Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehetsz keresztényként...

Mit tehetsz keresztényként akkor,ha a feleséged hosszasan és visszatérően átkoz olyanért,amit el sem követtél?

Figyelt kérdés

Szeretem feleségemet és Isten előtt örök hűséget fogadtam vele,de ő nyilvánvalóan pszichózisban szenved.(Sok vitathatatlan tünetet produkál,ami ezt támasztja alá.)


Amputált ujjai és fekélyes lábujja miatt áplolásomra szorul, de viselkedésével,átkaival,a higiénia alapvető semmibevételével hihetetlenül nehéz őt elviselni.


Az én egyoldalú szeretetem,az Isten előtt tett fogadalmamon kívől nincs semmi,ami összeköt minket.

Mit tegyek?



dec. 19. 21:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

#10

Szerinted mit tenne, aki éppen azokért imádkozik, akik közben keresztre szögezik, előtte megkorbácsolták és gúnyolták?

dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 KZitus ***** válasza:

Szia

Két dolog érintett meg az írásodból. Az egyik az, hogy szereted a feleségedet, a másik az, hogy az ápolásodra szorul. Mivel házasok vagytok, olyan megoldást kellene találni, amelyik mindkettőtöknek kielégítő lenne.

Nem lenne keresztényi, ha épen a segítségedre szoruló feleségedet elhagynád. Nyilván ha fordított lenne a helyzeted, te sem örülnél ha elhagyna a feleséged. De neked sem kellene belerokkanni a jelenlegi körülményeidbe! Tehát segítségre van szükség mindkettőtöknek!

A helyi körülményeket, lehetőségeket nyilván te jobban ismered, mint mi innen.

Lehetetlen, hogy valaki tanáccsal, esetleg fizikailag is ne tudna besegíteni. Úgy tűnik már elindultál valamilyen irányba, de ne add fel a további keresést, érdeklődést.

Talán segítene (ezt te tudod jobban), ha leülnél a feleségeddel és egy nyugodt beszélgetés keretein belül elmondanád azt, hogy nehezen (vagy nem bírod) viseled azt, ahogyan kommunikál veled (átkoz). Talán arról is beszélhetnél, úgy érzed nem bírod ezt már soká.

Viszont az is lehet, az idegállapota (egészsége) miatt képtelen másként viselkedni. Ezt a körülményt is neked kell ismerned, pl. milyen volt korábban? Mióta átkozódik? csak most, a helyzete miatt, vagy mindig is ilyen volt? Szóval ezeket a körülményeket csak te tudhatod, ezért nehéz valamilyen tanácsot adni. A közösség ahova tartozol nem tud támogatni?

A gyülekezet, ahova járok, a beteg családtagokat többféle módon támogatják. Időt töltünk az ilyenekkel, ételt készítünk ha kell, kitakarítunk ha kell, vagy segítünk eljutni a gyülekezetbe. A közösségnek hatalma építő ereje van, a Héberek 10:24,25 szerint.

"Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot."

dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Igen,a egyik gyülekezetemben segítettek találni egy keresztény szakembert,aki a jogi utat szorgalmazza.


A feleségemmel a nyugodt beszélgetés lehetetlen. A fantáziája rágalmait tökéletesen igaznak hiszi és ebből kiindulva beszél mindig.


(Ez általában jellemző minden dologban. Minden nap,amikor valamit szeretnék neki mondani, ő az első levegővételemnél belevág a mondatomba és az én gondolataimtól messze távoli dolgokkal igyekszik befejezni az én mondataimat.Meg van győződve abban,hogy ő belelát a fejembe.Ismeri a gondolataimat.)

Ez,a pszichózisa egyik tünete.


Nincs jobb ötletem,mint elköltözni,amint erre lehetőségem nyílik.

dec. 21. 00:31
 14/31 A kérdező kommentje:
Az ő fiatalabb lánya velünk lakik és elvileg képes a sebeit kezelni,bár ezt,még sosem vállalta át akkor sem,amikor munkám miatt erre én képtelen voltam.
dec. 21. 00:33
 15/31 anonim ***** válasza:

Az igazi krisztusi út figyelembe vesz mindenkit. Magadat is. A szív is előbb magát látja el vérrel. Nem tudod isten szolgálni, ha olyanra pazarlod az energiádat, aki nem tesz az életbe, és a kapcsolatotokba igazán. A hűséged fogadása akkor volt. Azt fogadtátok meg, hogy akkor együtt folytatjátok. Ő ezt mér rég megszegte. Isten előtt már nem vagytok házasok. Nincs köztetek a megfogadott kapocs. Szétbomlott, ahogy az élet szét sodort titeket. Ő nem tiszteli ezt. Számára is jobb lenne, ha kiléphetne az illúzióból, és az élete stagnálásából, hogy minden oké, és leszokhatna arról, hogy nem tisztel másokat, a saját szerelmét.


Akárhogy is választotok sorsot, mellettetek állok, ahogy isten is örökkön támogat, és segít tanulni bármilyen úton is jártok. De ez jelenleg csak egy illúzió kényszer fenntartása, amiben mindkettőtöknek borzalmas. Az ő helyébe örülnél ha az, akivel egyként, egy életet kéne élj, annyira nem érdekelne téged, hogy együtt se működsz vele, nem beszélsz meg vele ilyet, és ő sem beszélhet meg veled ilyet? A házasságotok már rég nincs( isteni szempontból). Én azt mondom, mint gyarló ember, hogy itt az ideje hivatalosan is arra az útra lépni, amit a valóságban választottatok már ki tudja mióta.

dec. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Ő ezt mér rég megszegte."

nem megszegte, hanem megbetegedett

dec. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
32%

Na most irtam jó pár sort, hogy igy a gyógyulás meg úgy a démonüzés, de #13-as kommentedre kitöröltem.

