Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliának melyik része és...

A Bibliának melyik része és miért az amelyiken szerinted a leginkább látszik, hogy Isteni ihletésű és nem csak emberi kitaláció? Amelyiken szerinted a legjobban látszik, hogy Isten műve?

Figyelt kérdés
Az olyanok mint, egyik sem, mind és hasonló válaszok most nem játszanak. Ha szerinted nincs olyan rész vagy az egész olyan és nem tudsz egyetlen részt kiválasztani akkor inkább ne válaszolj.

2023. júl. 20. 11:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%
A Miatyánk.
2023. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
30%

Az egész olyan. Az egész Biblia Istentől ihletett, ez benne is van a Bibliában.


2 Timótheus 3,16

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre..."


Ez egy nyilvános fórum, úgyhogy ha nem nagy gond, nagyon szépen megkérlek ne próbáld korlátozni a lehetőségünket, hogy a válaszban leírjuk az igazságot.

2023. júl. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy kezdődik. Az eredeti koncepciókban a void, egy ember számára felfoghatatlan valami. De most is. Nincs olyan, hogy void, ezt mint koncepció felfedezni, hatalmas bölcsesség kell. Az átlag ember nem is érti vagy értheti, hogy mi az. Ez már nem fizikai evolúció, hanem mentális, spirituális. Itt már nem arról van szó, hogy valaki nagyon okos, vagy a genetikája nagyon alkalmas gondolkodásra, vagy komplex összefüggésekre, se nem az, hogy 50 évig gyakorolta akaratlanul is ezt a sok gondolkodást. Ez már az, hogy van, ami minden felett létezik, amit egy ember beláthat. Nem véletlenül kezdődik így. Van a megérthetetlen, a minden, isten, ami megérthetetlen, szóval ott kezdi ahol érthetjük, annak létezésbe való megtestesülése, kivetülése, előtte pedig a "void". Ezt istentől, isteni bölcsességtől kaptuk, mint a koncepción kívüli koncepció. Isten ezzel is húz minket magához, hogy folyton újabb és újabb területeket találjunk önmagunk feltárására, újabb és újabb féle nézőpontokban tegyük ezt, újabb és újabb nagyságokban, sőt minden értelemben folyton csak növekedjünk és teremtsünk újat, mást, amit eddig még sose tettünk, hogy abból a tudatállapotból még közelebb kerüljünk a void koncepciójához, amin túl isten rendszere vár, végén, közepén istennel, aki végtelen bölcsességgel és imádattal vár, szeret, és támogat minket az úton.
2023. júl. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
61%
Jézus szavai, hiszen Ő maga a megtestesült Isten.
2023. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

"Ahogy kezdődik. Az eredeti koncepciókban a void, egy ember számára felfoghatatlan valami."

. De ilyenről szó sincs a Bibliában.

2023. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
2 Nem az volt a kérdés, hogy melyik része az. Hanem, hogy te melyik részén érzed ezt leginkább. Ennél a kérdésnél mivel nem jutok semmivel sem előrébb azzal, hogy az egészen ezért szűkítettem le a kört azokra a válaszokra akik tudnak dönteni.
2023. júl. 20. 13:57
 7/34 anonim ***** válasza:
14%

Én azoknál a részeknél érzem az isteni jelenlétet, a hatalom megjelenését, ahol kíméletlenül pusztít és büntet. Mint az özönvíz és a népírtás.

A leggyengébb részek, a leginkább emberi kitalációk szerintem Pál írásai.

2023. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%

A kérdés első felére nem válaszolnék, mivel ahogy a 2-es válaszoló is idézte: hitünk szerint az egész Szentírás sugalmazott.


"Amelyiken szerinted a legjobban látszik, hogy Isten műve?"

Erre szívesen válaszolok. Engem leginkább talán János evangéliuma érint meg ilyen téren.

2023. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
36%

6 Nagyon szépen köszönöm, tudom, hogy mi volt a kérdés. Azonban azt gondolom, nem muszáj mindig mechanikusan belemennünk a te utcádba, vagy a te törekvéseid szolgálatába. Értem, hogy számodra nem ideális, ha ezzel nem jutsz előrébb..., de személy szerint én ezen a fórumon nem is a te előrejutásodat szeretném elsősorban szolgálni, hanem az igazságot.


