Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az állatkínzók bűnt követnek...

Az állatkínzók bűnt követnek el a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a Biblia szerint az állatoknak nincs lelkük, mert Isten csak az embernek adott lelket. Vagy mégis? Nem haszonállatokra gondolok, hanem pl. kutyákra, macskákra. A "ne ölj" parancsolat is emberekre vonatkozik. Van -e utalás a Bibliában, hogy az állatkínzás bűn? Szerintem igen, de az a kérdés, hogy Isten szerint is az? Jézus mit gondolhat erről? A válaszokhoz légyszi idézzetek a Bibliából!

dec. 27. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Van -e utalás a Bibliában, hogy az állatkínzás bűn?"


Teremtés könyve 1. fejezet:


20Isten szólt: „A vizek teljenek meg élőlények sokaságával, az égen, a föld felett pedig röpködjenek madarak.” Úgy is történt. 21Isten megteremtette fajtájuk szerint a nagy tengeri állatokat és mind az élőlényeket, amelyek mozognak vagy a vízben úszkálnak. És a röpködő madarakat is, ugyancsak fajtájuk szerint. Isten látta, hogy ez jó. 22Isten megáldotta őket és így szólt: „Legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a tengerek vizét, s a madarak is szaporodjanak a földön.” 23Este lett és reggel: az ötödik nap. 24Aztán szólt Isten: „Hozzon elő a föld élőlényeket fajuk szerint: háziállatokat, csúszómászókat és mezei vadakat fajuk szerint.” Úgy is történt. 25Isten megteremtette a mezei vadakat fajuk szerint, a háziállatokat fajuk szerint és az összes csúszómászót a földkerekségen, fajonként. Isten látta, hogy ez jó. 26Isten újra szólt: „Teremtsünk embert képmásunkra, magunkhoz hasonlóvá. Ők uralkodjanak a tenger halai, az ég madarai, a háziállatok, a mezei vadak és az összes csúszómászó fölött, amely a földön mozog.” 27Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinak és nőnek teremtette őket. 28Isten megáldotta őket, Isten szólt hozzájuk: „Legyetek termékenyek, szaporodjatok, töltsétek be a földet és vonjátok uralmatok alá. Uralkodjatok a tenger halai, az ég madarai és minden állat fölött, amely a földön mozog.” 29Azután ezt mondta Isten: „Nézzétek, nektek adok minden növényt az egész földön, amely magot terem és minden fát, amely magot rejtő gyümölcsöt érlel, hogy táplálékotok legyen. 30A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok.” Úgy is történt. 31Isten látta, hogy nagyon jó mindaz, amit alkotott.


Vagyis bűn tönkretenni azt, ami jó, amit Isten teremtett: az embereket is, az állatokat is, a növényeket is, az egész teremtett világot óvni kell, hogy megmaradjon Isten alkotása, mert az jó. De az ember nem egyenrangú az állatokkal meg a növényekkel: az embert még inkább védeni kell, tehát ha azért ölnek le valami állatot, hogy az ember tápláléka legyen, az rendben van. Viszont direkt kínozni, az nincs rendben.

dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Első felvetésedre a válasz:

Igen, Isten az állatokat is védi, ők ugyanolyan teremtményei, mint az ember.

A törvényben megszabta, hogy nem lehet az állatokkal kegyetlenkedni, mert büntetést szabott ki arra, aki nem bánt méltósággal az állatokkal.

Az tény, hogy a kutyákat akkoriban a tisztátalan állatok közé sorolták, de ez nem változtat azon az alapgondolaton, hogy az ilyen állatokkal is szeretettel kell bánni.

(2Mózes 23:4, 5) 4 Ha rátalálsz az ellenséged eltévedt bikájára vagy szamarára, vidd vissza neki. 5 Ha látod, hogy annak a szamara, aki gyűlöl téged, összerogyott a teher alatt, ne menj tovább úgy, mintha semmit sem láttál volna. Segíts neki levenni az állatról a terhet.

Példabeszédek 12:10 Az igazságos gondoskodik a háziállatairól,

a gonoszoknak azonban még az irgalmuk is kegyetlen.

5 Mózes 22:10 Ne szánts bikával és szamárral egyszerre.

/Nincsenek egy súly csoportban/

Az embernek azt a feladatot adta, hogy a földet és az állatokat is vegye birtokba, használja, de szeretettel. Hiszen Isten hasonlatosságára jöttünk létre, és ez azt jelenti, hogy a hatalmunkkal nem élhetünk vissza, ahogy Isten sem él vissza azzal.

(3Mózes 24:18) 18 Ha pedig valaki egy háziállatot üt agyon, kártérítést kell adnia érte, életet életért.

dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

A másik felvetésed, hogy az állatoknak nincs "lelke".


Az igaz, hogy Isten az állatokat, nem az örök élet kilátásával hozta létre, de az embernek sincs "halhatatlan" része a testében.

Halhatatlansággal csak Isten rendelkezik, sem angyalok, sem emberek nem halhatatlanok. Akik lázadnak, vagy rosszalkodnak, azokra halál vár, Sátán is ellesz pusztítva.

dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állatoknak van lelke (psziché/nefes), de szellemük (pneuma/ruach) nincs. Ebben különböznek az embertől.

