Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A diadalmas keresztény gyüleke...

A diadalmas keresztény gyülekezetben milyen a közösség, a társaság?

Figyelt kérdés

nov. 30. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Min diadalmaskodnak?
nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem tudom, hogy milyen a társaság, mert sosem voltam ott, de éppen pár napja belehalgattam a vezető, John Oni néhány "igehirdetésébe", és elborzasztónak és veszélyesnek találtam jó pár dolgot.

Eleve ott is ott van a manapság egyre terjedő tévtanítás, hogy higgy el egy pár alapvető tényt Jézusról, fogadd be a szívedbe Jézust, és megváltott vagy. A másik hamis üzenet, hogy igazából Jézus azért van, hogy a te terveidet és álmaidat valóra váltsa, és ebben nyilávn majd a "pásztor" tud segíteni neked. Ezekre nyilván viszket az emberek füle, és ezekkel a mézesmadzagokkal könnyen behúzhatók a gyülekezetbe.

De ami még inkább szemet szúr, remélem, nem csak nekem, az egy szektákra jellemző módszer, a tagok testileg való kimerítése, hogy kezelhetőbbek legyenek, és kérdés nélkül alávessék magukat a "pásztor" hatalmának, bármit mond. Alig akartam elhinni, de szerintem jól hallottam, hogy ebben a gyülekezetben a vezető, John Oni elvárása, hogy a tagok évente kétszer 21 napot böjtöljenek! És lehet, hogy az igazán "nagy titkai" a vezető "bölcsességének" nem is nyilvánosak! Természetesen mindehhez Jézus nevét használják fel, és élnek vissza Jézus nevével, hiszen ennek a névnek tekintélye van.

Nyilván ennyi elég is volt nekem, hogy ne akarjak több prédikációt meghallgatni ettől az embertől, viszont ennyiből nem tudom felmérni, hogy pontosan mennyire veszélyes ez a gyülekezet, csak annyit, hogy kifejezetten veszélyesnek tűnik, amely totálisan tönkreteheti azokat, akiket elér a csápja. Igazán nem szeretek semmiféle közösséget megbélyegezni a szekta névvel, de abból, amit jelenleg tudok, ez sajnos annak tűnik.

Szóval vigyázz! Gondolom, most sokak meg vannak kísértve, hogy megnézzék ezt a gyülekezetet, hogy lássanak egy igazi szektát, mert az olyan izgi, és valami szenzációsat mondhassanak a barátaiknak. Még egyszer mondom, vigyázz!

Ha akarsz egy érdekes, szarkasztikus kisfilmet látni a mind controlról, a szekták fő módszeréről, akkor itt található egy angol nyelven:

https://www.youtube.com/watch?v=zvVHPVe525Q&ab_channel=Carey..

Nem mindenben értek teljesen egyet a kisfilmben elhangzottakkal, és emlékeim szerint eléggé túlparodizál és túlegyszerűsít egy nagyon súlyos veszélyt, de belevilágít a mind control néhány módszerébe. Egyszer régen el kezdtem feliratozni nagyarul, de aztán megfeledkeztem róla. Lehet, hogy be fogom fejezni a feliratozást, és felteszem a Youtube-ra.

üdv, a javuló Stefán

nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Ha jól sejtem kérdező, ez már a sokadik kérdésed. Miért orientálódsz ennyire a szekták felé?
nov. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

3

Mit nevezel szektának?

nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Prókátor ***** válasza:
100%
Mondhatni isteni a társaság, hiszen mind ott vannak Isten színe előtt, színről színre látva őt állandóan.
nov. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam az interneten utánajárni jobban, hogy mennyire lehet veszélyes ez a gyülekezet, de megmondom őszintén, csak az internetről tájékozódni nem ad megbízható eredményt, mert egy gyülekezet sem teregeti ki a szennyesét a neten.

Próbáltam újra megtalálni azt a prédikációt, amiben John Oni az évi kétszer 21 napos böjtről beszélt, hogy jól értettem-e, hogy ez mindenkinek kötelező-e ez a gyülekezetükben, de már nem találtam sehol a neten azt a videót. Ha valaki önként csatlakozik böjtöléshez, azzal nincs bajom, persze egy 21 napos böjt (mármint a teljes tartózkodás minden ételtől, és vízen kívül minden italtól) életveszélyes is lehet idősekre vagy betegekre.

Végül is bizonyos szempontból teljesen mindegy, hogy ez szekta-e vagy nem. És ha szekta, akkor mennyire veszélyes szekta. Ugyanis minden olyan keresztény gyülekezet veszélyes, ahol hamis üdvösségtant tanítanak, és ez egy ilyen gyülekezet.

A Jn 8:31-32 szerint "Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket."

Jézus olyan zsidókhoz beszél, akik hittek benne, akik hitték, hogy ő a Messiás, és ő a megígért szabadító. Jézus azt mondja itt, hogy ez kevés a szabaduláshoz. Ezek a zsidók, akik hittek benne, még nem szabadultak meg. Miből nem szabadultak meg még? Olvasd tovább a Jn 8:32 utáni verseket, és megtudod. Rengeteg egyház van, ahol az a tanítás terjed, hogy higyj el pár alapvető dolgot Jézusról, fogadd be a szívedbe őt, és üdvözülsz. Ez a tanítás ellentmond a Jn 8:31-32-nek, tehát nem igaz. Szóval mi az idézet alkalmazása? Az, hogy ha tényelg hisszük, hogy Jézus a szabadító, akkor amit parancsolt, annak engedelmeskedjünk, ha ezt tesszük, akkor Jézus elismeri rólunk, hogy valóban a tanítványai vagyunk, akkor tovább fogja tanítani nekünk a helyes tájékozódást a lelki dolgokban, ennek hatására további lépéseket tehetünk a hitben, és akkor egy ponton, a folyamat végén, megismerjük az igazságot arról, hogy mi a megszabadulás, és megszabadulunk.

üdv, a javuló Stefán

dec. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!