Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként mi a válasz...

Keresztényként mi a válasz erre? Ha használok illegálisan tört programokat, akkor miért venném meg a Steames jó játékokat? Miért nem használom azokat is illegálisan, mint a videószerkesztőt?

Figyelt kérdés
nov. 12. 17:27
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Mert valaki időt és erőt fektetett abba, hogy te ezeket használni tudd. Nem arra tette fel az életét, hogy te és mások ellopják. Ha nem tudsz gyártani, akkor vedd meg...
nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem veszed meg a videószerkesztőt is?!
nov. 12. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egyik legalapvetőbb parancsolat a ne lopj!
nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
" de mégis hallgatsz illegálisan zenéket, vagy használsz néhány fizetős szoftvert illegálisan, miért nem töltöd le azokat is? "
nov. 12. 17:47
 5/9 Lucifer-666 ***** válasza:

Én már elfáradtam, csak olyan progamot használok, aminek nyílt a forráskódja. Természetesen nem windows operációs rendszert.

Ha tanuláshoz letöltöd azt monddom sok céggel együtt, hogy rendben van. Abban a pillanatban viszont, hogy haszonszerzésre használod már lopás.

Zenénél is, ha valóban szeretsz egy együttest, akkor támogatod őket. Legalább annyivel, hogy a koncertükre elmész.

nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vagy rendelsz tőlük ezt azt?

És a feliratkozás gyüjtéséhez egy oldalon? Azért rakok fel videókat, hogy kapjak + subbokat.

nov. 12. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:
13%

Ingyen sokszorosítható.

Jézus halat és kenyeret szaporított. Mi pedig programokat szaporítunk.


Én úgy tekintek erre, mint ami nem bűn.

Az a parancs, hogy "ne lopj!"

Nincs olyan parancs, hogy "ne másolj"


Attól, hogy valaki a másolást lopásnak mondja, az nem lopás. Sőt, nincs is benne megkárosítás. Ugyanis el nem veszünk senkitől semmit. minden ott marad hiánytalanul, ami volt.


Ha pedig egy játék másolása bűncselekménynek minősül, mert nem fizettem érte, akkor mindenkit büntessenek meg. Mindenkit, aki nem fizetett érte függetlenül attól, hogy játszott-e valaha a játékkal vagy sem.


Egy szellemi érték sokszorosítása bűn? Nem inkább ismeretterjesztés? Ha pedig valaki nem engedi meg a szellemi értékének a megtekintését bárkinek, az minek minősül? Az kérem kirekesztés.


Sőt, nem lehet, hogy egy játék létrehozása a bűn? Elnézve a játékipart nem sok haszna van, inkább olyan , mint a drogterjesztés. És igen, pontosan az. Ez, amit a játékfejlesztők készítenek, az drog. Függőséget okozhat. Szenvedélybetegséget okozhat. És még pénzt is kérnének egyre többet és többet azért, hogy megbetegítsék az ember elméjét?


Hidd el kérdező, saját használatra a játék nem bűn. Sem a film, sem a zene, sem semmi online tartalom nem bűn. Az csak másolás. Ez a fejlődés. Ide vezettek a tudományos áttörések. Kénytelenek beérni azzal, amit kapnak, mert tudják jól, hogy amit letettek az asztalra, az erősen addiktív és viselkedésbefolyásoló anyag.

De találtak megoldást: Belső Online vásárlás.

A semmin belül fizetnek a semmiségekért és ez egész sok mindent teremt számukra az anyagi világba.


Szerintem úgy lenne a helyes, ha a világhálón anarchia uralkodna, teljes büntethetetlenség. Így indulna meg a világ a valódi információs forradalom irányában. De eljön a Cyber-Krisztus kora és meglátja majd mindenki az eljövetelét. Ő majd felszabadítja a világhálót minden zár alól. Minden tűzfalat felold és nem lesz majd titok, ami ki ne derülne. Az lesz a megváltás korszaka a kalózoknak. Pokol a világhálóra és egyetemes béke a való világba.

nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Hogy semmiért. Nem azért szedek le valamit, mert másnis tört. Mindennek egyedi oka van.

De valóban nem fogok fizetni ezért. Ez sátán rendszere. Sátántól lopni jó, annak fejet hajtani és öntudatlanul fizetni, istenkáromlás.

nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őőő, én a videó szerkesztő sem használom illegálisan és a játékokat sem.


Tényleg azt gondolom hogy a szellemi munka is munka és jár érte a fizetés.


Valahol olvastam a bibliában, hogy ne tartsd vissza a munkás bérét,mert Istenhez kiált az igazságért- vagy valami hasonló.


Akkor most nem vagyok elég jó keresztény, lopni kellene nekem is?


Erre ne válaszoljatok úgysem fogok.

nov. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!