Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál a gyülekezeti...

Jehova tanúinál a gyülekezeti Biblia tanulmányozás, mitől Biblia tanulmányozás?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 22:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a kérdést a Tanúknak tetted fel? vagy mindenkinek.

Ugyan is egy nem Tanú más szemszögből nézi, értelmezi a dolgokat mint az aki abban él.

2018. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A kérdés annak szól, akinek van válasza a kérdésre!
2018. jún. 18. 09:01
 3/22 KZitus ***** válasza:
13%

Szia


Ha elmész(vagy voltál már) a tanúk egyik gyülekezetére, akkor azt látod, mindenkinek, még a gyermekeknek is a kezében Biblia van. Ha bejön egy érdeklődő, ő is kap egy Bibliát, aból a célból, hogy követni tudja minenki: amit tanulunk az a Biblia. legyen ez Őrtorony folyóirat, vagy bármilyen más Biblián alapuló előadás.

Nincsen ebben semmi különös, hiszen Jehova már az ókorban is így segített az embereknek megérteni a törvényét.

Például, miután a zsidók visszatértek Babilonból, Ezsdrás és vele együtt számos képzett férfi nemcsak felolvasott Isten Törvényéből a népnek, hanem ’ki is fejtette’ a törvényt, ’értelmet vitt bele, és segített megérteni’ Isten Szavát a Nehémiás 8:8 leírtak szerint.

2018. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Gyülekezeti Biblia tanulmányozáson jelenleg a Jézus, az út az igazság és az élet c. könyv alapján Jézus életét és szolgálatát vizsgáljuk meg. A könyv időrendben foglalkozik az evangéliumokban leírt eseményekkel. Minden fejezet elején említve vannak az érintett Bibliai részek. Ezeket meg is vizsgáljuk a könyvvel együtt.
2018. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Az igazságot bizonyítani is szokták! Ez nem az erősségetek a Tanúk által vallott bibliai tanításokkal kapcsolatban.
2018. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3. válaszoló!


"Ha elmész(vagy voltál már) a tanúk egyik gyülekezetére, akkor azt látod, mindenkinek, még a gyermekeknek is a kezében Biblia van."


Voltam már ilyen programon és nem ezt láttam. Vagy rajzolgattak a gyerekek vagy valamilyen Őrtornyos kiadvány volt a kezükben.

Elhiszem hogy van benned egy idealizált kép. De ez nem az igazság!


"Ha bejön egy érdeklődő, ő is kap egy Bibliát, aból a célból, hogy követni tudja minenki: amit tanulunk az a Biblia."


Nekem Őrtornyot adtak! Igen kaptam Bibliát is, de nem az volt az első.


"Nincsen ebben semmi különös, hiszen Jehova már az ókorban is így segített az embereknek megérteni a törvényét."


Abban tényleg nincs semmi különös ha elmagyaráznak olyan dolgokat amiket esetleg elsőre nem érthet meg az ember. De hogy olyan valamit Biblia tanulmányozásnak hívni ami nem is az, az fura!

Ez nem Biblia tanulmányozás hanem ahogy te is próbáltad leírni, mert kissé furán fogalmazol. Ez jóval inkább olyan kiadványok tanulmányozása ami a Biblián alapul. És ezt én semmiféle képen sem nevezném Biblia tanulmányozásnak.

Ez úgy zajlott hogy felolvastak a kiadványból és aztán kérdéseket tettek fel amire lehetett válaszokat adni. De a válaszok ott voltak az a könyvben és nem saját szavaikkal mondták el hanem szinte felolvasták amit írtak. És nem is a Bibliából történt a válaszadás.

Remélem nem értesz félre nem mindenáron kötözködni akarok, de én nem úgy tapasztaltam meg a dolgokat ahogyan azt te leírtad. És nézd el nekem de csak úgy nem tudok elsiklani a részletek felett.

Mindezektől függetlenül köszönöm a te válaszodat is!

2018. jún. 18. 11:25
 7/22 anonim ***** válasza:
12%

"Voltam már ilyen programon és nem ezt láttam. Vagy rajzolgattak a gyerekek vagy valamilyen Őrtornyos kiadvány volt a kezükben."


Bocsánat, hogy beleszólok, de ezen szerintem nem érdemes vitatkozni, mert a célja semmiképpen sem építő! Azt gondolom, hogy sokan voltak már a Tanúk összejövetelein és ki-ki a saját előítéletei és szubjektív megítélése alapján mond róla véleményt, ami a gyakran egyáltalán nem objektív. Ez is egy meddő vita, mert MINDEN ŐSZINTE ember tudja, aki látta már a Tanúkat a Királyság Teremben, hogy használják a Bibliát rendszeresen, de természetesen nincs mindig a kezükben! Ez tisztelt kérdező, lehet hogy neked nem az, amit a Tanúktól hallasz, de pedig itt sem mondott senki sem mást. Szerintem te érted félre.


