Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon a Bibliai teremtéstörtén...

Vajon a Bibliai teremtéstörténet Isten vagy az ember szemszögéből mutatja-e be a teremtést?

Figyelt kérdés

Azon tűnődtem egy másik kérdés kapcsán, hogy vajon a 6 napos teremtéstörténet a hetedik napi pihenéssel valyon kinek a szemszögéből van elmesélve? Mert hogy számomra igen csak úgy tűnik, hogy a Biblia korabeli ismert emberi mértékeket használ a teremtés szemléltetésére, ám azok a mértékek inkább átvitt értelemben érthetők. Tehát, hogy a 6 nap, az nem 6 nap, hanem valójában hosszú évmilliárdok lehettek. Csupán az a helyzet, hogy Isten számára az idő egészen máshogy telik. És a mértékek is, melyekkel Isten dolgozott olyan hatalmasok és olyan aprók is egyszerre, hogy azt az ember elméje képtelen lenne befogadni. Azt pedig érdemes tényként kezelni, hogy valahogy a tudományos bizonyítékok sem 6 napra vonatkoznak. Inkább valóban évmilliárdokat ölelnek fel.


Meg ott a másik, hogy ugyebár a 6. napig ember nem létezett, tehát valakinek el kellett magyaráznia valamilyen utón módon, hogy mi történt az azt megelőző időben. Ráadásként arról sincs fogalmunk pontosan, hogy Ádám és Éva mennyi időt is töltöttek pontosan az Éden kertben. Mivel elméletileg halhatatlanok voltak, megeshet, hogy ők szintén évezredeket vagy akár évmilliókat töltöttek el ott. Talán a napok is egészen másképp teltek számukra, az idő is teljesen más szemszögből telt számukra, mert még nem ettek a fáról.


Még azt sem tartóm kizárhatónak, hogy Ádám és Éva egy-egy személy voltak-e vagy talán egy egész törzs. Mint férfiak és nők törzsének két csoportját jelöli az Ádám és az Éva kifejezés.


Mi a véleményetek, hogy lehetett ez? mert ugye a Tudomány mégis csak ellent mond a Bibliai szó szerint vett teremtéstörténetnek. Viszont a Bibliában az is meg van írva, mind az Ó és mind az Új szövetségben, hogy Istennek nem olyan az időérzékelése, mint az embernek:


"Mert ezer év előtted annyi, mint a tegnapi nap, amely elmúlt. Vagy annyi, mint egy éjjeli őrállás" (Zsoltárok 90:4)


"Szeretteim, főképp egy dolog ne kerülje el figyelmeteket: az, hogy egy nap az Úr előtt annyi, mint ezer év, ezer év pedig annyi, mint egy nap."

(2 Péter 3:8)


Tehát lehetséges-e például, hogy az a bizonyos 6 nap Isten szemszögéből hat nap? 6 Isteni nap, nem pedig 6 földi nap?



2023. nov. 6. 12:40
1 2 3
 11/24 Jégszív ***** válasza:
52%

#11.

"a Biblia ad egy magyarázatot, melyet mindenki képes felfogni."

No ebben aztán tényleg igazat kell adnom! 🤣 Bizony számtalan ember van, aki tényleg csak ennyit képes felfogni.


De mondd csak, szerinted is lapos a föld?😁 Ettél már pulykahúst hasábburgonyával?😊 Tényleg nem láttál még repülőgépet, autópályát, kórházi műszereket? El kell keserítselek: Sok rossz mellett ezek is a "tudomány számlájára" írandók! 😛

2023. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
37%

#11

A Biblia alapján a Föld nem lapos.

2023. nov. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

#4

Szóval ha a mindenség teremtője, aki minden tudást birtokol és minden hatalommal létezik ami lehetséges vagy még többel is, a mi hibánk ha nem kommunikál egyértelműen? :D

2023. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#12

[link]

2023. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
67%

#13

Nem az ő hibája, hogy nem értjük az örökkévalóságot.


#14

A cikknek már az első mondata is hülyeség. A lapos-föld teória sokkal korábbi, mint a kereszténység, pláne korábbi, mint a Biblia.

