Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fontos a szabad akarat,...

Fontos a szabad akarat, különösen ennyire?

Figyelt kérdés

Az emberek egy része a szabad akaratukkal borzalmas szenvedéseket okoznok másoknak, sokaknak pedig a rosszak szabad akaratának tiszteletben tartása véget kell szenvedniük.


Több helyen is olvastam, hogy az itteni világban a szabad akarat miatt van bűn, rossz. De ezzek a mennyországban nem lesznek tehát akkor a mennyországban nem lesz szabad akarunk sem.


Így azonban a szabad akarattal pusztán egy röpke ideig rendelkezünk sok esetben még emberi mértékkel is nagyon kevés ideig, már aki tudja használni a rövid élete során.


De ha ennyire lenyegtelen, hogy pusztán ennyi ideig van aztán már nem kell akkor minek kaptuk meg egyáltalán?


2023. okt. 26. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Hogy gondolkozzunk, mielőtt cselekednénk.
2023. okt. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Mennyországban is lesz, van szabad akarat. Csak ott eszedbe sem jut helytelen dolgokat cselekedned. Minden tiszta, őszinte szeretetből fakad.

Krisztusban, Krisztussal már itt is megtapasztalható. Igaz itt a földön még figyelni kell, hogy tuti a helyes gonodolatok vezéreljenek.


A Mennyben minden utca Istenhez vezet.

Itt a földön sajnos nem.


Hogy miért vagyunk itt egyáltalán ? Hogy megtanuljunk szeretni pl. Az Élet szép, nemde ?

2023. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De akkor nem a szabad akarat miatt van bűn és rossz.


Neked lehet, hogy szép az élet. De sokaknak nem az és van aki esélyt sem kap arra, hogy bármit is megtapasztaljon.


Így nem kimondottan szolgálja a célt a világ.

2023. okt. 26. 13:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Neked miért nem szép ?


Istenhez vezető utam nekem sem volt könnyű. A bűn engem is padlóra tett.

Szerencsére a gyermekkori emlékeimből tudtam merítkezni, hogy milyen jó volt.


Jézussal viszont mindenért megtanultam hálás lenni és az, hogy találkozni fogok egyszer személyesen Vele az mindenre elég. A gondolataimban ott járhatok, ahol szeretnék...


Sajnos mindenkinek saját útja van itt, amiben max segítehetünk, de meg nem küzdhetjük, járhatjuk helyette.

2023. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rajtad és rajtam kívül vannak mások is a világon.


Annak szerinted szép az élet akinek egy értelmetlen háborúban lemészárolták a családját? vagy esetleg meg is erőszakolták még mellé?



De ott van az is akinek elvetél a gyereke vagy születés után nem sokkal meg is hal. Szerinted annak a gyereknek mennyire volt szép az élete?

2023. okt. 26. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt mindenki meghal...csak átutazók vagyunk...


Amiben van hatalmam csak abban tudok segíteni. A többiért imádkozni tudok.

2023. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké. Látom kitérsz a kérdés elől. Akkor hagyjuk.
2023. okt. 26. 18:45
 8/10 anonim ***** válasza:

" A Mennyországban is lesz, van szabad akarat. Csak ott eszedbe sem jut helytelen dolgokat cselekedned. Minden tiszta, őszinte szeretetből fakad."

Akkor ezek szerint ketfele szabad akarat van? Az egyik itt a Foldon, a masik fele meg a Mennyben? Melyik a szabadabb?

Mi miert nem a mennybelit kaptuk meg egybol? Akkor itt a Foldon sem lenne az a sok komiszsag es gonoszsag amit az emberek muvelnek, es biztosan mindenki a Mennybe jutna, ami Istennek is kedvesebb lenne.

2023. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké. Hadd tegyek fel egy kérdést: Istennek van szabad akarata? A válasz persze az, hogy igen, van neki, különben egy robot lenne. Újabb kérdés: Isten követ el bűnt? A válasz az, hogy nem követ el bűnt, hiszen szent és tökéletes. Tahát Istennek van szabad akarata, ennek ellenére Isten nem követ el bűnt. Így megtudtuk, hogy lehetséges szabad akarat mellett is, hogy ne legyen bűn.

Ezt ebben a világban nem tudjuk elképzelni, ha az evilági tapasztalatainkra támaszkodunk, nem pedig Isten Igéjére, a Bibliára. Ezért talán többet kellene a Bibliát olvasnod, és elmélkedned is róla, vagy keresni valakit, aki segít értelmezni a Bibliát. Én is szívesen megteszem, ha valakit érdekel.

Isten Igéjében, a Bibliában tehát az áll, hogy a feltámadás után Jézus megsemmisíti minden ellenségét, akik pedig életben maradtak, azok egész mássá válnak: "Akkor Isten lesz minden mindenekben" (1Kor 15:28b).

Ez azt jelenti, hogy mindenkinek lesz szabad akarata, és senki sem fog vétkezni.

És hogy miért nem adja meg rögtön itt a földön Isten ezt az állapotot? Mert Isten majd azoknak adja a mennyországot, akik szeretik őt. Ehhez kell legyen egy alternatíva. Kell egyen egy választási lehetőség, hogy választhass mást is Istenen kívül, hogy kit szeretsz. Ő abból tudja meg, hogy ki szereti őt, hogy ki engedelmeskedik neki. Aki nem engedelmeskedik neki, arra nem az örök élet vár, tehát sosem fogja megtapasztani azt, hogy milyen szabadnak lenni és mégis bűn nélkül éni.

Bár sok szörnyű dolgot felsoroltál, ami ebben a világban történik egyesekkel, azért ezek a szörnyűségek mégis csak maximum néhány évtizedig okoznak szenvedést nekik. De akik nem öröklik Isten Országát, azokra sokkal szörnyűbb dolgok várhatnak A Hádészban és a Pokolban, és akár sokkal hosszabb ideig tarthat ott a szenvedés néhány évtizednél.

Tehát amikor látod a világban a sok szenvedést, akkor írhatsz egy kérdést ide, ami kétségeket ébreszt másokban Istennel kapcsolatban, de fel is teheted magadnak a kérdést, hogy "Én mit tudok tenni, hogy jobb hely legyen az a világ?" A legjobb válasz erre pedig ez: "... tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket...., és tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam..." (Mt 28:18-20)

Ezt Jézus parancsolta a legközelebbi barátainak, mielőtt felment a mennybe. Mert ha valaki Jézus tanítványává, más szóval kereszténnyé válik, az a személy az embertársa szeretetére törekszik, és nem tesz neki rosszat.

üdv, a javuló Stefán

2023. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én abból indultam ki, hogy a világban való rosszért a szabad akaratot szokták felhozni.


De a te leírásod alapján egyáltalán nem a szabad akarat miatt van annyi bűn és rossz a világban hanem azért mert Isten direkt ilyenre teremtette a világot, hogy ennyi minden rossz történjen meg.


Ez a szereted akkor követed a parancsát pedig értelmetlen.

Te talán nem szereted a szüleidet? Mindig engedelmeskedtél nekik?

A szeretett nem jár együtt azzal, hogy mindig feltétlen követed a másik parancsát.

A másik probléma pedig, hogy sokan úgy szeretik Istent, vagy legalábbis úgy gondolják, hogy őt szeretik, hogy közben nem is ismerik csak egy tévképzetet róla. Sokan pedig egy tévképzet alapján gyűlölik vagy nem hisznek benne. Hogyan mutatná az itteni életünk az iránta érzet szertetett ha sokan nem is ismerik.

2023. okt. 27. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!