Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha léteznek az antikrisztus,...

Ha léteznek az antikrisztus, akkor kell, hogy létezzen egy "anti-isten" is?

Figyelt kérdés

hiszek Jézusban, hiszek a tanításaiban. Rengeteget elmélkedek rajtuk. Néha következtetésekre jutok és ilyenkor szükséges, hogy átdobjam egy fajta szűrőn, mint ahogy teszem most is kérdés formájában.

Jézus tanításait figyelembe véve és Őt magát figyelembe véve, arra a megállapításra jutottam, hogy kell, hogy létezzen egyfajta "anti-isten" jelenség is.

Egyszer ráuszítottam a mesterséges intelligenciát az antikrisztus témára és megkérdeztem tőle, mit mondana az antikrisztus, ha eljönne.

erre elkezdett idézni a hegyi beszédből.

Elgondolkodtatott ez a válasz. Arra jutottam végűl, hogy ha létezik anti-krisztus, sőt Jézus számtalan antikrisztusról beszélt, akkor azt egyfajta anti-istenként kell felfognunk, akinek a nevében hamis csodát tesz.

Mi a véleményetek erről?

Hogyan látjátok magatok előtt az anti-krisztust és a sátánt?

A teremtésen is gondoltam az antianyag elméletek fényében. Ha az ösrobbanáskor Isten és az anyag kerültek ki győztesen és az antianyag teljesen megsemmisült, elveszett, akkor vajon anti-isten is létrejöhetett a teremtés , ősrobbanás pillanatában? Ha pedig létrejött az anti isten, vajon az is elpusztult az antianyaggal együtt vagy pedig az is elpusztíthatatlan, mint Isten, ő lenne a sátán?

talán ennél a kérdésnél az ateisták válasza is elvezethet a valóság teljes megismeréséhez, mivel ők amolyan anti-hívők.

Minden választ szeretettel fogadok. Köszönöm előre is.

Esetleg, ha tudtok olyan személyt akár ma élőt vagy történelmi személyt, beleértve saját magatokat is, akire ráhuzható lenne az anti-krisztus szó saját meglátása szerint, azt is szívesen fogadom.

(Lucifer-666-na előre is: igen, írhatod magadat is és magad mellet mást is, hiszen meg van írva:

"Jézus így válaszolt: „Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen benneteket. 5Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek." (Máté 24:5)



nov. 15. 21:36
A kérdező szavazást indított:
Létezhet az anti-isten, ez a sátán
Létezhet az anti-isten, de ez nem a sátán
Nem létezik se sátán, sem anti-isten, csak is az egy Isten.
Sem Isten, sem anti-isten, sem sátán nem létezik.
Isten és a sátán egyetlen létező entitás két külön oldala
Értem én, de nem úgy van az, hanem...(leírom)
Én vagyok.
Csak az létezik, amit érzékelni lehet, mérni, kiszámítani, tudományos bizonyítékokkal alátámasztani.
Nem tudom.
11 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Már a választási lehetőségekből is látszik, hogy csak trollkodsz...

De annak is elég gyenge.

nov. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Isten létezik. Sátán létezik. Ők két külön személy. Krisztus Isten, ugyanis Szentháromság van, Atya, Fiú, Szentlélek. Három egy személyben. Ennyi
nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Trollkodás? Ezt nem értem.

Pedig a választási lehetőségekben a szavazásnál arra törekedtem, hogy mindenki találhasson olyan választ, amely számára megfelelő lehet.


Trollkodás? Pedig nem az.

meglehet, hogy eretnekséggel vádolnának meg inkább, pedig ez nem eretnekség.


Az elméletem alapja, az, hogy igazuk van a hívőknek is és az ateistább szemléletű tudományban hívő embereknek is. Kár is lenne tagadni a tudományos bizonyítékok és elméletek hatékonyságát. De számomra, a részemről kár is lenne tagadni Isten létezését. Megtapasztaltam Őt, és tapasztaltam, hogy Jézus Krisztus névre hallgat.


