Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy katolikus és egy ortodox...

Egy katolikus és egy ortodox házasságkötése hogy zajlik pontosan?

Figyelt kérdés

A sztorimhoz kell. Felvázolom a történetet röviden: Portugáliában fognak összeházasodni, a nő odavalósi és főleg az ő rokonsága fog részt venni. A férfi orosz.


Milyen feltételekkel köthetnének házasságot templomban? Kinek milyen kompromisszumot kellene kötni és milyen engedélyekre van szükség? Hogyan lenne legjobb mindkét félnek?



dec. 16. 09:23
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
63%

8-as vagyok.


Most kaptam a választ a családomtól.

Mind a kettőjüknek gyónni kellett előtte mind a két egyházban. És volt egy beszélgetésük is, ami a vallásokban tanításnak felel meg.

Azt írja, hogy a két vallás sok mindenben hasonlít, ezért fogadták el a tiszteletes urak.

dec. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%

"Én úgy tudtam hogy csak az egyik egyházban lehet megtartani."

Jól tudod. A katolikus kánonjog szerint tilos az a forma, akit a 7-es írt. Hacsak Romániában a helyi ordinárius nem rendelt el mást mondjuk azért, mert ott sok az ilyen házasság.

"1127. kánon 3. §. Tilos az 1. § szerinti kánoni kötés előtt vagy után ugyanannak a házasságnak más vallásos szertartás keretében a házassági beleegyezés kinyilvánításával vagy megújításával történő megkötése"


"Mi van ha az ortodoxban kötik meg? Vagy itt alap hogy a katolikusban legyen megkötve?"

Katolikus oldalról lehet ott, semmi akadálya nincs. Ha a katolikus pap jelen van és elhangoznak a katolikus házasságkötés szavai a szertartáson belül, akkor ez így érvényes.

"X, Isten színe előtt feleségül veszlek / feleségül megyek hozzád", majd a katolikus pap megállapítja, hogy az elhangzottak alapján a házasságot érvényesnek nyilvánítja és megáldja. (Igazából ennyi, minden más kihagyható) Katolikus házasságkötés pontos szövege fent van neten.

dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
dec. 17. 15:10
 14/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:

A Katolikus Egyház szab néhány feltételt. Mindék félnek részt kell vennie a jegyesoktatáson. Az esküvőnek a katolikus szertartáskönyvek szerint kell történnie. A gyermekek katolikus módon legyenek nevelve.

S mivel az egyik fél nem önálló jogú katolikus egyházból való; a katolikus félnek meg kell esküdnie, hogy ezek mind teljesüljenek, s hogy nem hagyja el a hitét.

jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
És mi az ortodoxnak a feltételei?
jan. 5. 21:42
 16/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Nem tudom, nem ismerem az ortodox egyházjogot.
jan. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%
Az ortodox olyan térítő, aki a pénzt helyezi előterbe. Jópénzért még a haragozó szomszédasszonyával is összead. Pénzér 2 litániával többet énekel a temetésen. Meg is érdemlik a pénzt, mert komoly és kitartó munkával egy nemzetet teremtettek a semmiből, amikor a falusi lányoknak (százezrivel) azt mondták minden vasárnap a templomban, hogy ha férjhezmenve nem szülsz 6 gyermeket, akkor megver az Isten téged is és a családodat is. Szültek is rendesen, millióan, minden éevben. Rá 20 évre a gyermekek is házasodtak, azaz mértani haladvány szerint szaporodtak.Időközben a magyarok ott lenn a völgyben pusztultak a mongolok, törökök és mások kardjától. De maguktól is a vallásháborúk idején. Aztán meg maguktól is, mert az egyke éppen erre volt jó. A kommunizmus és Trianon is rátette a magáét, meg 56 is. Tanulság: Nemcsak fegyverrel lehet hazát szerezni.
jan. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
76%

Legyen inkább katolikus esküvő, arról több információt tudunk mondani. :)


[link]

jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
0%
Az Úrban házasodni azt jelenti, ugyanazon a hiten kell lenniük. De még ez is kevés, az igaz imádat gyakorlása nélkülözhetetlen. Amúgy ugye csak a katolikus és református vallás között a legordítóbb különbség a bálványok imádata, használata. Ami ellen a katolikusok küzdöttek. Tehát Istent kellene megkérdezni!
ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#19

Ezt is milliószor elmondtam. Csak Istent imádjuk. A szobrok, képek, amelyek a templomainkban találhatók, azokat tiszteljük, mert a szentet ill. magát az Istent jelképezik. Lehet kicsit utána kéne nézni annak, amit állítasz. Leírtam már egy párszor.

egy példa: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. 25-ös válasz

ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!