Ez egy vallási fórum, ahol véleményem szerint helyes, ha az Isten által világosan kimondott igazság előnyt élvez az emberek személyes vélekedéseivel, nézeteivel, törekvéseivel, céljaival szemben - még ha egészen természetes is, hogy mindenkinek megvannak a saját nézetei.

2023. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
65%

Azért nehéz ilyen részt kiválasztani a Bibliából, mert a Biblia valójában egy összefüggő egészet alkot, egy tökéletes logikai egységet. Az egész a Megváltásról szól és Jézus Krisztusról az első sorától az utolsóig. Igen, az Ószövetség is.

De ha mindenáron szeretnél olyan részt, ami nekem meggyőző, akkor a sok közül egyet leírok:

Prófécia Jézus kereszthaláláról, 1000 évvel korábbról, amikor a keresztre feszítés még ismeretlen kivégzési mód volt. Sorok a 22. Zsoltárból, amit Jézus a kereszten idézett:

"Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el?...De én féreg vagyok, nem ember, gyaláznak az emberek, és megvet a nép. 8 Gúnyolódnak rajtam mind, akik látnak, ajkukat biggyesztik, fejüket csóválják: 9Az ÚRra bízta magát, mentse hát meg őt, szabadítsa meg, hiszen kedvelte! 10 Te hoztál ki engem anyám méhéből, biztonságba helyeztél anyám emlőin. 11 Már anyám ölében is rád voltam utalva, anyám méhében is te voltál Istenem. 12 Ne légy tőlem távol, mert közel van a baj, és nincs, aki segítsen! 13 Hatalmas bikák vettek körül, bekerítettek a básáni bivalyok. 14 Föltátották rám szájukat, mint a marcangoló, ordító oroszlán. 15Szétfolytam, mint a víz, kificamodtak a csontjaim. Szívem, mint a viasz, megolvadt bensőmben. 16 Torkom kiszáradt, mint a cserép, nyelvem az ínyemhez tapadt, a halál porába fektettél. 17 Mert kutyák vettek körül engem, gonoszok bandája kerített be, átlyukasztották kezemet, lábamat. 18 Megszámlálhatnám minden csontomat, ők pedig csak bámulnak, néznek rám. 19 Megosztoznak ruháimon, köntösömre sorsot vetnek."


Vagy az Ézsaiás 53-ból 600 évvel korábbi prófécia Jézus szenvedéséről: "Megvetett és emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! Mint aki elől arcunkat elrejtjük, megvetett volt, és nem gondoltunk rá; pedig a mi betegségeinket viselte, és a mi fájdalmainkat hordozta. De mi azt gondoltuk, hogy Isten ostorozza, veri és kínozza, jóllehet a mi bűneinkért kapott sebeket, a mi vétkeinkért törték össze. Őt érte a büntetés, hogy nekünk békességünk legyen, és az ő sebei árán gyógyultunk meg.Mindnyájan, mint juhok, eltévelyedtünk, mindenki a maga útjára tért, de az ÚR őrá vetette mindnyájunk vétkét. Kínozták, és ő megalázta magát, száját nem nyitotta ki. Mint a bárány, amelyet mészárszékre visznek, és mint a juh, amely megnémul az őt nyírók előtt, ő sem nyitotta ki száját. Erőszakkal és elítélve vitték el, és kortársai közül ki gondolt arra, amikor kivágták az élők földjéből, hogy népem bűnéért éri a büntetés? A gonoszok között adtak sírt neki, és a gazdagok mellé jutott halála után. Pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem volt a szájában."


Vagy ez Ezékielnél (11,13-14): "Azt mondtam nekik: Ha jónak látjátok, adjátok meg béremet, ha pedig nem, tartsátok vissza! És harminc ezüstpénzt fizettek béremül. Akkor azt mondta nekem az ÚR: Dobd a fazekas elé! Nagy jutalom ez, amelyre engem becsültek. Elvettem azért a harminc ezüstpénzt, és az ÚR házába, a fazekas elé dobtam." Tudjuk, hogy Júdás visszavitte az árulásáért kapott 30 ezüstöt, eldobta az Úr házában, a templomban, és a főpapok megvették belőle a fazekas mezejét temetőnek.

Oldalakon át tudnék idézni.

De túl mindezeken, a Biblia beszél, személyesen is szól az emberhez az éppen aktuális kérdéséhez, problémájához. Isten ma is szól belőle. És akihez szólt már, aki meghallotta, annak nem kérdés, hogy a Biblia Isten szava.

2023. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!