Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy keresztényk...

Miért van az, hogy keresztényként kisebbséginek érzem magam?

Figyelt kérdés

2023. nov. 12. 15:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy vettem észre, hogy a korosztályomból csak minden 10. ember keresztény. A családom sem az. Ha élnék Afganisztánban, vagy Indiában akkor érthető lenne, de Magyarország elvileg egy keresztény ország.
2023. nov. 12. 15:37
 2/10 Potyondi Gergely ***** válasza:
36%

Azt tanácsolom, hogy próbálj meg egy közösséghez tartozni, akár katolikus, akár protestáns vagy.


Ha csatlakozol egy keresztény közösséghez, akkor sokkal jobban fogod magad érezni.

Vannak ifjúsági misék, és ifjúsági Istentiszteletek is.

2023. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert kisebbségben vagy. Az, hogy Magyarország egy keresztény ország, nagyjából azt jelenti, hogy a kereszténység hatással van az életünkre, például a karácsonyt szinte minden család ünnepli. Akik viszont tényleg elhiszik, hogy karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, azok alig néhányan vannak.
2023. nov. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Európában élünk ahol az emberek nagy része keresztény, legalábbis még.

Hogyha a Közel Keletre mennél akkor érteném is a feltételezésedet.

"Úgy vettem észre, hogy a korosztályomból csak minden 10. ember keresztény."

Miért a többi micsoda? Zsidó, muszlim? Most azért mert valaki nem vallásos még meglehet keresztelve. Én is megvagyok, asszem katolikus vagyok.

2023. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

'Miért a többi micsoda?'


A többit szimplán nem érdekli.

2023. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 Fiúk közül 2-t tudok aki kersztény. Lányok közül hallottam, hogy mindenki azt mondta, hogy ateista, csak egy lány nem volt ott.

Nem az a lényeg, hogy meg van e keresztelve, hanem hogy tényleg az-e.

2023. nov. 12. 17:59
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, remélem nem ez alapján akarsz barátokra szert tenni, mert ha igen akkor megértem miért érzed magadat kisebbségnek.

4-es válaszoló voltam.

2023. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Mert az vagy. Már az előző népszámlálásnál is épp csak a lakosság több mint fele vallotta magát kereszténynek, most már a fele sem.
2023. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jégszív ***** válasza:
0%

Mert le vagy maradva egy fejezettel.

Az, hogy valaki egy bizonytalan, ellenőrizhetetlen HITRE alapozza életét, már idejét múlt szentimentalizmus.

nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

Mennyi keresztény él Magyarországon vagy Európában? Mik az arányok?

Ahány statisztika, annyi eredmény.

A kérdés megválaszolásához először tisztázni kell, mi az, hogy keresztény.

Ez minden embernek kicsit mást jelent. Valaki lazábban, valaki szigorúbban definiálja a keresztény embert.

Mindenesetre kijelenthető, nem attól keresztény valaki, mert azt mondja/gondolja magáról. Ergo az ilyen felmérések falsak.


Keresztény az az ember, aki hiszi és követi Jézus Krisztus tanításait. Valamikor ez a követés annyira nem sikerül, valamikor a hite is megrendül az embernek. Hol a határ, mi még a keresztény és mi már nem az?


Véleményem szerint alig van valóban keresztény ember a földön is, nem csak Magyarországon.

A legtöbb európai, amerikai ember hiába jár misére, hirdeti nagy hangon hogy keresztény, pláne politikai vonatkozásban - ez nulla. Ők nem keresztények.

A keresztény ember nem csak vasárnap keresztény, hanem minden pillanatban. Például amikor dolgozik, beszél vagy eszik. Úgy tekint az emberekre és a világra, mint ami Isten teremtménye, és Sátán le akarja rombolni. Egyébként (közel) minden valláskövető így gondolkodik, nem csak a keresztény.


Szóval nagyon kevés ilyen ember van, egyre kevesebb. Ez is egy kihívás. Nem haladni az árral, a tömeggel, hanem külön úton járni.


"Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak." Máté 7./13-14.

nov. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!