Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy előadásban régebben az...

Egy előadásban régebben az hangzott el, hogy imában kérjük a Jóistentől a kenetet. Ez milyen kenet és mire vonatkozik? Nyilván nem a fizikai kenetre vonatkozik, hanem valamilyen lelki-szellemi szintűre, de pontosan mi az?

Figyelt kérdés
Minden magyarázat érdekel, lehetőleg minél részletesebben. Köszönöm!

2023. dec. 13. 08:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"melynek kîsérője a nyelveken szólás esetekben prófétálás!"

Vagy nem :)

Legalább is a Biblia alapján nem. Pál apostol is legjelentéktelenebb adományok között tartja számon.

dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Bocsi akkor nem egy bibliat olvasunk
dec. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

#10#: "De különbseg van a szent szellemtől való ujjászületéstől vmint a szent szellem keresztségtől!!!"


Nincs különbség hiszen a Szent Szellemtől való Újjászületés és az általa való keresztelkedés, megfürdés, bemerítkezés ugyanazt jelenti.


Az ember őszinte megtörtszívű alázatos bűnbánatot tart és vall személyesen Jézusnak és behívja Őt az életébe a szívébe akkor megtörténik az újjászületés, bemerítkezés, keresztelkedés, megfürdés, megfehérítés stb.


A különbséget csak a karizmatikus gyülekezetben tanítják, ahol azt mondják, hogy te már tag vagy, te már elmondtad az imát és már újjászületetnek számítasz, pedig ez nem így van és nem igaz. Aztán jön a bebeszélés rábeszélés és a kézrátételes lélekvétel, ahol neked nyelveken kell szólni ami bizonyítja, hogy te már újjászületett, és megkeresztelkedett és betöltekezett hívő vagy. De ez is egy hitetés átverés, félrevezetés. Ha valaki Jézusban van és Jézus Ő benne újjászületve és betöltekezve a bűnök bocsánatára annak nem feltétele a nyelvekenszólás. Az csak egy ajándék ahogy a gyógyítás, csodatevés, örögűzás stb.


#10#: "Az ujszövetségben is pl az ap cselben is a kettő két különálló esemeny volt!!"


Nem volt külön esemény. Az idő események folytán tűnik kettőnek. Ugyanis figyelembe és számításba kell venni, hogy keresztelő János óta elkezdtek hinni az emberek. Jézus is keresztelt. Sokan hittek Jézusban Jézus szavaiban. Sokan váltak hívővé a közel 3 és fél év alatt és még utána, de tudni kell és tudomásul kell venni, hogy akkor még nem töltetett ki a Szent Szellem csak Pünkösd napján így ők még nem tudtak újjászületni és betöltekezni csak később. Röviden ennyi a lényeg és félreértések elkerülése. Nincs kétfajta és kétszeri újjászületés meg keresztség. Ez egy hibás téves és hamis tanítás. Őszinte, alázatos, megtörtszívű bánbánat és bűnvallás kell és szükséges és veszitek a szent Szellemet, a Szent Szellem ajándékát.

dec. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Jó ok,nem értek egyet,mindegy de ajánlani tudnék irodalmat pl derek prince a kereszténység hat alaptanítása amelyet olvasván nekem egyértelmű és logikusan igehelyekkel levezetve....de ugyse fogod elolvasni bár youtube-on is fenn van szerintem alapból nem is akarod,hogy más meggyőzzön!!amikor az ember megtér azaz elmondja a bűnösök imáját akkor úgymond szellemtől ujjászületik mert a szent szellem lakozást vesz a szívében ez stimm? Majd alámeritkezik vízben azaz viztől is ujjászületik és ezzel a két eseménnyel ami az üdvösség feltételét illeti teljesítve van!!! Viszont ez után jön egy újabb karizmatikus megtapasztalás,amikor is az apcselben is az apostolok kézrátétellel imádkoztak a már üdvözült hivőkért,hogy vegyenek szent lelket azaz töltekezennek be szent szellemben is s amikor ez megtörtent azt olvassuk,hogy vették a szent szellemet s mint amikor a pohár megtelik vízzel es ami tulcsordul ugyanugy a hivő egész személyisege megtelik utána a tulcsordulás abban nyilvánul meg hogy nyelveken szól!! Ez így nekem logikus és akkor így történt és ma is ez a menete tehát nem kell hanem egy ajándék amit istentől még ajándékként kapunk és ahogy írtam nem az üdvősség feltétele hanem a keresztény szolgálatra adatott,hogy a további hívő életben sikerrel tudjuk szolgálni az urat!!
dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

