Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Sátánizmusról?

Mit gondoltok a Sátánizmusról?

Figyelt kérdés

Arra vagyok most kíváncsi, hogy az emberek nagy része kedveli, vagy utállja e a Sátánizmust, és miért. Mit gondolnak róla, stb...


21/F (Sátánista 4 éve)



2023. nov. 7. 13:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Most az Anton LaVey féle ateista sátánizmusra gondolsz?
2023. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

A LaVey féle sátánizmussal nekem konkrétan nincsen problémám. Pár dologgal nem értek egyet de ha közéjük tartoznék sem követelnék meg, hogy betartsam azokat.


Több alapvető elvükkel azonban egyetértek. Tiltják például azt, hogy állatoknak ártsanak. Ezt teljes mértékig támogatom.



Szerintem rengetegen nem ismerik és sokan az általuk elképzelt sátánizmust kedvelik vagy utálják nem azt ami létezik.

Ezenfelül pedig itt is mint sok vallás esetén is fel lehet hozni negatívumokat és pozitívumokat is. Összességében azonban sokkal inkább az számít szerintem, hogy az adott személy mit tesz.


Ismerek keresztényt aki rossz ember és olyat is aki jó. Ismerek ateistát is aki jó ember és olyat is aki rossz. ...

Nem attól függ, hogy milyen nézet mögé soroljuk be az embereket.

2023. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

támogatom a vallásszabadságot

amúgy meg nem érdekel különösebben

2023. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Potyondi Gergely ***** válasza:
43%

Be kéne tiltani a sátánizmust.

Jézus második eljövetele után már nem lesz sátánizmus.


Sok ember érvel azzal hogy "vallásszabadság", de ha éppen ezeknek az embereknek a gyerekét áldozzák föl a sátánisták, akkor már máshogy fognak gondolkodni.

2023. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon komoly félreértések vannak. A "sátánizmus" ahogy régebben le volt írva az a személy önmagát Istenként dicsőítő "vallás" (semmi köze nem volt a valláshoz, inkább csak csökönyös lázongás volt a katolikus egyházzal szemben). A "modern" (legyen az LaVey vagy bármelyik másik személy által megfogalmazott) sátánizmus meg a keresztények felé polgárpukkasztó elnevezésén kívül semmi különös, csak egy a sok modern (és szerintem gyerekes) ideológiák közül.
2023. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Fárasztó eredetieskedésnek gondolom, időpocsékolásnak, de felőlem! :-)
2023. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Ha valaki szereti a hazugságot van sajnos lehetősége a sötét oldalt tudatosan szolgálni.


Én gyűlölöm a hazugságot, szóval az ellenséges csapatnak számítom : Akik, mint tudjuk a vesztes oldalon állnak.

2023. nov. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Jó látni hogy van olyan, aki tudja mi a valóság... A 2. Kommentelőre céloztam.


4-esnek: Egy puszta kérdést teszek fel, nemtudom fogsz e válaszolni.

Gyermekáldozat? ... Hagyjuk... Mi is van azzal, amit a keresztények műveltek a múltban? Tömeges népírtás, csak mert nem voltak keresztények... Ja és nincs emberáldozat sem, nemhogy gyermekáldozat...

Sátánizmus 9. Törvénye: "Ne árts kisgyerekeknek!"

2023. nov. 7. 16:43
 9/26 anonim ***** válasza:
49%

"Gyermekáldozat? ... Hagyjuk... Mi is van azzal, amit a keresztények műveltek a múltban? Tömeges népírtás, csak mert nem voltak keresztények.."


Ha itt az Ószövetségre utalsz, azok a népek többek között azért lettek kiírtva, mert gyermekáldozást gyakoroltak.

Ma az abortusz sorolható ide. Emberek megölik a magzataikat hogy tovább hódolhassanak a hedonizmusnak, futnak a felelősség elől.

2023. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Potyondi Gergely ***** válasza:
51%
II. János Pál pápa bocsánatot kért a Katolikus egyház összes elkövetett bűnéért.
2023. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!