Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki meghasonlik, az mit...

Aki meghasonlik, az mit csinál tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
Néhányszor hallottam, olvastam már ezt a kifejezést, és sosem tudtam, mit jelent, de ez eddig sosem jutott el a tudatomig. Mit jelent meghasonulni? Mit csinál, milyen lesz, aki maghasonul?

dec. 18. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
40%
Belenéz a tükörbe, meglátja benne azt a szar alakot, azt a fidesz szavazót akivé az idők során vált, leköpi magát, majd megpróbál újra emberként élni, mint a szülei és a nagyszülei...de csak példa volt.
dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 KZitus ***** válasza:
32%

Szia

A magyar értelmező szótár ezt írja a "meghasonlik önmagával" kifejezés jelentéséröl::

a) <Személy> ellentétbe kerül vkivel, vmivel, nézeteltérése, viszálya támad vele.

b) elveszti lelki egyensúlyát, önmagába vetett hite megrendül.


Biztosan hallottad, hogy krisztus is használta ezt a kifejezést a vallásvezetőkkel folytatott beszélgetésében.

Krisztus meggyógyít egy démonizált férfit. A démonizált férfi meggyógyítása azonban nyilvánvaló bizonyíték - ő Isten fia! Az írástudók és a farizeusok tudják, hogy ennek valódiságát nem tagadhatják le. Azért, hogy rossz hírbe keverjék Jézust, ezt mondják az embereknek: „Nem űzheti ki ez a démonokat másként, csak Belzebubnak, a démonok fejedelmének segítségével.”

Jézus, ismerve gondolataikat, magához szólítja az írástudókat és a farizeusokat és ezt mondja nekik: „Minden királyság, amely önmagával meghasonlik, elpusztul, és egyetlen önmagával meghasonlott város vagy ház sem állhat meg. Ugyanúgy, ha Sátán Sátánt űz ki, önmagával hasonlik meg, hogyan állhat meg az ő királysága?”

Ez elsöprő logika! Mivel a farizeusok azt állítják, hogy közülük is tudnak egyesek démonokat űzni, Jézus ezt is megkérdezi: „Azonkívül, ha én Belzebub által űzöm ki a démonokat, a ti fiaitok ki által űzik ki azokat?” Más szavakkal: a Jézus ellen emelt vádjuk éppúgy vonatkozna rájuk is, mint rá. Jézus azután így figyelmeztet: „De ha az Isten szelleme által űzöm ki a démonokat, valóban eljött hozzátok az Isten királysága.”

Annak szemléltetéseképpen, hogy a démonok kiűzése a Sátán feletti hatalmának a bizonyítéka, Jézus ezt mondja: „Hogyan volna képes bárki is behatolni egy erős ember házába és elrabolni annak ingóságait, ha előbb meg nem kötözi az erős embert? Azután kifoszthatja annak házát. Aki nincs az én oldalamon, az ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór.” A farizeusok egyértelműen Jézus ellen vannak, bebizonyítva ezzel, hogy Sátán ügynökei.

Itt olvashatsz bővebben a történetről: Máté 12:22–32; Márk 3:19–30; János 7:5.

dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!