Az állatkínzás szerintem is bűn, de egyébként meg nem egyszerű meghúzni a határt, hogy mi számít állatkínzásnak és mi nem.

dec. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, bűnt követnek el.
dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Azért is bűn kínozni az állatot, mert Isten a maga képére teremtett minket embereket, tehát hasonlítunk abban is a Teremtőnkre, ha értékeljük azt a sok sok jót amit számunkra teremtett, közöttük az állatokat is, és amire azt mondta a megteremtés után "jó" Képzeld el, ha te megalkotnál valamit, bármit pl. autót, és én azt kegyetlenül megrongálnám! Téged ez hogyan érintene?

Sokszor úgy hozza az élet, szinte azonnal döntenünk kell, amikor látjuk: egy állat bajban van.

Engedd meg, hogy elmondjam a saját történetemet, én hogyan alkalmaztam azt, amit a Bibliából tanultam.

Idén, kora tavasszal, amikor még korán sötétedik este 8 körül értem haza. Amikor kinyitottam a kaput, a fejlámpámmal a homokkupac tetején egy fekete valamit vettem észre. Amikor mellé értem, akkor láttam, ez egy varjú, aki nyugodtan üldögélt. Miközben a kamrába toltam a biciklimet, a tetőn két macska ült ( nem az enyémek, de ide járnak enni), akik várták a vacsorájukat. Hát rögtön rájöttem, hogy ez nem jó párosítás. Amikor visszamentem a varjúhoz, a megvilágított részen elszaladt, de láttam, húzza a szárnyát. Ha kint hagyom,(ahogyan mások később javasolták), akkor hagyom, hogy a két macska reggelre megölje. Tanácstalanok voltunk, hiszen soha nemtörtént ilyen velünk. Végül a lámpa fényével beterelgettük az előszobába, ahol biztonságban volt, és nekünk volt időnk eldönteni hogyan tovább...

Akkor, ott az jutott eszembe, Krisztus azt mondta, egy veréb sem eshet le anélkül, hogy Isten ne tudna róla. Hát a varjú az jóval nagyobb. 😀😀 Szóval megmentettem. Azóta itt él nálunk, szereztem neki egy másik törött szárnyú társat, most ketten vannak, Estike(akkor találtam) és Picur, mart ő idén kelt varjú. 😀

Két tünemény, nem cserélném semmi másik állatra. Ők az enyéim, bár az idegen két macska azóta is ide jár enni. Elnézést, ha untattalak, hiszen ez a vége nem válasz a kérdésedre.

dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem egyszerű meghúzni a határt, hogy mi számít állatkínzásnak és mi nem"

De, elég egyszerű: ha csak azért bántja valaki az állatot, hogy szenvedjen, az állatkínzás. Önvédelemből vagy élelemszerzés céljából megölni viszont nem bűn.

dec. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
" Jelenések 11:18 Megha­ragudtak a nemzetek, de aztán eljött a te haragod és a holtak ideje arra, hogy megítéltessenek, arra is, hogy rabszolgáidnak, a prófétáknak, a szenteknek és a te nevedet fél?knek, kicsiknek és nagyoknak megadd bérüket, és hogy megrontsd a föld megrontóit.”
dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1Mózes 1:30

,,A föld minden • vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl.”


Az állatoknak van lelkük.

dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik fordítás tartalmazza az "élő lélek" kifejezést, amiből arra lehet következtetni, hogy csak arról van szó, hogy "az olyan testek, amelyek élnek, vagyis a hegyek-dombok, sziklák, kövek, stb. most nem téma":



Káldi-Neovulgáta Teremtés könyve 1. fejezet

30a zöld növényzetet pedig a föld minden állatának, az ég minden madarának és mindannak, ami mozog a földön, s amiben élő pára van, hogy eledelük legyen!« Úgy is lett.


Szent István Társulati Biblia Teremtés könyve 1. fejezet

30A mező vadjainak, az ég madarainak s mindennek, ami a földön mozog és lélegzik, minden zöld növényt táplálékul adok.” Úgy is történt.


Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (2014) Mózes első könyve 1. fejezet

30Minden földi állatnak, az ég minden madarának és minden földi csúszómászónak pedig, amelyben élet van, eledelül adok minden zöld növényt. És úgy történt.


Károli Gáspár revideált fordítása Mózes első könyve a teremtésről 1. fejezet

30A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn. (Zsolt 104,14)



Itt egy másik részlet, amiben ugyanez van:


Szent István Társulati Biblia Teremtés könyve 6. fejezet

17Ugyanis vízözönt bocsátok a földre, hogy eltöröljek minden testet, amely az ég alatt létezik. El fog pusztulni minden, ami a földön van.


Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (2014) Mózes első könyve 6. fejezet

17Mert én özönvizet fogok hozni a földre, hogy elpusztítsak minden élőlényt az ég alatt. Minden el fog pusztulni, ami a földön él.


Károli Gáspár revideált fordítása Mózes első könyve a teremtésről 6. fejezet

17Én pedig ímé özönvizet hozok a földre, hogy elveszessek minden testet, a melyben élő lélek van az ég alatt; valami a földön van, elvész.


Káldi-Neovulgáta Teremtés könyve 6. fejezet

17Mert íme, én az özön vizeit hozom majd a földre, hogy megöljek minden testet, amelyben az élet lehelete van az ég alatt; minden, ami a földön van, elvész.



Szóval az, hogy "minden testet, amelyben az élet lehelete van" azt jelenti, hogy minden élő testet, de nem a sziklákat meg köveket, nem hegyeket és dombokat, hanem az élőlényeket.

dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!