Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért törték el a bűnözők...

KZitus kérdése:

Miért törték el a bűnözők lábát, amikor kivégezték őket?

Figyelt kérdés
Jézusról és a két bűnözőről, akit vele együtt kínoszlopra feszítettek, az evangéliumi beszámoló ezt írja: „arra kérték Pilátust, hogy töresse el a lábukat, és vetesse le a testeket” János 19,31

2014. máj. 7. 19:59
 1/7 anonim válasza:
100%
Ezek szerint nem láttad a Passiót, ami talán nem is baj, mert engem lelkileg nagyon megviselt. De hogy a kérdésedre is válaszoljak. Azért, mert így megfulladtak és nem szenvedtek annyit. A lábukkal valamennyire feljebb tudták nyomni magukat, így kaptak levegőt. Amikor jött a földrengés, meg a vihar, mindenki menekülni kezdett, ezért tették ezt, hogyne kelljen még azt is végig szenvedniük.
2014. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ne tudjanak elszaladni és meglépni..
2014. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta, azért, hogy gyorsabban bekövetkezzen a halál. Ennek ellenkezőjét is csinálták, amikor szándékosan úgy erősítették a kereszthez a személyt, hogy a lábára tudjon támaszkodni, ezzel meghosszabbították a szenvedésüket.
2014. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen azért törték el a lábszárat, hogy többé ne tudja az elítélt kinyomni magát, így a tüdő összeszoruljon és bekövetkezzen a fulladásos halál. Ezt általában azokon végezték el, akik már napok óta vonaglottak. Amikor Jézust keresztre feszítették, akkor nem a földrengés miatt törték el a rablók lábszárait, hanem azért, hogy még a szombat beállta előtt le lehessen venni őket a keresztről, ami péntek naplementekor kezdődött el. Mivel a keresztre feszítés nem pénteken történt, hanem csütörtökön, de egyes elképzelések szerint szerdán, akkor már minimum egy napja vonaglottak a kereszten. Egyébként, ha tényleg oszlop lett volna, ahogyan ti állítjátok, kiindulva a "sztaurosz" szó egyik - de csak az egyik - jelentéséből, akkor elmaradt volna a keresztre feszített elítéltek vonaglása a fulladásos halál és a velőkig hatoló égető fájdalommal teljes élet között, amikor az ember szervei egymás után állnak le és mondják fel a szolgálatot, de a halál mégis napokig várat magára, és ez ellentétes lett volna a korabeli római gyakorlat logikájával is.
2014. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a szektád kinoszlopot tanít, de ezt a rómaiknak próbálnád bemesélni, akik mindenkit keresztre feszítettek....

A választ megkaptad és én még hozzáteszem, hogy ha oszlop lenne, akkor nem ért volna semmit a lábtörés, mert csak a keresztre feszítésnél van az a póz, ahol megfullad az ember. A szektádban ülő állítólagos felkentek nemcsak önimádó hazugok, de még sík hülyék is. Kár, hogy elhiszed minden szavukat.

2014. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első


Nem láttam a Passiót éppen a bemutató miatt. Az én gyomromnak az túl kemény, és a bemutató alapján nincsen is sok értelme megnézni.

Köszönöm az írásodat:)

2014. máj. 10. 19:53
 7/7 A kérdező kommentje:
Meg a többieknek is az őszinte véleményét:)
2014. máj. 10. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!