#14

Ki az a Derek Prince, korábban hallgattam és olvastam tőle, nekem egy önjelölt tanítónak tűnik. Fura, ha valaki rá hivatkozik Isten szava helyett.

dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Egy világszerte elismert bibliatanító aki szerte a világon amerika ázsia európa afrika ausztrália hirdette az isten igéjét,megtérése előtt filozófus volt már 40 éves kora előtt profeszor,és pusztán filozófiai műként kezdte el olvasni a Bibliát ami teljesen megváltoztatta az életét.....önjelölt háát ez relatív,hogy ez lényeg e mivel ha vki egyházi engedéllyel kezdene tanítani akkor meg amiatt skatulyázható be.....elmondása szerint felekezetieskedéstől mentesen szerette volna tanítani Isten szavát meghívták presbiteriánus hívők körébe is tanítani egyébként bár tény,hogy a karizmatikus ébredési mozgalom egyik uttörő alakja,személyes véleményem,hogy egy nagyon nagy tudású és magas színtű tanítói multat hagyott maga után,olyan sikerkönyvek írója mint a Kereszténység hat alaptanítása,Áldás és átok,Démonoktól szabadulás stb ,logikaprofesszori mivoltjábol fakadóan nekem a tanításaiban fellelhető páratlan logikai összefüggesek azok amik miatt nagyon tetszettek a tanításai könyvei,mondandóját mindig igékkel támasztja alá tehát tudom,hogy a bibliának kell hinni nem embernek-fogom kapni a kritikát-szerintem sokat tud épülni az ember mások altal is főképp ha hitelre méltó embertől kapja a tanításokat..... nekem nagy áldás volt ez az ember,isten megismerésében sokat köszönhetek tanítói ajándékának teljes szívből hiszem,hogy isten kiválasztotta erre a feladatra,s nem mellesleg ő a gyülekezetek nagypapája itt Pesten is szolgált még a Gyüli megalapitásában is részt vett!!!
dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

#16

Akkor olyasmi, mint Ellen White asszony?

dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Megnéztem ki az,találó párhuzam valamelyest bár totálisan mégse mert d.p kb a második vh utan kezdett de a pünkösdista ébredések már 1900-tól elkezdődtek nagyjábol főleg amerikába viszont ilyen rendszerszerű tanító azelőtt nem igazán volt bár amerikában ami volt kenneth hagin (aki szintén üttörő volt a mozgalmat tekintve csak usában) akinek szinten remek könyvei vannak a kenet,gyógyulás témakörében....és voltak még sokan mások is tehát derek egy volt a sok szolgálati ajándek közül mint mondtam ő tanító volt mig kenneth hagin a gyógyulást hirdette mivel hit által meggyogyult gyerekkori szivrendellenességéből,narancssárga volt a vére s koraszülött volt 6 hónapra született akkora testtel mint egy nagyobb patkany es elkaparta az anyja a kertbe mert azt hitte meghalt de visszament és látta,hogy életjeleket ad,elmondása szerint találkozott 2v3 szor latomasban az úrral es Őt valasztotta ki az Úr aki volt keresztelő János az evangeliumban akkor most 1950 ben az meg ő.... tetszik ahogy hit által talpraallt a betegsegeből holott mar lemondtak rola szivdefformacioja miatt es leukemiaja miatt az ágyában tért meg ugy hogy először még a pokolban volt erdekes amiket leir teljesen összhangban van a bibliaval
dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"elmondása szerint találkozott 2v3 szor latomasban az úrral es Őt valasztotta ki az Úr aki volt keresztelő János az evangeliumban akkor most 1950 ben az meg ő"

S még ezek után se gondolkodtál el rajta, hogy hamis próféta? Isten nem ígérte, hogy egy "új" keresztelő Jánost támaszt.

dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Őszintén nem gondolom azt,egyrészt az élettörténetét tekintve ami kezdődött azzal,hogy olyan durva betegségekből tudott hit által meggyógyulni amibe más meghalt volna, másrészt utána még több mint 50 évig szolgált Usában,rengeteg bizonyság van feljegyezve,hogy különféle betegségekből emberek meggyógyultak az általa tartott összejöveteleken és harmadrészt jópár könyvét olvastam a hit és gyógyulás illetve emberi szellem anyagi bővölködés gyógyító kenet témákban amik az én hitemet is nagyban építették mivel én magam is gyógyíthatatlan betegségben szenvedtem amikor 2007 ben megtértem s bár már jól vagyok sokat segítettek még pluszban a könyvei de nyilván ezek nem sporolhatják meg a személyes biblia tanulmányozást gyülekezetbe járást stb
dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!