Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne valaki foglalkozni a...

Szeretne valaki foglalkozni a Biblia tanulmányozásával úgy, hogy minden vallásosságot kizáróan, csakis az igéket tanulmányozva kutatni az Isten igazságait?

Figyelt kérdés
Azok jelentkezését várom privát üzenetben Skype, vagy email címmel, akik úgy vélik, hogy a Kereszténység,mint vallás tanai, nem engedik megérteni az Isten igazságait.

dec. 27. 00:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Ez izgalmasnak hangzik csak ismeretlenül nincs bizalmam bárkiben.
dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

"minden vallásosságot kizáróan, csakis az igéket tanulmányozva kutatni az Isten igazságait?"

Akkor azt valahol ott kellene kezdeni, hogy meg kéne állapítani, hogy egyáltalán mely könyveket tekintsük a Biblia részének, nem?... Azt meg hogyan? Nem is magyarul íródtak ugye?...

dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
#1 Megértem a bizalmatlanságot.Viszont az igazságra vonatkozó információ hitelessége nem az ismertségtől függ, hanem attól, hogy a közölt információ, megáll-e min.2-3 egymásra mutató igén keresztül. De persze ez mindenkinek egyéni döntése, mi alapján bízik valakiben.
dec. 27. 23:00
 4/41 A kérdező kommentje:
#2 A Bibliában található könyvek, mindegyike a Biblia része, melyek elegendőek ahoz, hogy Isten rajtuk keresztül megértesse az üdvösséghez való igazságait. Nem magyarul íródtak, hanem óhéber/arámi és ógörög nyelven, és a magyarra vagy bármelyik nyelvre lefordított szövegnek, szavaknak, utána lehet nézni, hogy melyik óh3ber vagy ógörög szó van azon a pl.magyar szó helyén, és milyen jelentései vannak.Ez is nagyon fontos dolog. A fő hangsúly azon van, hogy az Isten szerinti értelmezés alapján kutassunk egy kérdéses dolgot, és ezáltal egyre inkább hagyjuk el a keresztény tanokat, amelyek gátolják azt, hogy Isten igazságait észrevegyük és megértsük.Ha pedig megértettük ezáltal, akor azokat beépítve az elménkbe, életünkbe, azok szerint is éljünk és tanítsuk meg másikat is ezekre, akik érdeklődni iránta.Nagy a tét, és az idő pedig napról-napra fogy a korszak lezárásáig.Ne késlekedjen senki sem!
dec. 27. 23:09
 5/41 anonim ***** válasza:
47%

Szóval mint vallás, csak rossz lehet, viszont a biblia alapján, mint jelentések sokrétűségét nyújtó könyv.

Nos én erre szerintem jelentkezek. Eddig bármit láttam a bibliában, a teremtő igazságát láttam benne, és elutasítok minden vallást, mint a teremtő ellenségét.

dec. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%

"A fő hangsúly azon van, hogy ... egyre inkább hagyjuk el a keresztény tanokat..."

Kösz, nem. :)


"Ha pedig megértettük ezáltal, akor azokat beépítve az elménkbe, életünkbe, azok szerint is éljünk és tanítsuk meg másikat is ezekre, akik érdeklődni iránta.Nagy a tét, és az idő pedig napról-napra fogy a korszak lezárásáig.Ne késlekedjen senki sem!"

Ajjaj... Olyan rövid idő alatt hogy fogtok megtanulni arámiul meg ógörögül - hogy a többiről ne is beszéljek? :))

dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
50%

#1 vagyok.


Az üdvösséghez való igazságokat elég sok felekezet jól hangsúlyozza.

Persze vannak kivételek aláirom.

Milyen keresztény tanokra gondolsz amik gátolják az igazság megismerését el kellene hagynunk? Csak kiváncsiságból mert én is gondolok most egy-kettőre, de akarom tudni te milyen értelemben vagy.

dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

#7(aki #1)


Olyan tanokra gondolok pl.betőltekezés, halandzsás nyelveken szólás, fizikai vízbe merítkezés, pogány ünnepek Istentől valónak álcázva, szentháromság-tana, a testem a szentlélek temploma, úrvacsora fizikai megtartása,Szűz Mária-tan, démonok szállhatják meg az embert, stb. Lehetne még sorolni.


A különféle felekezetek ezeket mind egytől-egyig rosszul tanítják.

Az üdvösséghez való igazságokat, ezek a tanoknak a gyakorlata, nem engedi észrevenni.Mindegy, hogy a kereszténység melyik csoportjába, egyházához, gyülekezetéhez tartozik valaki, sajnos azok a hazugságok távol tartják az embereket az Isten szerinti bölcsességtől, ezáltal nem isntudnak Istennek tetsző módon élni, mert a tévtanítások miatt engedetlenségben élnek.Az engedetlenség bűn, a "bűn zsoldja pedig, halál."

dec. 28. 21:33
 9/41 A kérdező kommentje:

#6-os


Nem kell megtanulni óhéberül vagy ógörögül, hanem Isten szerint kell megismerni az igazságait, hogy a megértett igazságokat alkalmazva, látszódjon valaki életén.Igen, rövid az idő, ezért kell mielőbb elszakadni a kereszténység tanaitól.

dec. 28. 21:36
 10/41 anonim ***** válasza:

"Igen, rövid az idő"

Ezt honnan veszed? :)

dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!