Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell ezt a mondatot...

Hogyan kell ezt a mondatot értelmezni? "Még ma velem leszel a paradicsomban".

Figyelt kérdés

dec. 19. 07:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

#7

Jézus nagyon gyakran használja a "bizony mondom neked/nektek" szófordulatot. Kérlek idézz akár egyetlen egyet, amikor azt mondta volna, hogy "bizony mondom neked/nektek ma". Mert ha ilyet nem tudsz, akkor állításod hamar elbukik.

dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

10. Hsz!


Támaszd alá bibliai idézettel ezt a hiedelmedet!

dec. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

11.Hsz!


Krisztust csak egyszer feszítették keresztre.

Mikor volt még a halála órájában,amikor így erősíthette volna meg igéretét?

dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Máté 27:50 Jézus pedig ismét hangosan felkiáltott, és kilehelte lelkét.

Máté 27:51 És íme, a templom kárpitja felülről az aljáig kettéhasadt, a föld megrendült, és a sziklák meghasadtak.

Máté 27:52 A sírok megnyíltak, és sok elhunyt szentnek feltámadt a teste.

Máté 27:53 Ezek kijöttek a sírokból, és Jézus feltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelentek.


Itt van az a rész hogy sok szent feltámadt pedig a feltámadás napja még nem jött el ! A többi rész hogy a paradicsom a pokol egy része volt Jézus halála és feltámadása előtt nincs benne a Bibliában, ezért is mondtam hogy egyes keresztény tanítások szerint! Ezt vagy elhiszi valaki vagy nem. Nem egy kötelező dolog ebben hinni és nem is számit az ember üdvössége szempontjából. Én csak azért írtam hogy hátha így jobban érthető valaki számára! Amugy nem egy kereszténytől hallottam ezt hanem több olyantól akinek volt elragadtatása vagy látomása vagy kijelentése az Úrtól! Mindenki maga dönti el hogy ezt elhiszi vagy nem.

dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
18%

Luk 23:43 Ő így felelt: Bizony mondom neked, ma velem leszel a paradicsomban.


A Megváltó, az ígéretének időpontját jelentette ki, azaz "Ma" Akkor ígérte meg neki, hogy vele lesz a Paradicsomban. Tehát, így nézne ki helyesen a mondat:


Bizony mondom neked ma:velem leszel a paradicsomban.


Ez vagy szándékos félrevezetés, hogy az a tévtanítás adódjon belőle, hogy már akkor vele volt a paradicsomban még az nap, vagy pedig a fordító, Károli(igazi nevén Radicsics) értelmezése.Bár én azt feltételezem, hovy szándékos félrevezetésről van szó, hogy azt a tant lehessen példával alátámasztani, hogy az ember halálakor azonnal a Mennybe vagy Pokolba kerül.Ugye sokszor hallani azt temetéseken, hogy már az elhunyt az Úrral van, stb.De ez egy hazugság, mert nincs még sehol, hiszen az ítélkezés napja, nem jött még el.


Nos, itt van az Ógörög szövegrész, ami a kérdésben is szerepel:


τη βαϲιλια ϲου κ(αι)


ειπεν αυτω α


μην λεγω ϲοι ϲη


μερον μετ εμου


εϲη εν τω παρα


διϲω


Látni azt, hogy az ógörög nem használ kettőspontot, vesszőt. Ezért nem nehéz rosszul értelmeztetni egy mondatot. Biztos vagyok benne, hogy nem aznap került a Paradicsomba a lator.Hanem a Megváltó akkor tett ígéretet neki "ma megígérte/bizony mondom neked ma:.."

dec. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

15-ös akkor ezt úgy kell értelmezni hogy Jézus kihangsúlyozza a ma szót?

Hogy felismerje a megfeszített ember hogy amikor Jézus szól hozzá akkor az most van vagyis ma nem tegnap vagy tegnapelőtt hanem ma.....

Azért szólt így Jézus mert akkor az ember nem lett volna képes felismerni mikor szólt hozzá Jézus ????



Sajnálatos látni hogyan vezetik félre az egyszerű híveket ennél a szervezetnél.

dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ez vagy szándékos félrevezetés"

Így van, ez szándékos félrevezetés, hogy a "ma" szó után teszed a vesszőt. Könnyen belátható, mert Jézus számtalanszor használta a "bizony mondom neked" kifejezést, de konkrétan nulla alkalommal tette hozzá a "ma" szót.

dec. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
58%

#16;#17


Miért ne lett volna képes felismerni? Nem tartozom semilyen szervezethez, távol tartom magamat minden keresztény tantól.


Miért nehéz elfogadni, hogy a fordító a római hazugságok miatt értelmezte úgy, hogy félrevezető legyen ez a mondat? Miért könnyebb elhinni a hazugságot, holott szemmel látható az igazság.Látni lehet, hogy az Ógörög szövegben, nincsenek vesszők, sem kettőspont.Tehát a fordító dönti el, hova teszi azt.


Csak józan ésszel végiggondolva: Isten nyílván igazságos ugye? Miért tett volna a Megváltó különbséget a latorral, hogy őt, mindenkinél előbb ítéli meg, hogy a Mennybe kerüljön még aznap?


Amikor mindenkinek avrnia kell a feltámadásig.Akik az első feltámadásban részeülnek, azok az örök életre támadnak fel, közösségben lesznek az Istennel, Megváltóval,stb. De akik a masodikban, azok a kárhozatra támadnak fel.


Isten gondolkodása szerint, biztosra vehetjük, hogy csak az ígéretét nyomatékosította, hogy ő akkor megígérte neki.


17# külön kérdezem: Miért mondta így számos alkalommal a Megváltó, hogy "Bizony, bizony..."? Miért kétszer?

dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Most meg fognak halni mindketten, és mivel megtért így, ő is vele lesz (jézussal)
dec. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
55%

#18

Hát pont ezt mondom, mindig így mondta és sose tette mellé, hogy ma. Nyilván itt sem, hanem az a másik tagmondat része.


"Bizony, bizony mondom nektek: aki az én igémet hallgatja, és hisz annak, aki engem küldött..."

"Bizony, bizony mondom nektek: eljön az óra, és már itt is van, amikor a halottak meghallják..."

"Bizony, bizony mondom nektek: Kerestek engem, de nem azért..."

"Bizony, bizony mondom nektek: Nem Mózes adott nektek mennyből való kenyeret..."

"Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz, annak örök élete..."


Nem idézem mindet, lehet több száz, de sehol sincs benne a ma. Tehát itt sincs, Jézus ígéreté az volt, hogy ma vele lesz a paradicsomban.

dec. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!