"Nekem Őrtornyot adtak! Igen kaptam Bibliát is, de nem az volt az első."


És ezen te le tudsz ragadni? A sorrenden? :-)

Azért egy Biblia nem egy néhány oldalas kiadvány, amiből szintén érdekes kérdéseket tehetsz fel magadnak!


Szóval te a "biblián alapuló" kiadványok tanulmányozását a Bibliával együtt, nem neveznéd Biblia tanulmányozásnak? Igazad lehetne, ha bizonyítani tudnád, hogy amit ezen kiadványok segítségével tanítanak a Bibliából, az nem a bibliai igazság.


De ahogy mondtam, ez egy eléggé szubjektív kérdés, és teljesen mindegy, hogy mit mondanak azok, akik voltak már ilyen összejövetelen, mindenkinek magának kell a lehető legobjektívebben látnia ezt a kérdést, még mielőtt megfogalmaz egy kritikát róla...

2018. jún. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Azt gondolom, hogy sokan voltak már a Tanúk összejövetelein és ki-ki a saját előítéletei és szubjektív megítélése alapján mond róla véleményt, ami a gyakran egyáltalán nem objektív."


Nem objektív ha azt állítom hogy gyerekek rajzolgattak egy összejövetelen?

Ennek semmi köze nincs a tanúkhoz. Te egyszerűen nem ismered a gyerekeket ha ezt szubjektívnek gondolod.


"Ez is egy meddő vita, mert MINDEN ŐSZINTE ember tudja, aki látta már a Tanúkat a Királyság Teremben, hogy használják a Bibliát rendszeresen, de természetesen nincs mindig a kezükben!"


És még csak nem is figyelsz. Zita azt írta hogy a Biblia minden gyerek kezében ott van. Mivel róluk írt és azt tettem szóvá hogy én nem ezt láttam. Érted?


"Ez tisztelt kérdező, lehet hogy neked nem az, amit a Tanúktól hallasz, de pedig itt sem mondott senki sem mást. Szerintem te érted félre."


Olvasd már el hogy mit írt a KZitus nevű felhasználó!


"És ezen te le tudsz ragadni? A sorrenden?"


Ha bejön egy érdeklődő, ő is kap egy Bibliát,: Írta ezt KZitus!

Érdekes hogy te is fent akadsz a részleteken. Akkor ezek szerint te is figyelsz a részletekre. Vagy azok talán nem számítanak?


"Szóval te a "biblián alapuló" kiadványok tanulmányozását a Bibliával együtt, nem neveznéd Biblia tanulmányozásnak?"


Korrekt megfogalmazás!


"Igazad lehetne, ha bizonyítani tudnád, hogy amit ezen kiadványok segítségével tanítanak a Bibliából, az nem a bibliai igazság."


Most nem értelek, miért kellene nekem bizonyítani? Amúgy meg szerinted mi nem igaz azokban a kiadványokban?


"De ahogy mondtam, ez egy eléggé szubjektív kérdés, és teljesen mindegy, hogy mit mondanak azok, akik voltak már ilyen összejövetelen, mindenkinek magának kell a lehető legobjektívebben látnia ezt a kérdést, még mielőtt megfogalmaz egy kritikát róla..."


Ha teljesen mindegy hogy mit mondanak róla akkor te miért foglalkozol vele? Az igazságot már szóba hoztad. Az igazság az hogy, nem teljesen mindegy, mert ha az lenne nem is foglalkoznál vele. De foglalkozol vele, ami jelzi hogy nem így gondolod.

2018. jún. 18. 12:49
 9/22 KZitus ***** válasza:
13%

"És még csak nem is figyelsz. Zita azt írta hogy a Biblia minden gyerek kezében ott van. Mivel róluk írt és azt tettem szóvá hogy én nem ezt láttam. Érted?" -bocsáss meg, te tényleg szőrszálhasogató vagy.:-(

Valóban nincsen minden 1-9-11 hónapos, sőt még 1-5-6-8 éves gyerek kezében sem Biblia, de a nagyobb gyerekek kezében, igen legalább is ohova én évtizedek óta járok van..... Elnézésedet kérem a pontatlanságomért :-(

2018. jún. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 KZitus ***** válasza:
0%
talán még annyit.....van több mint 120 ezer gyülekezet, amely mind eltér valamiben a másiktól....de a lényeg sehol nem változik: azért gyűlnek össsze, hogy Isten Szavát tanulják függetlenül attól, mi van a Biblián kívül még a kezükben.
2018. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!