Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vallási fogékonyságot hogy...

A Vallási fogékonyságot hogy lehet növelni?

Figyelt kérdés

Nem a radikális megoldásokra vagyok kíváncsi, mint az elektrosokk, vagy a lobotomia.

A Biblia olvasáson túl vagyok, sok kérdés nyílt bennem és sok rossz érzés is...zömében az Ószövetség okán, de nem tartom magam közelebb.


...félek nem vagyok elég intelligens, hogy higgyek Istenben?



2023. nov. 20. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elolvastad az egész Bibliát? csak úgy?
2023. nov. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Az apostolok kérték az Urat: „Növeld bennünk a hitet.” Az Úr ezt felelte: „Ha csak akkora hitetek lesz is, mint a mustármag, s azt mondjátok ennek a szederfának: Szakadj ki gyökerestül és verj gyökeret a tengerben! – megteszi nektek." (Lukács 17: 5-6)


"Egy másik példabeszédet is mondott nekik: „A mennyek országa hasonlít a mustármaghoz, amelyet fogott a gazda és elvetett földjében. Ez kisebb minden más magnál, amikor azonban felnő, nagyobb minden veteménynél, fává terebélyesedik, úgyhogy jönnek az ég madarai, s fészket raknak ágai között.” (Máté 13:31-32)


Ezt pedig én mondom:

Nekem ez a két igerész jutott eszembe a kérdésed válaszaként.

Kezd kicsiben. Egy fa sem egyik pillanatról a másikra nő fel. Nem is egyik napról a másikra. Hanem évek, évtizedek alatt.

Amit pedig a kicsi mag meg tud tenni egyik napról a másikra, az az, hogy kicsírázik. De a kis mustármag sem csírázik úgy magától. Kell neki, hogy jó talajba hulljon. Vajon a talaj, ami benned van megfelelő? Majd elválik.

Kell hozzá víz. Jelen esetben ez úgy vélem a Biblia további tanulmányozása. Minden magnak szüksége van rá, hogy rendszeresen öntözve legyen. Én csak javasolni tudom a mai ige vagy a napi evangéliumot olvasni . Ez napi 10 perc. Az én hitemnek sokat adott, hogy ezt reggel megtettem minden nap. Délután pedig esetleg elolvastam a tágabb szövegkörnyezetet, a nagyobb felismerések érdekében.


Pál apostol javasol olyasmit, hogy a hitünket minden nap meg kell újítani. Számomra ezt jelenti. Hogy minden nap elolvasok, egy-egy igerészt és a hozzá tartozó elmélkedést. Nagy hatással volt rám. De igazán nagy hatást az adja, ha az ember nem csak olvas, hanem cselekszi is az olvasottat.

De ne gondolj túl nagy dolgokra. Apróságra gondolok. Kezd kicsiben.

Úgy vélem, ha ma csak ezt olvasod el, az is gondolat ébresztő lehet.


Úgy vélem egészséges hitet növelni lehetséges. A tanítványokról vegyél példát. Ők sem egy nap alatt lettek apostolok, sőt, még 3 év után is visszamentek halászni, pedig már megjelent nekik a feltámadott Krisztus.


Én úgy vélem nincs elveszve az ügyed. Tudatosítsd magadban, hogy Isten szeret téged és olyannak szeret, amilyen vagy. Tudatosítsd magadban, hogy nem vagy egyedül, mert Isten most is ott van melletted. Szemeddel nem láthatod, füleddel nem hallhatod, de a szíveddel pontosan érezheted.

Tehát menj és járj, mert nem esel ítélet alá, de ha lehet, többet ne vétkezzél.


De ez az út, ne lepődj meg, amíg ki nem fejlődik az új életed, addig fájdalmas is lehet. Isten, mint egy jó kertész, lecsapkodja rólad a vadhajtásokat, azokat, amik visszahúzzák a lelki fejlődésedet. Ez fáj. Nekem fájt. De aztán idővel jobb lett. Sőt, sokkal jobb is, mint régen.

lesznek napok, amikor a pokolba kívánod Istent, de aki mindvégig kitart az bizony győzedelmeskedik a hitben.

