Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudott elterjedni...

Miért nem tudott elterjedni az a nézet, hogy az Ószövetség istene egy gonosz isten szemben az Újszövetség istenével, aki a szeretet istene?

Figyelt kérdés
Ezt terjesztette lényegében Markión, és szerintem a legtöbb ember számára könnyebben emészhető elgondolás, mint az Ószövetség és az Újszövetség szintézise (amin viszont időről időre repedés keletkezik, újabb egyházakat eredményezve).

nov. 22. 11:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem gonosz "egyik Isten" sem, azonos mind a kettőben.

A probléma a dolgok összemosásában van, Isten nem kézi vezérel embereket, nem mondja azt hogy "öld meg ezt, öld meg azt, foglald el ezt, vedd el azt, áldozd fel ezt, stb".

Amikor ilyen utasítások jönnek, akkor azt nem Isten küldi, mondja.

Még napjainkban is -még Magyarországon is - sok ilyen eset előfordul, amikor valakinek hangok azt mondják ők angyalok, és meg kell ölnie ezt vagy azt, megtenni dolgokat.

Pár hónapja volt pont, amikor egy magyar fiú lelőtte az apját, mert angyalok azt mondták neki (a fejében) hogy az apja majd nagyon gonosszá változik, és nagy kárt csinál, ezért ő ezzel jót tesz.

Tavaly egy amerikai nő közel hasonló okból végzett a családjával.


Sajnos "több dolgok vannak égen és földön, sem mint halandó elménk gondolni képes".


Röviden, Isten nem gonosz, és nem bíztat sohasem rossz dolgokra, ezt mások teszik, sokszor az Ő nevében, égen és földön egyaránt.

nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak téged zavar ez.
nov. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#2: hogyan szűrted le, hogy bárkit is bármit zavar a kérdésben?
nov. 22. 14:37
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

@3!


Ez a te gondolatod nem?


"szerintem a legtöbb ember számára könnyebben emészhető elgondolás, mint az Ószövetség és az Újszövetség szintézise"


Ezt mégis honnan veszed? Megkérdezted azt a legtöbb embert? Vagy honnan?

nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem csak téged zavar ez."

...és te ezt honnan veszed 2# és 4#, megkérdezted az embereket, és senkit sem zavar, csak a kérdezőt?

Elég sokszor találkozok én is ilyen felvetéssel, -itt is -, hogy az emberek szerint nem egyforma a két istenkép viselkedése a két részben (könyvben).

Sokak szerint az Ószövetség istene egy haragvó, dühös isten, míg az Újszövetség istene egy szerető, kedves isten.

nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

@5!


Attól függ melyik részből mit ragadunk ki és mit hangsúlyozunk.

Olvasd ezt az ószövetségből:


2Móz 34:6 És az Úr elvonula őelőtte és kiálta: Az Úr, az Úr, irgalmas és kegyelmes Isten, késedelmes a haragra, nagy irgalmasságú és igazságú.


Jón 4:2 Könyörge azért az Úrhoz, és mondá: Kérlek, Uram! Avagy nem ez vala-e az én mondásom, mikor még az én hazámban valék? azért siettem, hogy Tarsisba futnék, mert tudtam, hogy te irgalmas és kegyelmes Isten vagy, nagy türelmű és nagy irgalmasságú és a gonosz miatt [is] bánkódó.


Majd olvasd ezt az újszövetségből:


Máté 25:41 Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.


Róm 1:18 Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


Jel 6:17 Mert eljött az ő haragjának ama nagy napja; és ki állhat meg?

nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

#4: szerintem leírhatom a véleményem ezzel kapcsolatban, még ha nem is tudom megerősíteni objektív megfigyeléssel, illetve talán még tévedek is. Szerintem. Aztán legfeljebb lehet vele viatkozni.


Szerintem. De ha nincs is igazam, akkor is abszurd azzal jönni, hogy nekem valamivel bajom van, amikor csak egy egyszerű kultúrtörténeti kérdést tettem fel arról, miért terjedhetett el az egyik vallás, a másik miért nem. Az, hogy nekem esetleg mivel van bajom, teljesen irreleváns: ami azt illeti a kérdésre lehet úgy is válaszolni, hogy teljesen figyelmen kívül hagyod az általad vitatott megjegyzésemet.


Egyébként meg meg hallottam már kereszténytől nem egyszer, hogy az ószövetségi eseményeket annyival intézik el, hogy "de hát, az az Ószövetségben van...". Én egyes hívők részéről érzem, hogy kimondatlanul azért máshogy néznek arra az istenre.

nov. 22. 15:33
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Én is másképp nézek az ószövetségre meg az újszövetségre, de nem az Istenre hanem a tulajdonságai vannak progressziven kijelentve.

Ugye teljesen más az a szeretete Istennek amikor a bünöket állat áldozatok ezreivel kell elfedezni meg más az beteljesedett szeretete amikor a saját fiát küldi el engesztelő áldozatul.

Mégis ugyanaz a változhatatlan Istenről ir mindkét szövetség.

nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Metionin ***** válasza:
48%
Mert akkor már többistenhit lenne.
nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Jégszív ***** válasza:

Ezt - állítólag - maga az Úr Jézus kontrázta meg:

"Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni."

/Mt. 5.17./

nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!