Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szerzeteseknek miért van...

A szerzeteseknek miért van sokszor olyan furcsa nevük?

Figyelt kérdés

nov. 12. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem sok szerzetest ismerek, de közülük egyiknek sincs furcsa neve.
nov. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ciprián Asztrik Özséb csak egy pár akiről hallottam.
nov. 12. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ezekben mi a furcsa? Boldog Özséb a 13. században élt szerzetes volt, miért várod el, hogy 700+ éve olyan nevet kellett volna használniuk, ami a te fülednek ma nem furcsa? A másik kettő nem magyar név.
nov. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja ki ne hagyjam Jedlik Ányost. Azt mondod hogy most is ilyen nevek garmadája futkározik a magyar flaszteren? Hol élsz?
nov. 12. 13:13
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Na jó, ütődöttekre nincs időm...
nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lucifer-666 ***** válasza:
53%
Tra István, mi csak trapistának hívájuk...
nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig nem értem, hogy mi a probléma.
nov. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Sokszor látok én is a tévében igenis fura nevű egyházbéli embereket nyilatkozni. Én arra tudok gondolni, hogy ezeket a neveket felveszik a régi szentek tiszteletére, mert kizártnak tartom, hogy mindegyiket előre megfontoltan Özsébnek kereszteltette volna az édes anyukája a 80-as években.
nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Több rendben szokás, hogy ha valaki szerzetes lesz, akkor az addigi civil nevét elhagyja és kap szerzetesi nevet: pl bencések, ciszerciek, ferencesek, premontreiek. Általában szentek, főleg korábbi szentéletű rendtagok nevét kapják.
nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8-9 köszönöm
nov. 12. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!