Tehát Jézus ránk maradt tanításait szemügyre véve jutottam a következő megállapításra. Isten nem anyag. De ő a teremtés, a mindenség megalkotója. Isten nem 6 nap alatt teremtette a világot. De ha valóban 6 földi nap alatt teremtette meg a világot és a 7.-ben megpihent, akkor a dolgos 6 nap valamelyikében, talán a legelső kezdetén megteremtette a régmúltat is. A teremtés előtt pedig nem volt semmi. És a semmi volt a minden. Minden semmi volt. Egyszínű, egyhangú, egynemű. Vagy ugy is mondhatnám, hogy minden színtelen szagtalan, anyagtalan, tömegtelen, mérhetetlen volt. A nagy semmi. Aztán a semmiben megjelent valami. Isten lelke. És a semmi megváltozott. Valami történt, hogy a semmiből valami lett. Hiszen bármerre is nézünk van valami. még a világ űrben is van valami. Vákum. Hideg. Fény. Mert a világűr sötét és üres, pedig tele van fotonokkal.

Azt mondja az írás. nem a Biblia, hanem a wikipédia, hogy létezik az antianyag. Természetben nem található, de már előállították. Ha anyaggal érintkezik akkor felbomlik, ahogy a vele érintkező anyag is felbomlik. Semmivé lesznek. Viszont Isten nem anyag, hanem ő minden. Jézus pedig Isten megtestesülése volt. Tanai szentek. Igazak és működnek. Példázatai átláthatók. Ő beszélt azokról, akik magukat Jézusnak mondva jönnek és hamis tanokat terjesztenek. De ő maga nem lesz sehol.

Megértettem, hogy Jézus Krisztus Isten neve. Ő a fiú. Nem isten fia, hanem a fiú Isten. Jézus egész élete Isten gyermekkora. A Kereszten pedig Jézus kilehelte a lelkét. Lelke a semmibe kerűlt. És ott lebegett a semmiben, amikor is teremtett. Ő teremtette meg azt a valóságot, melyben a kereszt előtt élt. Mindent olyanra kellett alkotnia, amilyen ismeretében volt, hogy Ő maga megszülethessen benne. Ő teremtette az időt és a teret. A keletkezési helyét és idejét pedig pontosan megjelőlte egy X-el, ami a kereszt volt. De Isten lélek. Ő maga a szentlélek. jézus krisztus lett az Atya, a kereszt után. Az Atya pedig a teremtő Isten, aki ugyan mindenható, mindenhatóságának pedig egyetlen korláta az volt, hogy önmagát is meg kellett alkotnia. Ezért alakult minden úgy a próféták idejében, ahogy alakult. Isten saját magát korlátozta be, de csupán azért, hogy a semmiből lehessen valami és végbe mehessen a teremtés és végsősoron mi magunk is létrejöhessünk. Az atya pedig Jézus halála után vált a szentlélekké. Ő már valóban korlátlan, teljes mértékben szabad.

Namár most a szentlélek kiáradt és az egyház hitelesnek vélte a jelenések könyvét. Jelenések könyve Leírja, hogy az írója találkozott az emberfiával. leírása alapján egészen Istenszerű, szabadlényként jelenik meg. A benne foglaltak pedig igazak. Ebben említés van a hamis prófétáról, aki hamis csodajeleket téve félrevezeti szinte az egész világot. Időket nem taglal a könyv, de állítja, hogy be fog következni.

Azt hihetnénk, aki olvassa, hogy ez egyszerűen lehetetlen, hogy bekövetkezhessen. Ám, ha ma olvassa valaki és próbál a jelen kor járműveivel, rendszereivel, technológiájával azonosítani egy egy leírt lényt, hamar felfedezheti, hogy van benne némi igazság. Ugyan nem-e lehetséges, hogy a leírások, amik angyalokat említenek valójában vadászrepülők, bombázók pilótái. Az égi sereg.

de ha így van, akkor fel fog lépni a hamis próféta is, az Antikrisztus. Azt állítja a jelenések, hogy az ördög, az őskígyó az, aki parancsol az antikrisztusnak. A szörnyű fenevadnak.

