Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Autistaként hogyan tudok...

Autistaként hogyan tudok beilleszkedni egy vallási közösségbe?

Figyelt kérdés

Több közösséget is próbáltam már, de sehol nem sikerült. Nagyon gyengék a szociális képességeim, de mivel a vallás maga mindig is vonzott, ezért ez motivál. A nehézséget az adja, hogy hiába kértem többször segítséget, senki nem segít és nem is fogadja el, ha előbb haza akarok menni.


Istentisztelet után szokott lenni közös vacsora vagy ebéd, de én ezen vagy egyáltalán nem vagy csak részben tudok maradni.


Nagyon érzékeny vagyok a hangokra és valamivel kevésbé a fényre is. Ergó egyszerűen túltelítődöm ingerekkel és úgy érzem nem bírom tovább és még azelőtt, hogy pánik-rohamot kapnék inkább hazamegyek. Viszont ezt igazán fogadták el eddig és mindig azt mondták maradjak végig stb. Így viszont évek alatt sem tudtam beilleszkedni és nem tudom mit tehetnék.


Itt egy példa arra mit jelent a szenzoros érzékenység egy gyerek esetében. Felnőttként is nagyon megterhelő, de felnőttről most nem találtam videót:

https://www.youtube.com/watch?v=GoD_839YFQU


Miért nem tudok tovább járni úgy, hogy csak istentiszteleten maradok?

Mert azt mondták kívülállóként max 3 alkalmon vehetek részt miután egy új helyre költöztem. Már rég felhasználtam mindhármat.



dec. 20. 09:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez egyaltalan nem fair allaspont, es persze, hogy nem te tehetsz rola, hanem pont ettol szenvedsz napi szinten. Nagyon nagy a tudatlansag mindenhol, es ez nem csak azoknak a hibaja, akik nem tudnak rola. Ha viszont mar egyszer ezt elmondtad, es ezek utan sem veszik a faradtsagot, hogy tajekozodjanak es segitsenek, az nagyon gaz, (es a kozosseg vezetoit elvileg el lehetne marasztalni miatta, szerintem).

Megiscsak az marad, hogy azoknak a tekintelyevel lepj fel, akiknek ez az erdekkepviselet a dolguk.


Meg valaki jutott eszembe, ha minden kotel szakad, van egy hiresebb rabbijelolt Magyarorszagon, Zeitler Adam, akinek a Facebook-on tudsz magan uzenetet irni esetleg. O biztos nem fog tudni konkretan segiteni, de mivel segitokesz, lehet, hogy tud szolni azoknak, akik meg tudjak a zsido kozossegben keresni azokat, akik tudnak segiteni - ha ez igy ertelmes.

[link]

dec. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jó ötlet.


Ő milyen irányzathoz tartozik, neológ?

dec. 20. 21:50
 13/17 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, sajnos
dec. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Mond el ezt.


Én ismerem ezt a jelenséget, borzalmas. Egy átlag számára felfoghatatlan mennyire kellemetlen, zavaró, összezavaró, felkavaró, főleg hogy ez csak gyűlik és gyűlik.

Ha nem ismerik, mond el, mivel jár. Meg fogják érteni. Ha nem, akkor meg rossz helyen vagy

dec. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is így érzek, mondjuk még nem járok semmilyen vallási közösségbe.
dec. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös: Már elmondtam. Többször. Senkit nem érdekel.
dec. 23. 10:16
 17/17 anonim ***** válasza:

Az ókori zsidók nem ismerték az autizmust, úgyhogy csak ennyit tudsz idézni:


14 Siketet ne szidalmazz, és vak elé gáncsot ne vess; hanem félj a te Istenedtõl. Én vagyok az Úr.


15 Ne kövessetek el igazságtalanságot az ítéletben; ne nézd a szegénynek személyét, se a hatalmas személyét ne becsüld; igazságosan ítélj a te felebarátodnak.


3 Mózes 19:14-15

dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!