Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell ezt a mondatot...

Hogyan kell ezt a mondatot értelmezni? "Még ma velem leszel a paradicsomban".

Figyelt kérdés

dec. 19. 07:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Ezen mit lehet NEM érteni? Mindketten a paradicsomban lesznek a haláluk után
dec. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy ma mindkettőnknek kampó.
dec. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Hogy halála után a jobb lator üdvözülni fog.
dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Elég egyszerű mondat, legfeljebb a paradicsom jelentésén lehet elmélkedni, de a legtöbben a mennyel azonosítják (mint Isten országa). Egyesek szerint jelenthet egy olyan állapotot, ahol az igazak tartózkodnak a világ végéig várva az utolsó ítéletet, míg mások szerint jelentheti Ábrahám kebelét is, bár ez ugyanaz, mint előbbi, csak zsidó megközelítés.
dec. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Mindketten kukacokként fognak újjászületni.
dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy halála után vele lesz a mennyben.
dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Az eredeti ógörög leírásban nem szerepeltek mondatokat elválasztó pontok és mondatrészeket elválasztó vesszők. Azokat a középkorban,feltalálásuk után helyezték el a fordítók.


A mondat korrekt fordítása így nézett ki akkor:


„És mondta neki Bizony mondom neked ma velem leszel a paradicsomban”.


A "még" kifejezést nem tartalmazza egyik ógörög másolat sem. Az,középkori betoldás!


A vesszőt szinte minden fordítás rossz helyre teszi.

Miért is hihetjük ezt?

Jézus néhány órával feltámadása után ezt mondta Máriának:


"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.”(Jn 20:17)


Ha ő halála napján (még ma) felment volna a Mennybe,Ábrahám keblére,akkor Máriának hazudott volna,ami képtelenség.


A fentiekből következik a korrekt,pontozott fordítás:


" „És mondta neki: Bizony mondom neked ma, velem leszel a paradicsomban”.


Miért van ott a "ma" szó?

Ezt a 100%-osan biztos ígéretét Jézus halála órájában adta a latornak. NEM ÜRES ÍÉRET VOLT!

dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Egyes keresztény tanítások szerint a paradicsom egy elzárt hely volt a pokolban ahol a sátán az igazakat tartotta fogva de nem kinozhatta őket. Jézus halálakor a pokolba szállott alá és nem a mennyben volt mert oda csak a feltámadása után ment fel. Leszállt a pokolba , elvette a pokol és a halál kulcsát a sátántól,kiszabadította az ott lévő fogjokat a paradicsomból, vagyis lehet hogy minden lélek aki a paradicsomban volt vele együtt feltámadt ezt olvashatjuk is a Bibliában hogy aznap sok szent is feltámadt és látták őket a városokban! Vagy pedig felkerültek a mennybe Jézussal együtt a harmadik napon! Vagyis a paradicsom egy elzárt hely volt a pokolban az igazak számára akik Krisztus előtt haltak meg.
dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%

8.Hsz!


Jézus maga jelentette ki az idézett íge szerint,hogy "még nem mentem fel az Atyához" a feltámadását követően.


Értem én,hogy ez a hamistan drágább neked minden krisztusi tanításnál,de ne hívatkozz a Bibliára,mert az mást tanít!

dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
És én nem is állítottam hogy felment az Atyához,olvassd el mégegyszer amit írtam! Amikor meghalt előszőr a pokolba szállott alá! Itt volt a paradicsom!Innen szabadította ki a fogjokat! Majd feltámadt miután elvette sátántól a pokol és a halál kulcsait! Feltámadt a Földön a harmadik napon és vele egyutt mások is feltámadtak akik szerintem szintén a paradicsomban voltak. Ezután ment fel az Atyához!
dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!