Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásellenesek, ti valóban...

Vallásellenesek, ti valóban VALLÁSellenesek vagytok, vagy inkább egyházellenesek?

Figyelt kérdés
Mert kérdezem én, mi bajotok egy átlagos vallásos, hívő emberrel akinek ez adja a reményt? Nem inkább az egyházzal van a problémátok?

dec. 29. 14:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%

Mindkettő.


Nem tudom értékelni az olyan reményt, ami mögött nincs semmi, ami csak egy lufi, ami arra vár, hogy kipukkadjon.


De az igazi probléma, hogy ez egy nagyon naív értelmezése a vallásnak: a vallás jórészt nem rmeény, hanem eszköz arra, hogy elhitessük magunkkal, többet tudunk a világról, ami még rosszabb, hogy másokat elítéljünk. Mindez pedig olyan erős érzelmi kötődést jelent a vallás iránt, hogy ezáltal az emberek könnyen manipulálhatók, pl. a közbeszédben vallásos töltetet adnak bizonyos politikai témáknak, amelyek valójában csak a szavazatszerzésről szólnak.

dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
Nekem csak az egyházzal van problémám.
dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Én elhiszem Jézust, a tanításait, -bár nem követem- de a katolikus egyházat az egyik legnagyobb erkölcstelen szervezetnek tartom, ami szörnyen káros az országra, az emberekere, de még a saját híveikre is.
dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
A hit, mint az agyműködésnek az irracionalitás befogadására való képessége, számomra elfogadható. A baj akkor van, amikor ezt egyes emberek ill. emberek csoportja saját érdekeik érvényesítésére használják fel, sőt intézményesítik, mert onnantól kezdve már hatalmi intézményként működik és egyértelműen kizsákmányolás.
dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
49%

Mindkettővel bajom van.


Nekem önámítás, parasztvakítás a vallás, - és bármilyen egyéb misztikusban való hit, ideértve az ezotériát, szellemeket, szerencsét stb - hogy ne kelljen szembenézniük az embereknek a világ bizonytalanságaival, a tudásuk és fizikai valójuk korlátaival.

Vagy lebutított és megnyugtató, vagy éppen durván elrugaszkodott, irracionális válaszokat gyártanak komplex kérdésekre. Olyan komplex kérdésekre, amikre vagy csak bonyolult, nem egyértelmű válasz létezik, vagy semmilyen.

Számomra ez nem különb egy fantáziálgató kisgyerek szintjénél, aki nem boldogul az anyja vagy apja nélkül.


Az egyházak pedig nem különbek puszta erőszakszervezeteknél, diktatúráknál, amik kedvükre manipulálják, uszítják, kínozzák, ölik és lopják meg az emberiséget. Miközben üldöznek mindent, ami fejlődéshez vezetne, mert a tudomány, a művészetek, a technológia, a műveltség és a szabad gondolatok nyilván csökkentik a kontrollt, kiveszik a szűk elit kezéből a világ megmagyarázásának kiváltságát, és felfedik a hibáikat, kritikát fogalmaznak meg velük szemben. Egyfajta szellemi rabszolgaságba hajszolják a híveket. Ilyen szempontból a monoteista vallások egyházai a legrosszabbak, mert ők még nagyobb mellénnyel hirdetik, hogy mindenki hülye, eretnek és pokolra való csak ők nem; egyetlen igazság van, mégpedig az övék.

dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Metionin ***** válasza:
79%
Az egyházak ellen vagyok, mint intézmény. A vallásos emberek nem érdekelnek amíg nem kezdenek el téríteni.
dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam sokáig megérteni, hogy miért is jók a vallások. Azt láttam benne, hogy a gyerekeket már egészen kicsi koruktól lelkileg-pszichikailag terrorizálják, megnyomorítják a bűn meg hasonlók beléjük magyarázásával, aminek következtében életre szóló, komoly pszichózis alakul ki náluk, és legtöbbüknek egész életében szüksége lesz a vallás által nyújtott szellemi mankóra, hogy ne érezzék elveszettnek magukat, és képesek legyenek valamennyire normális életet élni.

Manapság már nem érdekel, hogy ki vallásos meg ki nem, úgysem tudok változtatni sem az embereken, sem a világon, akkor minek idegeljem magam ilyen dolgokon? Amíg engem nem kezd téríteni senki, addig részemről mindenki olyan vallással bódítja magát, amilyennel jólesik neki, az ő dolga, semmi közöm hozzá. Az egyház is csak akkor zavaró, amikor belekeverik a vallást a politikába. Szerintem a vallás magánügye kellene legyen mindenkinek, az egy bennsőséges dolog, nem a kirakatba való.

dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Igen!


A vallások olyan organizációk,amelyek elterelik az emberek figyelmét az organizmusról s ez okozza az ártalmasságukat.


A Biblia tanítása szerint,Krisztus egyháza,egy élő organizmus,melynek feje,irányítója,viselkedése meghatározója Krisztus,a Szentlélek mindent átfogó hálózatán keresztül.

NEM ORGANIZÁCIÓ!

ÉLŐ ORGANIZMUS!


Ennek az élő testnek tagjai vagyunk.

Ezért van az,hogy amikor látjuk az ukrán,vagy orosz testrészeinket felrobbanni,megcsonkulni,az nekünk is fáj!

Ezért akarjuk a békét!


A vallás eltereli az emberek figyelmét Krisztusról és egy vízfejre fordítják,meg tradíciókra,kiagyalt dogmákra,gyönyörű festményekre,szobrokra.


Igen!

A vallásoknak kevés haszna van!

dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Senior Séf ***** válasza:
59%
Semelyik ELLEN nem vagyok. Nem fecsérlek energiát valamilyen érzést táplálni irányukba. Egyszerűen leszarom a létezésüket.
dec. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%

"Ezért van az,hogy amikor látjuk az ukrán,vagy orosz testrészeinket felrobbanni,megcsonkulni,az nekünk is fáj!


Ezért akarjuk a békét!"

. A migránsokra meg úgy tekintetek, mint egy harmadik mellbimbóra?

dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!