Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell ezt a mondatot...

Hogyan kell ezt a mondatot értelmezni? "Még ma velem leszel a paradicsomban".

Figyelt kérdés

dec. 19. 07:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
40%

20.Hsz!


Véleményed szerint Jézus hazudott a latorna,vagy Máriának,hisz Ő azt állította,hogy még nem ment fel az Atyához....Netán a Biblia írói hazudtak s nem a középkori fordítók ferdítették el az igazságot a pont rossz helyen való kihelyezésével és a "még" szócska betoldásával?

dec. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%

#20

Értem, hogy miért vélekedsz úgy, ahogy.


De nincsenek tagmondatok az eredeti nyelvben. "Bizony bizony mondom neked ma velem leszel a paradicsomban" Tehát nem derűl ki csupán ebből, hogy hogyan értette a "ma" szót. Viszont kiderűl onnan, hogy ugye az Isten türelmi időszakot adott a Megváltó halála miatt, ami tiszta áldozat volt.Amíg tart ez a kegyelmi időszak, addig nem jött még el az ítélkezés napja.Csak utána dől el az, hogy ki, hova kerül.Mivel az Isten nem hazudozó, vagy megalkuvó, ezért biztosan ezt sem szegi meg, hogy csak feltámadás után jön az ítélet.Először azok támadnak fel, akik a Megváltó tanainak szótfogadtak, másodjára oedig azok, akik engedetlenségben éltek. Ebből derűl ki az, hogy csak arra célzott akkor a Megváltó, hogy "ma ígéretet tett neki" Mert nem kivételezhetett senkivel sem, mivel csakis Isten utasítása szerint tevékenykedett.


Azért mondta azt, hogy "bizony, bizony.." sokszor kezdett így egy kijelentést, mint ahogy mutattad is példaként, mert ami kétszer fordul elő, az Istentől való bizonyosság.Ezért kezdte úgy azojat a mondatokat, hogy "Bizony, bizony.." mert ezzel jelezte azt, hogy az Istentől való bizonyosság, amiről beszél, egy elvégzett dolog:


1Móz 41:32 Hogy pedig a fáraó álma kettős, kétszeres vala, [onnan van], mert Istennél elvégezett dolog ez, és siet az Isten azt véghez vinni.


Tehát, azt fejezte ki a Megváltó, hogy Istennél elvégzett dolog az, hogy amit "ma" mondott neki, az úgy lesz. Nem látom azt az igéből, hogy az Isten kivételt tett volna vele, mármint a latorral. A Bibkia forsítók pedig, azért tették oda a vesszőt vagy kettőspontot(fordítások eltérnek), hogy megfeleljenek a római elveknek, tanoknak, mert ezt fel tudják használni arra, hogy az emberek a haláluk után rögtön a Mennybe mennek ..vagy éppen a pokolra. De ez nem így van.Ha a lator is azonnal a Mennybe ment volna, ahogy a Megváltó is, akkor Isten meghasonlott volna magával, vagyis ellentmondott volna magának, mert ítélethozatal előtt, már a latort az örök életre ítélte.Ezért nem tudom elfogadni a fordító általi értelmezést.

dec. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%

"Értem, hogy miért vélekedsz úgy, ahogy."

Én is értem, egyszerű oka, hogy a Biblia alapján nem lehet másként.


"Tehát nem derűl ki csupán ebből, hogy hogyan értette a "ma" szót."

Valóban nem, ezért idéztem néhány másik bibliai verset és említettem, hogy még lehet pár száz is van, ahol Jézus használja ezt a kifejezést, s egyszer se teszi mellé a "ma" szót. Így viszont már egyértelmű.


"arra célzott akkor a Megváltó, hogy "ma ígéretet tett neki" "

Meséld már el, mi értelme kiemelni ehhez a "ma" szót, mikor tehette volna ezt az ígéretet, ha nem aznap?


"Tehát, azt fejezte ki a Megváltó, hogy Istennél elvégzett dolog az, hogy amit "ma" mondott neki, az úgy lesz."

A többi nem lett úgy, ahol nem szerepelt a "ma"? Vagy azokat esetleg nem aznap mondta, amikor szerepel a bibliai történetben?


"Ezért nem tudom elfogadni a fordító általi értelmezést."

De te is egy fordítói értelmezésben hiszel, csak a jehovista, adventista, halálalvásos értelmezésben, ahol a "ma" után szerepel a vessző, pedig eredetileg nincs ott.


"De ez nem így van.Ha a lator is azonnal a Mennybe ment volna, ahogy a Megváltó is, akkor Isten meghasonlott volna magával, vagyis ellentmondott volna magának, mert ítélethozatal előtt, már a latort az örök életre ítélte."

Hülyeség, Illésről tudjuk, hogy Isten elragadta, ahogy Hénoch prófétát is. Mózes is megjelent Jézusnak színeváltozásakor. Jézus azt mondta a három ősatyára, hogy ők is élnek, tehát nem fekszenek holtam egy gödörben.

dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23 Biztos voltam benne, hogy Illés meg lesz említve példaként.De Illésről tudjuk azt, hogy Isten engedelmes embere volt.A lator pedig bűnöző volt.


Nem tartozom sem jehovás, sem adventista, stb.felekezethez, távol tartom magamat minden féle keresztény tanoktól.


Az Istenél elvégzett dolog, nem a "ma" szóra vonatkozik, hanem arra, hogy ami kétszer fodul elő, az Istennél elvégzett dolgot jelent.

Ezért kezdte "Bizony, bizony"-al a mondatait.


A kérdésre a válasz, még így sem oldódott meg, hogy miért tett volna kivételt a Megváltó a latorral?


Ne értsd félre, nem kötekedni akarok, csak gondolkodni.


Én azt gondolom, hogy azért tette oda a "ma" szót, mert az, hogy ki hova kerül, az csak a feltámadáskor derül ki.De ő már akkor megmondta neki, megígérte, hogy vele lesz.Tehát, megjutalmazta őt látva, az őszinteségét.Arra való tekintettel, hovy elismerte bűnösségét a lator, a Megváltót pedig bűntelennek tartotta, azaz elhitte hogy ki is Ő.


A Megváltó ezért már előre elmondta neki akkor, azaz "ma", hogy vele lesz a paradicsomban.

Már akkor megígérte neki.


Számomra ez teljesen érthető, hogy ezért mondta azt, hogy "ma".

dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!