Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus és egy ortodox...

Egy katolikus és egy ortodox házasságkötése hogy zajlik pontosan?

Figyelt kérdés

A sztorimhoz kell. Felvázolom a történetet röviden: Portugáliában fognak összeházasodni, a nő odavalósi és főleg az ő rokonsága fog részt venni. A férfi orosz.


Milyen feltételekkel köthetnének házasságot templomban? Kinek milyen kompromisszumot kellene kötni és milyen engedélyekre van szükség? Hogyan lenne legjobb mindkét félnek?



dec. 16. 09:23
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Hát én azt olvastam, hogy a katolikusban nincs olyan hogy válás, tehát nem lehet elválni. Hiába válik el valaki, a katolikus egyház még mindig érvényesnek tekinti, tehát nincs második házasság.


Ortodoxban azt olvastam, ott lehet második is. Tehát egyszerűen csak elválik ott is, elvileg lehet. Ha valaki másképp tudja, szóljon


Most tegyük fel, katolikus esküvőt akarnak és az ortodox fél elintézte, hogy az egyház is érvénytelenítse a házasságot (amit ugyebár elvileg az ortodoxban lehet). Ha ez megtörtént, akkor a katolikus egyházban megtörténhet-e az esküvő, mivel katolikus esküvője nem volt, de ortodox igen, az a katolikus elismeri-e az ortodox házasságot. Ha igen, akkor az ő szemében az még érvényes házasság, hiába lehet az ortodoxban másképp. Vagy ez csak a katolikusra érvényes? Tehát ha az ortodoxot nem számolják bele, akkor lehetne csak katolikus esküvő. Remélem érthető.

máj. 6. 23:19
 32/43 anonim ***** válasza:
34%
ervenyteleniti a katolikus egyhazban is lehet (a katolikust). szoval akkor szerintem lehetne katolikus eskuvo.
máj. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

25

Ugyesen csusztatsz. A poligamiat a vilagi torvenyek is tiltjak, es nem ez a kulonbseg, hanem az, hogy a VALAST nem fogadjak el a katolikusok.

máj. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%

#33

Egyből a rosszindulat… 🙄 “csúsztatsz”


A válást semmilyen keresztény egyháznak sem szabad megengednie. Krisztus ezt tanította: “Ak­kor oda­men­tek hoz­zá a fa­ri­ze­u­sok, hogy pró­bá­ra te­gyék. Ezt kér­dez­ték: "El sza­bad a fér­fi­nek bár­mi­lyen ok­ból bo­csá­ta­nia a fe­le­sé­gét?" Így fe­lelt: "Nem ol­vas­tá­tok, hogy a Te­rem­tő kez­det­ben fér­fi­nak és nő­nek te­rem­tet­te őket, és azt mond­ta: Ezért a fér­fi el­hagy­ja ap­ját, any­ját, a fe­le­sé­gé­hez ra­gasz­ko­dik, és egy test lesz a ket­tő? Most már töb­bé nem két test, ha­nem csak egy. Amit te­hát Is­ten egy­be­kö­tött, azt em­ber ne vá­lassza szét." De azok mond­ták: "Mi­ért adta ak­kor Mó­zes azt a pa­ran­csot, hogy el­bo­csá­tás­kor ad­junk vá­ló­le­ve­let?" "Mó­zes szí­ve­tek ke­mény­sé­gé­re való te­kin­tet­tel en­ged­te meg nek­tek, hogy el­bo­csás­sá­tok fe­le­sé­ge­te­ket - fe­lel­te -, de kez­det­ben nem így volt. Mon­dom nek­tek: aki el­bo­csát­ja fe­le­sé­gét - ha­csak nem pa­ráz­na­sá­ga mi­att -, és mást vesz el, há­zas­sá­got tör. Aki el­bo­csá­tott nőt vesz el, szin­tén há­zas­sá­got tör." (Mt 19, 3-9)

Tehát a válás nem megengedett. Nincs hatalmunk eltépni azt a szentségi köteléket, ami létrejött.

Az érvénytelenítés azt nézi, hogy volt-e akadály, amikor megkötötték a házasságot, és emiatt a felek VÉLT házasságban éltek. Ott pedig nincs isteni kötelék.

A más egyház által tanúsított házasságokról egy szót sem ír a CIC, tehát nem tudom mi arra a szabály.

máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
51%

"Tehát egyszerűen csak elválik ott is, elvileg lehet. Ha valaki másképp tudja, szóljon"

Szólok!

máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
51%

"Az ortodox fél elvált. Korábban ortodox egyházban kötött házasságot."

De kivel? Ezt fontos lenne tudni ahhoz, hogy válaszolni tudjunk arra, hogy mit gondol a katolikus egyház erről a korábbi házasságáról. Ortodoxszal kötött korábban házasságot? Vagy katolikussal?

máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Ortodoxszal
máj. 7. 16:24
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a házasság továbbra is érvényes katolikus szemmel, tehát akkor az illető ortodox nem szabadállapotú, vagyis nem köthet házasságot vele a katolikus fél úgy, hogy az katolikus szempontból rendben legyen, csak majd akkor, ha az ortodox fél korábbi, ortodox házastársa meghal... Polgárilag köthetnek csak házasságot, de az meg katolikus szempontból nem is házasság.
máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Akkor katolikus egyházban nem köthetnek házasságot. Mi a helyzet az ortodoxszal?

Én úgy olvastam hogy ott lehet érvényteleníteni és lehet második házasságot kötni. Ez mennyire igaz?

Köszönöm előre is a választ

máj. 7. 17:52
 40/43 anonim ***** válasza:
74%

Érvénytelenítést kérni lehet, de hogy valóban érvénytelenítik-e, az egyáltalán nem biztos.


De egyáltalán miért olyan fontos ez az egész? Miért kell, hogy egyházi esküvőjük legyen? Melyikük vallásos egyáltalán?

máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!