Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire néznének ki, vagy...

Mennyire néznének ki, vagy lenne furcsa, ha ateistaként elmennék egy keresztény gyülekezetbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy keresztény gyülekezetbe. Olyan felemelő érzés lenne végre egy olyan társaságban lenni, akik keresztény értékeket képviselnek.

2022. aug. 14. 09:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem neznenek ki. Nincs rad irva. Templomba szoktak erdeklodok es "keresok" is jarni. Ha valaki esetleg szobaelegyedne veled (nem valoszinu), roviden megmondhatod, hogy ateista vagy, de erdekel, hogy milyen egy mise, mi tortenik a templomban. Nem fognak kinezni.
2022. aug. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Drakula ***** válasza:
96%
Nem biztos hogy keresztény értékrenddel fogsz találkozni, de amugy nagy esélyel szivesen fogadnak, HA tényleg keresztény értékrendet képviselnek.
2022. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%

Szia,

Minden normális keresztény felekezet nyitott. Bármikor elmehetsz bármelyik alkalomra.

Üdv. Péter

2022. aug. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nyitott és kereső vagy, addig semmi. De nem tartozhatsz közéjük úgy, ha nyíltan nem hiszel Istenben. Azt persze megteheted, hogy megjátszod magad, imádkozol stb., de attól nagyon rövid időn belül hülyén fogod magad érezni.

Itt most nem az első látogatásról beszélek, hanem arról, ha hónapokig, évekig oda jársz, belefolysz a gyülekezeti életbe, eljársz bibliakörbe, házi csoportba, ilyenek.

A gyülekezet ugyanis nem egy baráti társaság, hanem Krisztusban hívő emberek csoportja. Aki nem hisz benne, és nem is akar, annak nincs ott hosszú távon helye.

2022. aug. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
22%
Nem ajánlom, hogy gyülekezetbe (neoprotestánsok) menj, mert abból baj lehet. Inkább menj el egy katolikus templomba. De persze te tudod, mit csinálsz.
2022. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%

Még valami: amúgy miért akarsz keresztények közé menni, be akarsz térni?


Én is ateista vagyok, bár én már voltam keresztény. Mondjuk érdekességként megnéznék még azért egy ortodox keresztény istentiszteletet, de már nem térnék vissza a kereszténységbe


#5 voltam.

2022. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
18%

Már volt itt erről szó.

Simán előfordulhat, hogy megátkoz valaki, velem megtörtént.

Az nem valószínű, hogy kiutasítanak, az még kevésbé, hogy meg is vernek.

2022. aug. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Homlokodra van írva hogy ateista vagy???
2022. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
19%

Láthatod a lepontozásból: EGY ember reagálna rád pozitívan, míg HÉT elítélne.

Ebből a hétből simán akadhat legalább egy, aki oda is megy hozzád, aztán... a szeretet nevében, természetesen...

Amúgy igen: egy misén látszik, ha valaki ateista.

2022. aug. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 Drakula ***** válasza:
67%
Akkor itélné el hét ember ha azt mondaná hogy megátkozzák meg ilyenek.
2022. aug. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!