Nekem évek kellettek, hogy láthassam, hogy a pöcegödörből eljussak oda, ahol ma vagyok. És amikor nekem az elejeén azt írták, hogy másnak évek kellettek én olyan hülyén néztem a képernyőre, mint te most, okosabbnak gondolva magam annál, aki írt. Tudod mit barátom, valóban okos vagy. Tudásod viszont anyagi. Világ tudása az, ami neked megadatott, de azt sem egy nap alatt szetted össze. nem egy nap alatt tanultál járni sem és olvasni sem, mégis elolvastad a bibliát. Hinni sem egy nap alatt tanul meg az ember.


Istennek terve van veled. Te vagy a bal kéz, aki, ha tesz, mond, vagy ír Istenről, az a jobb kézben kivált valami jót. Isten akaratát. Kutasd Jézust. Keresd az Urat. A többit pedig bízd Istenre.

Én úgy látom a válaszokból, hogy elég sok megoldást kaptál a kérdésedre.

Nekem az írás jött be. Segít az elmélkedésben Isten akaratáról és működéséről az életemben.

Köszi a kérdést. 1000 hála!

2023. nov. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

,,Ha pedig valakinek nincsen bölcsessége, kérjen Istentől, aki készségesen és szemrehányás nélkül ad mindenkinek, és meg is kapja. De hittel kérje, semmit sem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tenger hulláma, amelyet a szél sodor és ide-oda hajt.”

Jakab levele 1:5-6

2023. nov. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Önismerettel.

Istenben nem hinni kell, hanem tudni. A teremtő azt szeretné, hogy ismerd magad és a létezés természetét, amiben létezel, hogy tudd, hogyan fejlesztheted magad, és nagy felelőséged lehessen abban, hogy merre.


Ehhez nem kell okosnak lenni. Bárki elérheti. Csak foglalkozni kell magaddal és tudatosan dolgozni, gyakorolni magadon.


Amúgy értem a kérdést, de akkor is felajánlanám, hogy ha érdekel bármi, akkor kérdezz bátran, szívesen megvitatok veled. De én csak az igazsággal üzletelek. Emberi dolgoknak nálam nincs helye.

2023. nov. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Jégszív ***** válasza:

#14.

Jó válasz!

Ehhez talán annyit tennék hozzá:

Más vallási fogékonyságát pedig SZEMÉLYES PÉLDAMUTATÁSSAL. (igaz, ebből van a legkevesebb...)

2023. nov. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#2-ben ígértem, hogy ajánlok olvasmányokat a kereszténység áttekintéséhez, többféle szempontú "körbejárásához".


KEZDŐ

C.H. Spurgeon: Mi a hit és hová vezet? (Evangéliumi Kiadó)

John Maisel: Isten-e Jézus? (Budapesti Nemzetközi Egyház)

Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó)


HALADÓ

Ursula Struppe: Bevezetés az Ószövetségbe (Jel Kiadó)

Henry Chadwick: A korai egyház (Osiris Kiadó)

Vanyó László: Az ókeresztény egyház és irodalma (Szent István Társulat)

Dér Katalin: Próféciák a Messiásról (Kairosz Kiadó)

Peter J. Williams: Biztosak lehetünk az evangéliumokban? (Evangéliumi Kiadó)

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség (Brátán János dia, mp3)

[link]

[link]

Manipulálta e az egyház Jézus üzenetét? (Brátán János dia, mp3)

[link]

[link]

Jézus és a holt-tengeri tekercsek (Brátán János)

[link]


KIEGÉSZÍTÉS (HALADÓ)

Frederic Farrar: Eternal hope (1878)

[link]

Frederic Farrar: Mercy and judgement (1881)

[link]

Frederic Farrar: The Bible: Its meaning and supremacy (1897)

[link]

2023. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!