Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire lenne kb sikeres...

Mennyire lenne kb sikeres idehaza egy olyan új felekezet/ szekta ami a kereszténységet a magyarsággal keverné? Pontosan inkább az,hogy ország vallásá lenne vagy egy piti szekta,mert én például simán kinézet,hogy kapó lenne erre a társadalmunk

Figyelt kérdés

tehát mondjuk,hogy mi vagyunk Isten népe,Jézus magyar volt abban a pár évében ami hiányzik a Bibliából az alatt járt többek közt a magyaroknál,Emesének álmában valójában a szentlélek jelent meg, Attilának pedig az Isten jelent meg és adta neki az ostort és a világ urának szánta

és végül úgy jutottunk idáig,hogy nem ismertük fel Istent,hanem más Isteneket imádtunk meg stb...



dec. 22. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Legalább 1500 keresztény irányzat van, már kb mindenre van egy.

...hááát.....páran tuti kajálnák, de azok bármit is a lapos föld, lapos hold, lapos nap mellett.

dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Fideszes és Mihazánkos körökben már régóta terjed ez az elmebaj.
dec. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én megfordítanám a dolgot, hogy a Bibliához idomuljon:

Jézus nem volt magyar, hanem zsidó. Ez eddig korrekt megállapítás. Ám Jézus elég sok emberrel tett csodát. Zsidokkal és pogányokkal egyaránt. Vakok láttak, sánták jártak, ben kézűek és mindenféle leprások gyógyultak meg. Sőt, sokakból tisztátalan lelkeket űzött ki Jézus.


Ezek az emberek pedig , akikkel mindez megesett Jézus gyermekeivé lettek, ugyanúgy, ahogyan az apostolok is Jézus gyermekeivé lettek. Ezek az emberek pedig családot alapítottak és bejárták a világot. Eltelt ezer év és 40 generáció, majd még ezer év és még negyven generáció.


Mi pedig, magyar emberek ezeknek az embereknek a leszármazottjai, sőt egyenesági leszármazottjai vagyunk. Isten, az Atya, aki Jézusban vált nyilvánvalóvá beteljesedtette az ígéretét. Szétszórta gyermekeit a világban, megáldotta őket, majd egybegyűjtötte őket a föld minden tájáról ebbe a csodálatos kárpátmedencébe, ahol végül létrejött Isten Országa a földön.


Az elmúlt ezer évben pedig beteljesítette Isten a történelmünkben a legnagyobb csodákat. Népünket megrostálta, megmérte, próbák elé állítva tanított minket. Így végül beteljesíttette rajtunk a 8 boldogságot is:


" „Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa. Boldogok, akik szomorúak, mert majd megvigasztalják őket. Boldogok a szelídek, mert övék lesz a föld. Boldogok, akik éhezik és szomjazzák az igazságot, mert majd eltelnek vele. Boldogok az irgalmasok, mert majd nekik is irgalmaznak. Boldogok a tiszta szívűek, mert meglátják az Istent. Boldogok a békességben élők, mert Isten fiainak hívják majd őket. Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa. Boldogok vagytok, ha miattam gyaláznak és üldöznek benneteket és hazudozva minden rosszat rátok fognak énmiattam. Örüljetek és ujjongjatok, mert nagy lesz a mennyben a jutalmatok! Így üldözték előttetek a prófétákat is. Ti vagytok a föld sója." (Máté 5. 3-13)


Ez Magyarország, ez a magyar nép. Mert nekünk a pénznél fontosabb a család. A családnál pedig fontosabb az Isten. Istennél fontosabb pedig nincsen. Hiszen a Himnuszunk is így kezdődik: "Isten"


Bizony, bizony, nagyon jó nyomon jársz kérdező! De tudd: Nem csak az a magyar, aki magyarnak született, hanem az is magyar, aki szereti a magyarokat. Aki pedig Jézust Krisztust és a keresztet minden fölé emeli, mint a magyar címerben, az beszéljen bármilyen nyelvet, mégis csak testvérünk az Úrban.


Tehát én valami ilyesmit tudnék elképzelni. Hungarikum keresztény felekezetet. Hungarikum Egyház. A magyarok istene pedig jézus Krisztusban vált nyilvánvalóvá. Szeret minket, ezért vagyunk még a föld színén.

dec. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 UlfOrmson ***** válasza:
Ilyen közösségek már évtizedek óta léteznek szélsőjobboldali körökben. Egyesek odáig mentek az elmebajukkal, hogy a kereszténységet megtették a Jézus előtti (szerintük magyar) szkíta ősvallássá és elnevezték napkereszténységnek. Szerintük ez az igaz keresztény vallás, szemben a napjainkban elterjedt ("judeo")kereszténységgel, ami pofátlanul lopott az ősmagyar-szkíta, esetleg sumer vallásból
dec. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi vagyunk a MAG népe nem tudtad? Ez az irányzat már évek óta nyomul ezerrel.
dec. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de sok embert zavarnának ( szerintem)
dec. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem új vallásra van szükség,hanem olyan közösségekre,melyek vallásokon kívül egybefog minden embert,aki Krisztust akarja követni.
dec. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!