Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten akarata volt, hogy...

Isten akarata volt, hogy legyenek LMBTQ emberek a Földön, vagy ez az emberi szabadakarat döntése?

Figyelt kérdés

dec. 13. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
88%

60


Talán kijelentett ilyesmiket Jézus talán nem. Az evangélium idős írója 40 év távlatából így emlékezett. Neki kell hinni? Erre alapozzuk Jézus istenségét?

Emiatt tekintenek bálványimádóként a keresztényekre a muszlimok és a kiválasztott nép?

dec. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
83%

#60

Szerintem én egyiket se tagadtam, ennek ellenére mégis szolgai alakot öltött és olyan lett, mint mi, a bűnt kivéve. Ezt is lehetne szinte így szó szerint idézni, ha nem ismered a Bibliát, szívesen megteszem majd.


"Jézus nevében tették ezeket a csodákat, a Szentlélek ereje által."

Jézus is azután tette csodáit, hogy a Szentlélek kiáradt rá. Ugye az egyik evangélium szinte ezzel kezdődik.


"Lehetséges."

Mi alapján gondolod ezt?


"Igen."

Akkor lehet alkalmatlan erre a posztra, mert nincs megáldva erre a feladatra, hogy nagy karakterű szolgálatot végezzen.

dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
0%

#61

Ez hit kérdése. Én hiszek a Bibliának, mert történetileg és szellemileg is hiteles, te pedig nem hiszel neki. Szíved joga.

#62

"Szerintem én egyiket se tagadtam"

Tehát akkor egyetértünk abban, hogy Jézus teljes mértékben Isten és teljes mértékben ember volt idelenn?

"ennek ellenére mégis szolgai alakot öltött és olyan lett, mint mi, a bűnt kivéve"

Pontosan.

"Jézus is azután tette csodáit, hogy a Szentlélek kiáradt rá."

Így van. Az isteni hatalma, ereje, beszéde pedig már egészen a születésétől fogva a gyerekkorán át folyamatosan megmutatkozott.

"Mi alapján gondolod ezt?"

Nem gondolok erről semmit, mert szerintem irreleváns. De ha már rákérdeztél, akkor csak annyit válaszoltam, hogy lehetséges, mert nem tartom kizártnak.

"Akkor lehet alkalmatlan erre a posztra, mert nincs megáldva erre a feladatra, hogy nagy karakterű szolgálatot végezzen."

A "nagy karakterű szolgálat" valahol ott kezdődik, hogy pl. egy egész kontinensen neki köszönhetően jutnak hitre az emberek.

dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
28%

"Tehát akkor egyetértünk abban, hogy Jézus teljes mértékben Isten és teljes mértékben ember volt idelenn?"

Ahogy az óegyház idején vallották, Jézus Istenember, viszont sose szabad elfelejteni, hogy az Írás azt mondja, kiüresítette magát és szolgai alakot öltött. Itt a földön nem a dicsőséges Isten tükröződött benne, hanem az ember Krisztus. Úgy látom, te tagadod, hogy kiüresítette volna magát, amit elég nagy hiba.


"Az isteni hatalma, ereje, beszéde pedig már egészen a születésétől fogva a gyerekkorán át folyamatosan megmutatkozott."

Nem éppen. A Biblia írja:

"Miután mindent elvégeztek az Úr Törvénye szerint, visszatértek városukba, a galileai Názáretbe. A gyermek pedig növekedett és erősödött. Bölcsesség töltötte el, és Isten kegyelme volt rajta."

Mintha te tagadnád, hogy Jézus valóságosan ember lett, s azt hinnéd, hogy csak emberi testet öltött. A Biblia cáfol téged, mert Jézus szellemi és testi fejlődéséről is ír.


"De ha már rákérdeztél, akkor csak annyit válaszoltam, hogy lehetséges, mert nem tartom kizártnak."

Tehát elméleteket gyártasz saját állításod igazolására. Én igyekszem inkább Isten szavára hagyatkozni :)


"A "nagy karakterű szolgálat" valahol ott kezdődik, hogy pl. egy egész kontinensen neki köszönhetően jutnak hitre az emberek."

Ejha, én azt hittem, hogy Németh Sanya csak a magyarokat palizza be.

dec. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
0%

" Úgy látom, te tagadod, hogy kiüresítette volna magát"

Dehogy tagadom.

"Itt a földön nem a dicsőséges Isten tükröződött benne, hanem az ember Krisztus."

De hát ugyanezt írtam néhány kommenttel ezelőtt és belekötöttél :D

"Nem éppen."

Pedig de. Már a születésének a története is tele van csodákkal, természetfölötti eseményekkel. Gyerekkorában pedig lenyűgözte az embereket a bölcsességével, beszédével.

"A Biblia cáfol téged, mert Jézus szellemi és testi fejlődéséről is ír."

Ez a képzeted azért van, mert olyanokat adsz a számba, amiket én soha nem mondtam.

"Tehát elméleteket gyártasz saját állításod igazolására. "

Kezdem azt hinni, hogy trollkodsz. TE vetetted fel azt a kérdést, hogy vonzódott-e a nőkhöz a betöltekezése előtt, nem pedig én. Ez a TE kérdésed volt, a TE elméleted, a TE felvetésed. Én azt mondtam erre, hogy ez irreleváns. Nem rémlik?

"Ejha, én azt hittem, hogy Németh Sanya csak a magyarokat palizza be."

Pál apostolra céloztam. Jó reggelt!

dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!