Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitüket gyakorló hiteseket...

Hitüket gyakorló hiteseket kérdeznék arról,hogy Rostás Zoltán miért lépett ki a Hit Gyüliből?

Figyelt kérdés
Youtubeon láttam pár prédikációját,de csak az ő szemszögéből hallottam mi történt vele.Szerintetek igaza van? Vagy okkal csináltak vele amit csináltak?Mert ha tényleg úgy van ahogy elmondta,akkor az eléggé durva!

dec. 11. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Megosztanád kérlek, hogy mit csináltak vele?
dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem néztem végig egyetlen videoját se, de én érintettként oda jártam 12 évig amelyik gyüli ellen vádakat hozott fel.


Dióhéjban: R.Z. vádja a nyilvánosság előtt úgy kezdődött, hogy a pécsi gyülekezet nem tüntette fel őt név szerint az érdemeivel együtt az alapitásban egy interneten fellellhető nyilvános dokumentumból...

Természetesen egy átlag hivőhöz képest cégtulajdonosként sokkal nagyobb összegekkel járult hozzá a gyülekezet ingatlan szerzéséhez, de ezután széles körben hire ment (egyébként máig ható) erkölcsi visszáságai miatt nem akarták pozitiv példaként kiemelni a nevét.

Olyan bünökbe keveredett nem csak pénzügyiekbe hanem egyéb pl szexuális bünökbe ami miatt ellehetetlenitette a saját szolgálatát a gyülekezetben. Érdekesnek találom, hogy miután kijött a börtönből és 6-7 évig nem járt gyülibe, a saját szavai alapján Isten hivta vissza a gyülibe, amit annyira ostoroz néhány mondattal később. Számomra teljesen hiteltelen ember mint tekintély. Ilyennek nincs helye az egyházban szellemi szolgálatban aki maga is beismeri, hogy néha szokott a prédikációiban trágárkodni. Lehet ettől még megbocsájtotta Isten a büneit, de ne akarjon példakép lenni az egyházban. Jobb lett volna számára szerintem ha inkább ha elbújt volna szürke egérként.

dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

2.Hsz!


Nyilvánvalóan hitgyülis sárdobálás,bár nem gondolom,hogy a válaszolótól származnak azok.


Én szoktam hallgatni Restás Zoltán prédikációit.


Egyetlen káromkodó szót sem hallottam tőle!

Kétségtelen,hogy beszédstílusa nem az átlagos papos stílus. Inkább olyan,mint aki a cigányság közt szocializálódott és az ők nyelvén beszél.

Számomra lelkészként semmi problémát nem jelent ez.


Okvetlen szükségesnek tartom a másik oldal,vagyis Restás Zoltán oldaláról is meghallgatni a történetet,hisz a youtube-on megtalálható az.


Bár semmi közöm a hitgyülihez,ismerve azoknak a politikusokkal s vezető állami tisztségviselőkkel fennálló szoros kapcsolatukat,arra hajlok,hogy a srác igazat beszél.


Hitelessége:

Tanításai bibliai alapokon állnak. Kévés dologban találtam attól eltérő tanítást.

Mivel az emberrel nincs kapcsolatom,életét megítélni sem jogom,sem lehetőségem,maradok amellett,hogy amit tanít azt teszem az Íge rostájába. Az ő élete nem az én problémám.


Hallgatva előadásait temérdek önkritikát,bűnvallomást hallottam tőle,amit nem hallottam a hitgyüli prominensei előadásaiban önmagukról.


A börtönbe kerülése,-az ő megfogalmazása szerint-egy balekre kenése a hitgyüli vezetői törvénytelen űzelmeinek,bár ő sem volt makulátlan abban.


Én hiszek a megtérésében!

dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem,nyilvánosan bejelentette,hogy őneki Isten kijelentette,hogy lépjen ki a gyüliből,igen azt elismerte,hogy voltak nőügyei de állítólag nemi erőszakkal vádolták meg amit viszont elmondása szerint nem tett,főleg Sándort bírálta aki véleménye szerint úgy ugráltatja a klérust ahogy neki tetszik,mindenben övé a végső döntés,állítolag a hiteleket is mással veteti fel mely aztan nem fizetes eseten nem őt terheli sőt őt soha semmi nem terheli! Ja és ő le akart űlni megbeszèlni Sándorral az ügyét aki állitolag soha nem ért rá mindig kibujt a talalkozas alól.....szóval nekem a kisugarzasa ahogy prédikál nem tetszik eléggé negativ a szellem ami árad belőle,lehet van némi igazsagtartalma amit mond pl az durva ha nemi erőszakkal vadoljak közbe meg tényleg nem tett ilyet ilyenre én is berágnék,na meghogy a pasztorok mind penzes vallalkozókbol kerul ki ami vegulis tenyleg fura szamomra is megveszik maguknak ugymond a szolgalatukat....hát ha ez igy van akkor necces meg a bornemisszaban allitolag sok erkölcstelen dolgot eltusolgattak amiről ő meg tud....ugyhogy száz szónak is egy a vége én nem állnák azért a pártjára vszinu amit ásott maganak abba eshetett bele a predikacioit se nezegetem már párba belenéztem de amig bartust meg iványit partolja az gáz szerintem mégha a szegényekkel is tenyleg kéne foglalkozni ebben az egyben igaza van mert en sem vagyok jelenleg anyagilag aldott bár sosem fizettem a tizedet mivel nem is tudtam sokaig mert rokkantsagi nyugdijbol nem tudtam viszont az úr így is meggyogyitott es mar 5 évet dolgoztam viszont most virus óta nem jarok!
dec. 11. 18:26
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

"mert en sem vagyok jelenleg anyagilag aldott"

Te a mennyei kincseket gyűjtöd, amiket Jézus tanított, nem a földi kincseket, mint a posztodban szereplő hitgyülis vezetők.

dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20%

"meghogy a pasztorok mind penzes vallalkozókbol kerul ki ami vegulis tenyleg fura szamomra is megveszik maguknak ugymond a szolgalatukat."


Nem tudom ennek utána is jártál-e vagy csak elhiszed amit mond bemondásra. Ahova én járok az ottani pásztor már 3 gyülezeketet pásztorolt 15 évig mire állandó idejű szolgáló lett, és olyan szegény volt 15 évig mint a templom egere. Volt, hogy 3 állása volt egyszerre a 3 gyülekezet mellett és igy is gyültek a csekkjei és lerobbant kocsival járt. A másik városban ahova járok meg tanár a pásztor. Egyszerű rosszindulatú rágalmakat és irigységet feltételezek a részéről mert ő megsértődött, hogy nem tisztelték úgy a gyülekezetben ahogy ő szerette volna, hogy táncoljanak neki.

Ami meg a gyülekezetbe járást illeti, szegényeken is segitenek ha felveszed a kapcsolatot a hisz pultnál a szolgálókkal. Magam is rendszeres anyagi támogatója vagyok a hisz minkájának. Ki is van plakátolva a gyüliben, hogy támogassuk a szegényeket. Ennek hatására kezdtem el komoly összegekkel támogatni anyagilag a hiszt.

dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezeket jó hallani,vmi sántít annál az embernél szerintem sem ok nélkül vezetett ki az útja onnan bár,hogy azt a szent lélek kijelentése lenne,hogy hagyja ott az vicc kategoria inkabb terjen meg az már inkabb lehetett volna a szent lélektől
dec. 12. 01:23
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Miért lenne vicc, hogy a Szentlélek elhívta egy eretnek biznisz szektából? Én teljesen hihetőnek tartom.

dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha eretnek szekta lenne akkor be se hivta volna nem gondolod tehát a szektzast hagyjuk mar én nem tudom,hogy vki miert csak a törtenelmi egyházakig lát el akik már megbuktak hitelességüket tekintve és nem prosperálnak max egy helyben toporognak...eretneknek meg megint hagyjuk a legtisztabb legbiblikusabb tanitas a mienk a vilagon s ami a legfontosabb a szent lélek jelen van egy összejövetelen tehát Isten mevét adja az egyetemes egyházhoz azon belül a hit gyülihez!!
dec. 13. 02:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Valóban!


Temérdek kulturáliskeresztény a szekta szót minden számára idegen s ettől megvetett vallásfelekezetre használja úgy,hogy fogalma sincs annak jelentéséről. Engem is zavar!


A biblikus kategóriába sorolás egy hosszú történet,amint a Szentlélek jelenléte is,ami nem ennek a kérdésnek a témakörébe tartozik.


Nem árt megjegyezni,hogy a RK felekezet nem a Bibliát tartja hite alapjának,hanem az egyházatyák hagyományait.

A Sola sciptura elvét a protestánsok is csak jelmondatként vállalják fel s követni semmiképpen nem próbálják.

dec. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!