Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia! Vezessétek le legyetek...

Biblia! Vezessétek le legyetek szívesek a következő témán megmutatva, hogy ebben mi a lényeg, értelem, mögöttes jelentés? Az Ószövetség tele van azzal, hogy Isten kéri, de rengetegszer, hogy áldozzanak állatokat, a kérdés többi része lent.

Figyelt kérdés

Ésaiás könyve

66.3.


"Aki bikát öl, embert üt agyon, aki juhval áldozik, az ebet öl, aki ételáldozattal jő, disznóvért hoz elém, aki tömjént gyújt, bálványt imád. Miként ők így választák útjaikat, és lelkük utálatosságaikban gyönyörködött" Zsolt 50,8-11; Ám 5,21-24; Mt 7,6; 2Pt 2,22


Akkor mit szeretne Isten? Hiszen Ő kérte rengeteg alkalommal, hogy a hívők áldozzanak állatokat.


Az egész kontextust értessétek meg velem, kérlek.


Tényleg nem értem, kérem, hogy magyarázzátok el! Szeretném megérteni!


Inkább az Újszövetséget szoktam olvasni, az Ószövetséget még nem annyira ismerem.



dec. 25. 15:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

10. Hsz!


Teljesn nyilvánvaló,hogy ismereted a keresztény elvekről,Bibliáról igen szerény!


A bűn Földünkön való elterjedésével fokozatosan bár,de rohamosan növekszik a fájdalom. Az mindig az önzéssel és a félelemből következő erőszakkal függ össze!


Az "özönvíz" elpusztította a növényzetet és így a felszáradó földön nem volt élelem.

Isten,a Bárkába 4 pár tiszta és 2 pár tisztátalan állatot rendelt el,hogy amíg az első termés beérik a Földön,a tiszta állatok húsa túlélést biztosítson az embernek.


A vegyes-tehát húst is fogyasztó ember- életkora,a Nóé 950 évéhez képest hirtelen 150 évre csökkent.(A hússal fogyasztott-megrémült állatokból származó -arenalin és más anyagok miatt.)


Az állatok leölésekor tapasztalt szenvedés emlékeztette az embert a bűn következményére,a halálra,illetve "Isten ama bárányára" Aki a bűnös emberiségért áldozza életét.


Tudom álszentség ezt írni úgy,hogy szeretem a hús ételeket,bár egy csirkét nem tudnék megölni.


Napjainkban az állatok gyilkolászása ipari méreteket öltött. Rendszerint fogalmunk sincs,hogy az állatok húsában,vérében,belsőségeiben mennyi koncentrálódott hormont,antibiotikumokat,növényvédőszert,az állatok halálfélelme miatt kilökődött hormont,mérget fogyasztunk.

dec. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!