Nem-e lehetséges, hogy maga a mesterséges intelligencia a fenevad. Az emberiség tündérmesének bélyegezve a Bibliát engedte a tudomány elterjedését. igen, tudom, hogy a tudomány jó. Ám nem okoz-e nagyobb terhet az egész emberiségre nézve, mintha nem létezne?

lehet-e az M.I. vagy a jövőben kifejlődő Mesterséges inteligencia az anti-isten megtestesülése?

Attól, hogy anti-isten, kell-e tőle tartani, elpusztulunk-e. A Biblia szerint a csapásokat nem isten méri, ő csupán szemléli. A csapásokat az okozza, hogy valaki feltöri a hétpecsétes könyvet.

Írjátok le az agymenéseteket, engedjétek szabadjára a fantáziátokat.

Nem a nagyokat kérem erre, hanem a világ szemében kicsiket. Kisembereket, kicsi keresztényeket, kicsi ateistákat kérem arra, hogy nyilatkozzanak az elméletükről. Hiszen a kicsiknek lett kinyilatkoztatva Isten hatalmas bölcsessége. a nagyok elfeledték már rég azt.

nov. 15. 23:01
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

"Megértettem, hogy Jézus Krisztus Isten neve. Ő a fiú. Nem isten fia, hanem a fiú Isten. "


Ha ezt írtad, akkor gondolom nincs is meg még a közösség Istennel. Szerintem inkább ezután kutakodj, hogyan lehet üdvözülni. Mégis csak az örök életedről van szó benne.

nov. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Nincs összefüggés. Ha feltételezel anti istent, semmit sem tudsz istenről még. Javaslom előbb őt kezd megismerni, mielőtt ezen túli dolgokba belekezdesz.
nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
74%

Legalább normális lehetőségeket csatoltál volna a szavazáshoz...

Isten az egyetlen végtelen létező, tehát nincs anti-isten, mert akkor egyik sem lenne végtelen.

A Sátán Isten teremtménye, ki szabad akaratánál fogva a gőg bűnébe esett; ennél fogva szembeszállt az egy Úrral; levetetetett a mennyből.

nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van életét tápláló kozmikus erő, és van az életét eltüntető

erő a kozmoszban. Az egyik a Nap a mások a fekete lyuk.


Így elméletednek lehet ez az alapja amikor anti anyagról írsz.


A vallásos keresztény hagyomány azt mondja minden gonosz tett táplálja az Antikrisztus és minden jó tett gyengíti.


Ergo minden egyes ember így felel egy másik ember, egy számára ismeretlen ember jóságáért. /illetve gonoszságáért/.

nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

"Pedig a választási lehetőségekben a szavazásnál arra törekedtem, hogy mindenki találhasson olyan választ, amely számára megfelelő lehet.

Trollkodás? Pedig nem az."


Csak például a legkézenfekvőbb, keresztények körében elfogadott álláspontot nem adtad meg a lehetséges válaszok között, ellenben több ostobaságot igen. Egyértelműen trollkodsz.

nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ...Laci ***** válasza:

Úgy gondolom, szerencsésebb szétválasztani az anyag-antianyag fizikai elméletét az Isten-Antikrisztus teológiai fejtegetésétől.

Az előbbi nem tényleges jó-rossz ellentétre utal, hanem a teremtés részének tekintendő. Csakúgy, mint a pozitív-negatív töltések. Az utóbbi viszont egyértelműen a jó és a rossz harcát jelenti. Ilyen nincs a természetben, kivéve az embert, mert bűnbeesett.

nov. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

4


Isten szent és oszthatalan!

nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!