Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallás való nekem...

Melyik vallás való nekem akk,ha úgy gondolkodok,hogy ilyen nagyon önmegtartóztató életben,tehát semmiféle Állatevés nem játszik,alkohol se,cigi se,drog se stb... Egy Istenben hiszek meg ilyenek?

Figyelt kérdés

nov. 25. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik monoteista vallás, amelyik "megérint". Az életmódnak ehhez nincs túl sok köze; Hitler is vegetáriánus volt, nem ivott, nem dohányzott és amennyire tudni lehet, még a párkapcsolatok terén is igencsak önmegtartóztató módon viselkedett.
nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 Hát a Zsidóknál és a Muszlimoknál az állatölés elég meghatározó. És a kereszténységben is volt sokáig.
nov. 25. 14:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kereszténységben kötelezően kéne enni húst, az állatvágásoknak se volt sose rituális szerepe.
nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3 De volt. Úgy mint a zsidóknál meg a muszlimoknál. Csak náluk ma is a keresztényeknél meg Jézus óta nem kell.
nov. 25. 16:46
 5/14 anonim ***** válasza:

#4

Jézus előtt hol voltak keresztények, elmesélnéd?

Tudtommal Jézus tanítványai hozzák létre a kereszténységet, Jézus halála után, de lehet megint tévedek, a gyakoris alternatív történelem ismerőkkel szemben megesik.

nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4 Jézus előtti keresztények azok voltak, akik a közelgő messiásra hívták fel a figyelmet mint pl Keresztelő János. Meg az Isten az ugyanaz volt. Jézus az ő fia.
nov. 25. 17:07
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Úgy vélem a keresztény életmódba belefér az, amit te kívánsz képviselni. Sőt, dicséretre méltó az a keresztény, aki meg van áldva azzal az ajándékkal, mely benned megtalálható.


Ezt, amit te képviselsz böjtnek hívják. Tudod én erről álmodozom. Bárcsak képes lennék arra, amire te is. Talán egy nap képessé teszi az Úr a lelkemet arra, hogy ne dohányozzak és ne egyek húst. De egyenlőre hálás vagyok azért, hogy nem kell drogot és alkoholt fogyasztanom és mérséklődött a szerencsejáték igényem.


Ha pedig a tökéletességre törekednél, ezt az igét javaslom neked:


"„Ha tökéletes akarsz lenni – felelte Jézus –, add el, amid van, az árát oszd szét a szegények között, így kincsed lesz a mennyben. Aztán gyere és kövess engem!”" (Máté 19:21)

nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7# a dohányzásra ezaz Ige megoldás lehet Számodra is, nekem evéskényszerre adta az Úr.... harmadszori kimondásra eltűnt teljesen, azóta sem jelentkezett.


Galatákhoz 5:24

A kik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt.

nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Vallás..hm. szóval melyik vallás való neked? Ne haragudj, de inkább egy világnézetet/életmódot kellett volna írj. Hogy zsidó, muszlim, vagy valamelyik keresztény egyházat kövesd, a legelső a tényleges hit. Aztán a tanítások megèrtèse, alkalmazàsa. Ezek a vallások tiltják is a tudatmódosító szereket, az pedig hogy eszel-e húst te döntöd el. Igen, az iszlámban van áldozati ünnep, de nem kötelező és nem is mindenki tud bárányt vagy kecskét vágni. A vega életmód nem túl egészséges, de saját döntésed.
nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9 és a zsidóknál nincs ilyen áldozat?
nov. 25. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!