Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetsz keresztényként...

Mit tehetsz keresztényként akkor,ha a feleséged hosszasan és visszatérően átkoz olyanért,amit el sem követtél?

Figyelt kérdés

Szeretem feleségemet és Isten előtt örök hűséget fogadtam vele,de ő nyilvánvalóan pszichózisban szenved.(Sok vitathatatlan tünetet produkál,ami ezt támasztja alá.)


Amputált ujjai és fekélyes lábujja miatt áplolásomra szorul, de viselkedésével,átkaival,a higiénia alapvető semmibevételével hihetetlenül nehéz őt elviselni.


Az én egyoldalú szeretetem,az Isten előtt tett fogadalmamon kívől nincs semmi,ami összeköt minket.

Mit tegyek?



dec. 19. 21:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
0%
Ennél kisebb gond miatt is érvénytelenítik a házasságot.
dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem tiltja a különélést, csak a válást.
dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Mások szerint is ezek a leg krisztusibb megoldások?
dec. 19. 22:21
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire elmekórtani eset akkor esetleg egy szakintézetben való elhelyezés ?
dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Igen,ezt a megoldást is próbáltam,de az ő beleegyezése nélkül Kaliforniában még egy elmevizsgálatot sem végeznek el. Márpedig a pszichózisban szenvedőknek rendszerint nincs betegségtudatuk,viszont amikor azt valaki megpróbálja kétségbe vonni,dühkitöréssel válaszolnak..

dec. 19. 22:34
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, egyfelől egyszerű másrészről nem, értem én. De valamit tenni kell.



Ő beteg, te meg nem vagy orvos. Valahogy márpedig ezt meg kell oldani, ha mésképp nem akkor kamera, videofelvétel, azzal csak lehet kezdeni valamit. Helyi ügyvéd? Nonprofit családsegítő valami? Ilyeneknél kérdezősködtél, hogy mik a lehetőségeid, hogy elvitethesd?

Lehet, hogy gyógyszer is elég lenne.


E tekintetben ez szerintem nem ördögtől való, mivel beteg. A betegnek orvos kell.

dec. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az volt az elso gondolatom, hogy ha beteg, akkor orvos kellene, diagnozis, kezeles.

Ha ez nem megy, akkor szamodra kellene valamilyen segitseget keresni, hogy elviseld.

Nincsen valami mentalis betegek hozzatartozoinak, gondozoinak letrehozott alapitvany vagy tanacsadas? Vagy ha te fordulnal orvoshoz azzal, hogy mar nem nagyon birod cernaval, mit tudna javasolni?

Ha elvalnal tole, akkor ki gondoskodna rola?

A keresztenyeknek elvileg gondoskodniuk kell a betegekrol is es a beteg hazastarsukrol is, de ez nem jelenti azt, hogy neked kell ezt 24/7-ben szakadatlanul egyedul csinalni es MINDEN lelki torturat elviselni.

Attol is fugg, milyen vallasuak vagytok - pl. a katolikusoknal kulon lehet koltozni, ha pl. pont ilyesmi bantalmazas van, csak uj kapcsolatot (hazassagot) nem lehet letesiteni. Tehat a feleseged a feleseged marad, de nem kell egyutt elned vele.

Amelyik egyhazhoz tartoztok, ott nem tudod megkerdezni a papot / lelkeszt?

dec. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
8%

Nem csak Katolikusoknál lehet külön élni. A Biblia irja:


1Kor 7:10 Azoknak pedig, akik házasságban vannak, hagyom nem én, hanem az Úr, hogy az asszony férjétől el ne váljék.

1Kor 7:11 Hogyha pedig elválik is, maradjon házasság nélkül, vagy béküljön meg férjével; és a férj se bocsássa el a feleségét.


Ha tehát úgy dőnt valaki, hogy elválik akkor maradjon házasság nélkül vagy béküljön meg házastársával. Egy biztos, az én feleségem közelébe nem jutna a sátán ilyen szinten. Ezt neked kellett volna már az elején megállitani, hogy az elméje egészséges maradjon. Ha orvoshoz sehogy se viheted akkor a legkrisztusibb megoldás ha már te nem hiszel benne de legalább hivj egy lelkészt aki imádkozik érte és van is tapasztalata az ilyesmiben.

dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Milyen felekezetbe jársz?
dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Nem csak egybe,de a felekezetek ítélete NEM érdekel.


Engem csak az érdekel,hogy Krisztus,a helyemben mit tenne szerintetek.

dec. 20. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!