Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha léteznek az antikrisztus,...

Ha léteznek az antikrisztus, akkor kell, hogy létezzen egy "anti-isten" is?

Figyelt kérdés

hiszek Jézusban, hiszek a tanításaiban. Rengeteget elmélkedek rajtuk. Néha következtetésekre jutok és ilyenkor szükséges, hogy átdobjam egy fajta szűrőn, mint ahogy teszem most is kérdés formájában.

Jézus tanításait figyelembe véve és Őt magát figyelembe véve, arra a megállapításra jutottam, hogy kell, hogy létezzen egyfajta "anti-isten" jelenség is.

Egyszer ráuszítottam a mesterséges intelligenciát az antikrisztus témára és megkérdeztem tőle, mit mondana az antikrisztus, ha eljönne.

erre elkezdett idézni a hegyi beszédből.

Elgondolkodtatott ez a válasz. Arra jutottam végűl, hogy ha létezik anti-krisztus, sőt Jézus számtalan antikrisztusról beszélt, akkor azt egyfajta anti-istenként kell felfognunk, akinek a nevében hamis csodát tesz.

Mi a véleményetek erről?

Hogyan látjátok magatok előtt az anti-krisztust és a sátánt?

A teremtésen is gondoltam az antianyag elméletek fényében. Ha az ösrobbanáskor Isten és az anyag kerültek ki győztesen és az antianyag teljesen megsemmisült, elveszett, akkor vajon anti-isten is létrejöhetett a teremtés , ősrobbanás pillanatában? Ha pedig létrejött az anti isten, vajon az is elpusztult az antianyaggal együtt vagy pedig az is elpusztíthatatlan, mint Isten, ő lenne a sátán?

talán ennél a kérdésnél az ateisták válasza is elvezethet a valóság teljes megismeréséhez, mivel ők amolyan anti-hívők.

Minden választ szeretettel fogadok. Köszönöm előre is.

Esetleg, ha tudtok olyan személyt akár ma élőt vagy történelmi személyt, beleértve saját magatokat is, akire ráhuzható lenne az anti-krisztus szó saját meglátása szerint, azt is szívesen fogadom.

(Lucifer-666-na előre is: igen, írhatod magadat is és magad mellet mást is, hiszen meg van írva:

"Jézus így válaszolt: „Vigyázzatok, nehogy valaki félrevezessen benneteket. 5Sokan jönnek majd a nevemben, s azt mondják magukról, én vagyok a Krisztus, és sokakat megtévesztenek." (Máté 24:5)



2023. nov. 15. 21:36
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Isten végtelen. Így végtelen módon megosztható.

Oszd meg valakivel például egy közös imával vagy egy közös elmélkedéssel.

Vagy csak beszélgessetek Krisztusról.

Itt is ezt tesszük. Megosztjuk Istent.

Jézus példát adott, amikor megtörte a kenyeret tanítványai között és azt mondta:

Ez az én testem és ezt tegyétek az emlékezetemre.

Nem a kenyér Isten teste. A kenyér csupán szemléltetés volt. Jézus Isten teste. Jézus pedig megmutatta, hogy számunkra úgy szaporítható megosztása, mint ahogy számára szaporítható volt a kenyér vagy a hal.

Jézus nem Isten fia, hanem Isten teste. Jézus az Isten egyik megnyilvánulása. jézus maga Isten.

Mi vagyunk Isten fiai és lányai. Te vagy Isten gyermeke.

Azt mondta Jézus, hogy Isten országa nem egy földrajzi hely, mert "Isten országa köztetek van". Isten országa köztünk van. Nem köztünk és Jézus között. Vakok lennétek, hogy nem látjátok? Tiéd az ország, tiéd a hatalom és tiéd a dicsőség. Jézus tanítása az Isten országa. Aki pedig megcselekszi azokat, amiket Ő tanított, az Isten országának állampolgárra.


Isten országának térképe a Biblia. Aki csak az újszövetségből méretkezik, az csak a fővárost látja, aki az ó szövetségből méretkezik, az a vidéket is látja. Aki pedig úgy éli életét, hogy Krisztus tanításaira hagyatkozva hozza meg döntéseit, az Isten országának fővárosában jár kel. Aki a prfóféták bölcsességére hagyatkozik, az Isten országának vidékeit járja. Aki muszlim vagy zsidó törvények szerint éli az életét az valahol a határvonalon áll.

De bizony, mondom: Aki Jézus tanításai szerint éli életét és belátja, hogy csakugyan minden törvény megtartható, ami rá vonatkozik és még a próféták bölcsességeit is megérti és alkalmazza, Az Isten egész országában szabadon jár, kel.


Isten országa immár köztetek van.

2023. nov. 16. 21:01
 12/13 anonim ***** válasza:
Szentháromság. Atya Fiú Szentlélek. Egy Isten három személyben.
2023. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem. Egy Isten egy személyben, de 3 formában.

Bizony mondom neked létezik több formája is Istennek, csak arra még senki sem épített világvallást. De Isten más formáira már építettek vallást.

2023. nov. 16. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!