeke vagy, miért nem megy vele a beszélgetés??????
2019. jún. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Mert nem válaszol. Ilyenek ezek a képzeletbeli barátok...
2019. jún. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ellenőrizheted egyenként az imákat, hogy mely imák nincsenek összhangban az evangélikus tanítással. Ott is lehet olyan, mint:

Édes Jézus, légy vendégünk,

Áldd meg, amit adtál nékünk! Ámen.

A szentekhez szóló, Oltáriszentségről szóló imákat átlapozod. Amit kiválasztasz, hogy megfelel, azt megjelölöd a tartalomjegyzékben.

2019. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az Evangélikus Énekeskönyv (az istentiszteleti rendek és az énekek mellett) töménytelen imádságot is tartalmaz.
2020. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!