Nem mellesleg:

És kenyér nem vala az egész föld kerekségén, mert igen nagy vala az éhség, és elalélt vala Égyiptom földe, és a Kanaán földe az éhség miatt.


Felemeli a porból a szegényt, És a sárból kihozza a szűkölködőt, Hogy ültesse hatalmasok mellé, És a dicsőségnek székét adja nékik; Mert az Úré a földnek oszlopai, És azokra helyezé a föld kerekségét.


Rettegjen az egész föld az ő orcájától; a föld kereksége is megerősíttetik, hogy ne ingadozzék.


A világosságról a sötétségbe taszítják, a föld kerekségéről elüldözik őt.


És az köröskörül forog az ő vezetése alatt, hogy mindazt megtegyék, amit parancsol nékik, a föld kerekségének színén.


Dávid zsoltára. Az Úré a föld s annak teljessége; a föld kereksége s annak lakosai.


Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.


Aki a föld kerekségét pusztasággá tette, városait lerontá, és foglyait nem bocsátá haza!


Gyászol és megromol a föld, elhervad és megromol a földnek kereksége, elhervadnak a föld népének nagyjai.


Mint terhesek vajudtunk, de csak szelet szűltünk: szabadulása nem lőn e földnek, és nem hulltak el a föld kerekségének lakói.


Ki ül a föld kereksége fölött, amelynek lakói mint sáskák előtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort, lakásra.


Idézzek még, vagy elég volt?

2023. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#13

Oké próbáljuk meg utoljára, mert úgy érzem nem akarsz gondolkodni.

HA egy MINDENHATÓ, MINDENTTUDÓ és MINDENHOL JELENLÉVŐ isten kommunikálni akar, de sajnos ezt nem tudja rendesen megtenni.


Melyik részével nem értesz egyet?

2023. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 KZitus ***** válasza:
44%

#16 ű

Miből/miért jutottál erre a következtetésre: "...isten kommunikálni akar, de sajnos ezt nem tudja rendesen megtenni." ???

A Teremtő Isten ezt mondja, kínálja Neked is: „Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz” Jeremiás 33:3. A kérdés az, vajon engeded?

2023. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"Melyik részével nem értesz egyet?"

Nem tehet róla, hogy csak így tudjuk megérteni.

2023. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

11, Jégszív!

Mit ér a tudomány, vagy mennyit ér az a tudós, aki évtizedek munkája alatt, tanulással jutott olyan megállapításokra, amit nem értenek az emberek?

Ez a gondom a tudománnyal. Értem én, hogy logikusan felépül és minden bizonyítható vagy cáfolható, de meddig terjednek az erőforrások, melyekkel egy-egy elméletet bizonyítani lehetne?


Én személy szerint elhiszem, hogy a föld gombájú, de vajon valaha gyakorlatban fogom használni ezt a tudást? Körbejárom talán valaha a földet? Van, akinek ez az információ fontos, de az én mindennapjaimban például teljesen lényegtelen, hogy a föld a lábam alatt milyen formát is ölt távolról a térben.

Egyébként az én elméletem az, hogy a legelső kézzel fogható gomb alakú képződmény, például hógolyó megformálása után nem sokkal leesett az embereknek, hogy a hold valószínűleg gömb alakú. Onnan pedig szerintem már nem voltak messze attól, hogy megértsék, hogy a föld is gömb alakú, de ismétlem ez az infó az én mindennapjaimban abszolút lényegtelen.

Az, hogy mi írható a tudomány számlájára szintén lényegtelen, mert én a tudományt is Isten számlájára írom. Elvégre ő alkotta az univerzum összes törvényét. A tudomány pedig azokat használja, melyeket isten alkotott meg.



15!

Ez gyönyörű volt, szép munka.


17!

Szintén gyönyörű, köszönöm.

2023. nov. 9. 00:01
 20/24 Jégszív ***** válasza:
62%

#12.

Jaj, ne fárassz! Ez csak szánalmas kimagyarázkodás.

"Földkerekség" valóban többször említi a Biblia. Ez egy KORONG is lehet, ahogy az ember körbe tekint a világon.

Ha viszont olyan jeles biblikusnak tartod magad, azt áruld el, hányszor szerepel a "FÖLDGÖMB" szó! Na ugye...

2023. nov. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!