Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki ateista...

Van itt olyan, aki ateista LETT, majd "visszatért"?

Figyelt kérdés
Ha létezel, írsz a történetedről?

dec. 21. 22:42
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
30%
Sztem aki egyszer valóban ateista lesz, annak onnantól minden vallás csak mesevilág.
dec. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
79%

En nem, de ismerek valakit.

Vallasos csaladban nott fel (ferfi) es eredetileg hitt Istenben, de mar kamaszkora vegen csak ugy csinalta a dolgot, igazi hit nelkul. Aztan mikor 18 evesen elkoltozott, ateista lett, vagyis tudatositotta magaban a dolgot. Akkor ugy gondolta, az ateizmus ugyanolyan erteku, mint a hit. Aztan kezebe akadt Dawkins konyve, az Isteni teveszme, es mas hasonlokat olvasott, amely egyreszt arrol gyozte meg, hogy a vallas veszelyes es kuzdeni kell ellene, masreszt hogy az ateistak intelligensebbek. Kicsit lenezte a hivoket. Aztan minel tobbet gondolkozott az egeszen, rajott, hogy az ateizmusnak semmi ertelme nincs, es most megint hivo. Olyan 35 korul van. Ebbol meg barmi lehet nala szerintem :-)

Altalaban inkabb olyat latok, hogy valaki fiatal korban ateista lesz, es idosebb koraban kezd ujra hinni. Mondjuk 50-60 felett. Ilyen azert boven van.

dec. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 Mojjo ***** válasza:
85%
@2: Ö nem gyk-zik? Bár nem én tettem fel a kérdést, számomra is, meg szerintem sokak számára érdekes lenne, ha le tudná írni részletesebben a történetét, azt, hogy pontosan hogyan változtak a gondolatai. Mindenesetre már ez is érdekes volt, köszi, hogy elmesélted!
dec. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
92%

"Altalaban inkabb olyat latok, hogy valaki fiatal korban ateista lesz, es idosebb koraban kezd ujra hinni. Mondjuk 50-60 felett. Ilyen azert boven van."


Itt lehet az is közre játszik, hogy idősebb korban már egyre kevesebbet számít az, hogy valaki vallásosként él-e vagy sem. Azonban idősebb korban kicsit ilyen "mit veszíthetek" alapon talán többen inkább úgy szólva biztosra mennek. Persze lehet az is, hogy akkor tapasztalnak valamit ami meggyőzi őket de elég csekély esélyét látom annak, hogy több ember esetén erről beszélhessünk.


Én részemről egyébként nem nagyon értem az olyan ateistákat akik "rájönnek", hogy a vallásuk nem igaz és ezek után még hosszadalmasan kutatnak is a témában majd elkezdik gyűlölni a hívőket. Vallási tanítások miatt lehet ellenségeskedés (jónak persze nem jó ez sem) de valakit csak azért lenézni vagy utálni mert hívő már hatalmas ostobaság.


Sok ateista esetén egyébként én inkább azt látom, hogy a vallást elkönyvelik egyfajta mesének, nem sértésként de úgy tekintenek rá mint a télapóra. Gyerekként elhitették velük, hogy létezik majd kiderült, hogy mégsem. Aztán ezentúl így járnak el. Az életük nagy részében nem foglalkoznak vele majd néha amikor úgy alakul akkor egy kicsit mint ahogyan a Mikulás esetén is ajándékozunk és sok hasonló szokást megteszünk amikor pontosan tudjuk, hogy nem létezik. (fiatal korú olvasóink számára elárulom, hogy létezik :D )

dec. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
87%
Igen, én. (Ne írjatok se privit, se további kérdést ezzel kapcsolatban)!
dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 Mojjo ***** válasza:
88%
(Mondjuk nem értem, miért ír valaki egy kérdés alá, ha nem akar válaszolni a kérdés tulajdonképpeni lényegére... de mindegy, nem kell mindent érteni, gondolom.)
dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%
#5 Vagyok. Nem akarok hosszas levelezésbe, magyarázkodásba bonyolódni.
dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 Mojjo ***** válasza:
82%
@7: Ezt abszolút megértem. Azt nem értem meg, hogy akkor minek írtál. De mindegy, engedd el.
dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem tudom elkepzelni hogy aki egész eddig hitt az hogy tud hírtelen nem hinni. Vagy úgy kezd gondolkodni hogy az egész élete hazugság vagy mi?
dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 Mojjo ***** válasza:
89%
@9: Pedig ez az átmenet sokaknál megtörténik. Ráadásul - egyébként nem reprezentatív - tapasztalatom szerint azok az ateisták szoktak a leghangosabbak és legharcosabbak lenni, akik hívőkből konvertálódtak át.
dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!