Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mongol ősvalláshoz, mitológiáh...

Mongol ősvalláshoz, mitológiához, legendákoz, ősi hitekhez, akik értenek, írjanak?

Figyelt kérdés

nov. 13. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Mitológiában is szerepel. Homérosz Iliászában a mitológiai Tartarosz egy föld alatti börtönt jelent, mely „annyira mélyen [van] Hádész háza alatt, amilyen magasan van az égbolt”. Ide zárták börtönbe az alacsonyabb rendű isteneket, Kronoszt és más, titánoknak nevezett emberfeletti lényeket. Ahogyan láttuk, a Bibliában a tartarosz nem egy hely, hanem egy állapot, ennélfogva nem ugyanaz, mint a görög mitológiában szereplő Tartarosz. Ám érdemes megfigyelni, hogy a mitológiában a Tartarosz egy olyan hely, ahová nem emberek, hanem emberfeletti teremtmények kerültek. Ebben az értelemben van hasonlóság a kettő között, hiszen egyértelmű, hogy a Szentírásban szereplő tartarosz nem az emberi lelkek fogva tartására szolgál (vö.: Mt 11:23), hanem kizárólag az Isten ellen lázadó, gonosz emberfeletti szellemek fogva tartására. A tartarosz által jelképezett teljes lealacsonyodás állapota előre vetíti, hogy Sátán és a démonai közvetlenül Krisztus ezeréves uralmának a kezdete előtt a mélységbe lesznek vetve. Ezt követően az ezer év végén a végső pusztulás, a ’második halál’ vár rájuk (Mt 25:41; Je 20:1–3, 7–10, 14).
nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ősi hit.Valójában számtalan vallás és hagyomány utal arra, hogy valamikor létezett egy paradicsom. Egy író megjegyezte: „számos kultúra hitt az ősi paradicsomban, ahol a tökéletesség, szabadság, béke, boldogság és bőség uralkodott, s ahol ismeretlen volt az erőszak, a feszültség és a viszály . . . Innen fakad a kollektív tudattalanban élő mély nosztalgia az elveszített, ám el nem felejtett paradicsom iránt, s a vágy, hogy ismét megtaláljuk azt” (Jean Delumeau: A paradicsom története).


Vajon ezeknek a történeteknek és hagyományoknak közös eredetük van? Lehetséges, hogy egy valós esemény hagyott ilyen mély nyomot az emberiségben? Valóban létezett az Éden-kert a távoli múltban, és tényleg valóságos személy volt Ádám és Éva?


Vannak, akik nevetségesnek tartják ezt az elképzelést. A mai tudományos világban sokak szerint ezek a beszámolók csupán mítoszok. Meglepő módon még a vallásos személyek között is vannak olyanok, akik kételkednek. Sok vallási vezető nem támogatja az Éden-kert létezésébe vetett hitet. Azt tanítják, hogy ilyen hely sohasem létezett. Szerintük ez a beszámoló csak mítosz, mese vagy példázat.


Az igaz, hogy a Biblia tartalmaz példázatokat, és ezek közül a leghíresebbeket maga Jézus mondta. De az Édenről szóló beszámolót a Biblia nem példázatként mutatja be, hanem valóságos történetként, és mindenféle túlzás nélkül ír róla.

nov. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ősvallás, a megölt apa elfogyasztásából pedig az áldozás szokása, amit sok vallásban gyakorolnak.

[link]

nov. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!