Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szeparáltak a pünkösdi...

Miért szeparáltak a pünkösdi keresztény gyülekezetek?

Figyelt kérdés
nov. 29. 01:11
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Szekták.
nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt több oldalról is meg lehet válaszolni. Ha teológiai választ nézzük, akkor talán egy jó ok lehet rá, hogy nincs meg bennünk annak az egységnek a szikrája sem, amiért Jézus főpapi imájában imádkozott.

Kicsit más oldalról, ha én Németh Sándor vagyok, s gazdag szeretnék lenni, hogy sok száz millió forintért építsek magamnak villát, akkor abba nem nagyon fér bele, hogy te is milliárdos legyél, neked ahhoz külön gyülekezetet kell alapítani ;)

nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem pont erre gondoltam hanem arra hogy ha pl Budapesten lakom és egy bizonyos gyülekezetbe járok de a hétvégét másik városba vidéken töltöm akkor az eredeti gyülekezetbe nem örülnek neki hogy a másik gyülekezetbe elmentem, azt mondják az nem jó ne járjak oda.

Jézus főpapi imája jó példa erre ha ilyen eset van akkor kritika nélkül részt vehetek a másik gyülekezetben tartotta Istentiszteleten.

nov. 29. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jézus főpapi imájában arra kéri az Atyát, hogy követői legyenek egyek, nem arról szól, hogy ki hova jár gyülekezetbe. Én általában oda járok, ahol lakom, de néha elmegyek máshova, pl Máriabesnyőre, még sose szólt érte senki, hogy ez rossz lenne.


De gondolj bele, mennyire krisztusiak ezek a gyülekezetek, ha ilyen szakadások és pártoskodások vannak bennük.

nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ilyet. Pünkösdi vagyok, és én is szoktam más gyülekezeteket látogatni, ha épp arra járok, nem csak azt amelyiknek tagja vagyok. Sosem szóltak még emiatt se itt se ott.
nov. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jézus főpapi imája jó példa erre ha ilyen eset van akkor kritika nélkül részt vehetek a másik gyülekezetben tartotta Istentiszteleten.


Kritika nélkül semmilyen gyülekezeti akármin nem lehet részt venni. Különben az ember mindent bevesz.

nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!