Ez szerintem nem csupán pszichozis. Nem szuperszellemi a nejed?

Semmi kétségem, hogy démonok vannak a háttérben, mert azok akadályozzák ennyire a házassági egységet. Az I. Timoteus 4:3 úgyis forditható, hogy "gátolják a házasságot", és az egész mögött hitető és gonosz szellemek állnak, illetve azok a hittől elszakadt keresztények akik figyelmeznek ezekre a szellemekre. Aki pl. magáról gondot nem visel az megtagadta a hitet. Márpedig a nejed az alapvető higéniát meg tudná magának oldani ha jól sejtem. Csak kérdezem az I. Timoteus 4. fejezet alapján, az étkezési szokásaiban nincs véletlenül valami stiklije?

dec. 21. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

17.Hsz!


Hmmm....Ez,bár rettenetesen hangzik,de egyre inkább azt látom,amit írsz!


Az alaptalan rágalmaira alapozva elkezdte szétrombolni a becsületemet. Lejárat a barátaim,keresztény testvéreim előtt. Már nem elégszik meg az átkozódással amit régóta gyakorol.

(Attól félek,az átkai visszaszállnak rá és az egyébként is katasztrófális egészsége tovább romlik....A harag,és gyűlölet egy olyan méreg,amit a haragvó önmaga ellen termel,fogyaszt.)


A higiénia hanyagolása,a pszichózisa egyik tünete.


Az étkezésében is igen,van gond. Sok számára ártalmas dolgot fogyaszt.Olyanokat,melyekről tudja,hogy káros neki.(Cukor,zsírok)


Van némi családi öröksége is.

Családjára is jellemző az átkozódás,ami inkább az ortodox románokra jellemző.


Édesapját jellemzően az élete utolsó évtizedében,az ébredés,elalvás óráiban- rendszeresen meglátogatta "maga Lucifer".(Ezt az önvádja megszemélyesítéseként értelmezem,mint pszichózist.


Őt magát is súlyosan terheli magzata kegyetlen meggyilkolása először gyógyszerrel,majd tömény C vitamin oldattal.


Miként viselhetem gondját azoknak,akiket Isten rámbízott,egy ilyen körülményben?

dec. 21. 08:03
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Mielott ordoguzesbe fogna valaki, megiscsak kell egy diagnozis. Ordogot uzni nem szoktak papok sem, csak ha papirja van az illetonek, hogy nem psziches beteg.

En elfogadom a ferjtol, hogy pszichozis, mert o ismeri legjobban.

De nekem rogton megfordult a fejemben a demencia is, mar nem kezdodo, de meg nem teljesen szellemileg leepult fazisa. Nem tudom, mennyi idos a feleseg, de ilyesmi mar az 50-es evek elejen is elindulhat kis tempoban. Atkozodas, karomkodas, masiknak nekiesik es mindenfele meg nem tortent dolgokkal vadolja, nem tudja kovetni, amit a ferje mondani akar, kozbevag mas temaban, aztan ismetelgeti ujra megvadulva. Es iszonyuan tudnak karomkodni es duhongeni a demens betegek, szornyu, az ember neha ra sem ismer a szeretett hozzatartozojara. Ez nekem is ismeros, sajnos.

Ha a penz lenne gond, tudom, Amerikaban lehet alapitvanyokhoz fordulni, hogy ellatast kaphasson. Ertem, hogy az a gond, hogy a feleseg nem AKAR orvoshoz menni, de nem tudna ot erre ravenni egy neurologus szakorvos?, biztos nem most csinalna eloszor. Ha a demencia diagnozisa megvan, akkor dementia asszisztalt otthonban szakszeru apolasra van szuksege, ahol a ferj latogathatja, akar naponta. Ha nem, akkor hetente-kethetente latogatja. Ennek az anyagi reszet nem tudom, Nalatok hogy lehetne intezni. De az ilyen demenciara szakosodott otthonba ha bekerul valaki, eloszor mindig jobb allapotban lesz, enyhulnek atmenetileg mindenkeppen a tunetek es jol erzik magukat. Ha a demencia gyogyszerek jol hatnak, akkor haza is lehet vinni - nem lesz egy agytroszt, de az agresszivitasa elmulik, es egy kedves demens beteget ebben a fazisban lehet meg otthon gondozni.

De ez csak egy otlet, barmi mas baja is lehet, es azt akarom ezzel mondani, hogy nem az ordoguzes a legcelravezetobb ut, plane ha pszichozisa van.

dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

18

Azt biztos tudod, hogy sokfele pszichozis van, de a pszichozis elmebetegseg.

Ki kellene nalatok deriteni, hogy felnott elmebeteget hogyan lehet megis kivizsgaltatni a beleegyezese nelkul. Ez biztosan nem ritkasag, hiszen nekik nincs betegsegtudatuk. Vagy meg kell varni, mig esetleg onveszelyes lesz, vagy masokra, es majd csak utana lehet elrendelni?

dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!